Veselam
Uzturs

VIDEO: Kāds uzturs uzlabo un mazina libido. Izvairies no piparmētras!0

Foto: Pexels.com

Kas palīdz un traucē uzlabot seksuālo apetīti un spējas jeb kuri ir tā saucamie afrodīziji, TV24 Rīga raidījuma “Ēdiens kā zāles” iesaka uztura speciāliste Ilze Lutere.

Ko noteikti nedarīt – nevajadzētu izvēlēties ļoti sātīgu maltīti, kurā daudz piesātināto tauku, transtauku. Piemēram, sacepts šašliks nebūs labākā izvēle Valentīndienas svētku maltītei. Arī piparmētra var ietekmēt potenci, samazināt to – prātīgi būtu neaizrauties ar piparmētru tēju un košļenēm dienā, kad vēlies baudīt mīlas priekus, jo košļenes var gan saturēt piparmētras, gan košļāšana var radīt gāzes vēderā. Dažādi miltaini un saldi ēdieni var radīt hipoglikēmiju, kādēļ cilvēks sajutīsies miegains, var sākt sāpēt galva –  kāds nu vairs sekss.

Tāpat nav ieteicami enerģijas dzērieni – tie ātri iedod enerģiju, bet tikpat ātri notiek pretējais efekts. Toties kafija var noderēt, ja vien nav individuālas nepanesamības.

Mīlas vakarā labāk izvēlēties vieglu maltīti, bagātu ar dārzeņiem, varbūt labi pagatavotu zivi, iesaka Ilze Lutere.

Kuri produkti tiek uzskatīti par afrodīzijiem, seksuālās vēlmes rosinātājiem? Tie būs  produkti, kas vairo seksuālo enerģiju, regulē hormonālo līmeni. Viena no vielām ir E vitamīns, piemēram, tas daudz ir avokado, sparģeļos, noder visi B grupas vitamīnus saturoši ēdieni, piemēram, zaļie dārzeņi, vēlams neapstrādātā veidā, jo B vitamīns zūd, kad produktu termiski apstrādā.

Mandeles arī ir afrodīzijs, jo tajā ir daudz magnija un tas ir afrodīzijs, tāpat melnā šokolāde – tajā ir vielas, kas labvēlīgi ietekmē garastāvokli un asinsrites sistēmu. Protams, pietiks ar nelielu šokolādes kūciņu vai konfekti.

Cinks palīdz, jo cinka nepietiekamība vīriešiem ir diezgan bīstama, var spermas kvalitāti ietekmēt. Cinku vairāk satur austeres un citi jūras iemītnieki.

Saistītie raksti

Muskatrieksts ir brīnišķīgs afrodīzijs, bet uzmanīgi – pārāk bieži un intensīvi lietojot, tas var izraisīt halucinācijas. Jālieto pa šķipsniņai. Arī pipari komplektā derēs – tie uzlabo asinsriti visās organisma daļās. Tāpēc visi piparveidīgie derēs.

Vaniļa palīdz vispārējo seksuālo noskaņu radīt. Var pat mājās kaut ko

Ķirbju sēklas, vīģes saturēs afrodīzijas. Medus un ingvers derēs. Ingvera sakni dēvē arī par mīlas sakni, tādēļ to var izmantot dzērieniem, arī krustnagliņas pievienojot.

LA.lv