Veselam
Uzturs

VIDEO. Kuros riekstos ir mazākais tauku saturs?0

Foto: pexels.com

Dažādi rieksti kopā ar žāvētiem augļiem vai arī bez tiem ir viens no veselīgākajiem našķiem, ko steidzīgā darba dienā var jebkur paņemt līdzi un kādā brīvā brīdī uzņemt nepieciešamo enerģijas devu.

Tomēr visi rieksti nav vienādi, to satur un uzturvērtība atšķiras, līdz ar to, iespējams, našķojoties ar kādiem riekstiem, uzņemam vairāk nelabvēlīga, nekā nepieciešama. Domājot par figūru, noteikti svarīgs būtu tauku saturs riekstos, par tiem vairāk atklāj uztura speciāliste Zanda Mihailovska.

Saistītie raksti

“Indijas rieksti ir labi ar to, ka tajos ir salīdzinoši mazāks tauku saturs nekā citos riekstos. Ja visiem riekstiem varētu būt no 45 līdz 75 % tauku, tad Indijas rieksti ir pašā skalas apakšgalā, tuvāk 45% tauku satura,” TV24 raidījumā “Ēdiens kā zāles” skaidro uztura speciāliste.

Rieksti satur arī ikvienam cilvēkam nepieciešamās olbaltumvielas, vitamīnus un šķiedrvielas. Šīs vērtīgās vielas ir visos riekstos, tomēr mazais tauku daudzums nodrošina mazāku kaloriju uzņemšanu, līdz ar to Indijas rieksti kā veselīgs našķis noteikti būs figūrai draudzīgāks.

LA.lv