Veselam
Uzturs

VIDEO. Kuru gaļu izvēlēties – jēra vai aitas?0

Foto: Fotolia

Kad tradicionālā vistas un cūkgaļa jau apnikusi, ēdienkarte ir jāpapildina ar ko interesantāku, tomēr jaunus soļus drošāk spert ar gudru padomu. Zemnieku saimniecības “Jēru klubs” īpašniece aitkope Ilze Mitāne TV24 raidījumā “La Dolce Vita. Ar Roberto” iepazīstina ar jaunām garšām, kas var noderēt ikviena ģimenes vakariņām.

“Aitas gaļu mēs liekam tikai desās, bet jēru var ēst svaigu dažādi un visādās variācijās, līdz ar to, aitas gaļu nav ieteicams ēst svaigu,” saka aitkope. Tie, kuri esot pagaršojuši aitas gaļu, parasti ir vīlušies, jo gaļa nav garšīga.

Foto – Anda Krauze

Jērs ir daudz maigāks un tāpēc labāk patīk cilvēka garšas kārpiņām! Tā ir arī lielisks proteīnu, taukos šķīstošo vitamīnu un citu vērtīgu vielu avots.

“Jēra gaļa ir lielisks olbaltumvielu avots, kas bagātīgi satur dzelzi, cinku un B12 vit­amīnu. Tajā ir arī citi vērtīgi savienojumi, kas palīdz uzturēt optimālu muskuļu masu,” skaidro uztura speciāliste Eva Kataja.

“Jēra gaļa noteikti jākombinē ar dārzeņiem, lai ēdienreize būtu pilnvērtīga un veselību veicinoša. To nevajadzētu pārcept, jo tad gaļā veidosies kancerogēni savienojumi.”

LA.LV Aptauja

Vai Tu uzturā iekļauj jēra gaļu un labprāt to kādreiz pagatavo?

  • Jā, dažreiz gatavoju jēra gaļu, ļoti garšo
  • Esmu vienreiz pagaršojis, bet negaršo
  • Nē, jēra gaļu neēdu

Saistītie raksti

Jēra gaļas šķiedras ir smalkākas nekā mums labāk pazīstamā liellopa. Visgardākā, sulīgākā un maigākā būs aptuveni pusgadu veca jēra gaļa. Gada vecumā tā jau kļūst daudz sīkstāka, taukaināka, ar specifiskāku smaržu.

Jēra gaļas taukiem ir augsta kušanas temperatūra, tāpēc tā piemērota ēšanai, kamēr silta, – uzreiz pēc pagatavošanas. Specifiskā aromāta dēļ jēra gaļa ne visiem ir pieņemama.

Piedāvājam pāris receptes jēra gaļas cienītājiem!

Jēra gaļas sautējums mājas gaumē

Jēra gaļas desiņas ar tecinātu jogurtu un zaķskābenēm

Jēra gaļas sadžs

LA.lv