Veselam
Ārstēšana

VIDEO: Māris Rēvalds piekrīt, ka likumdevēji gribēja ierobežot pacientu brīvību0

Foto – Ieva Lūka/LETA

“Paldies premjeram un Barčas kundzei, kuri atvēsināja iekarsušos prātus. Šobrīd veselais saprāts uzvarēja. Bet tas, kas notiek, ir bīstami, jo ir runa par valsts naudas izšķērdēšanu. Ja mūs izmet laukā, valstij jārada jaunas iekārtas un poliklīnikas,” tā”Veselības centra 4″ valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds skaidroja “RīgaTV 24” raidījumā “TOP5″, komentējot Saeimas lēmumu no likumprojekta izslēgt veselības aprūpes finansējuma sadales regulējumu, pret kuru iebilda privātās medicīnas iestādes. Viņš piebilda, ka regulējuma iekļaušana būtu bijusi”gan ekonomiska, gan praktiska muļķība”.

Māris Rēvalds: “Man ir grūti komentēt gan ekonomisku, gan praktisku muļķību.. Visā šajā sistēmā 27% sniedz privātās medicīnas iestādes. Sniedz pēc līguma ar valsti un pēc valsts uzaicinājuma. Jo valsts rīkoja speciālas atlases procedūras – katru gadu tika aicināti privātie uzņēmi investēt un būvēt poliklīkas un sniegt pakalpojumus. Mēs to arī darām. Mums vienu reizi samaksā par pakalpojumu un mēs to kvalitatīvi sniedzam..

Normālās sistēmās nauda seko pacientam.”

Raidījuma vadītājs Ansis Bogustovs: “Tādu principu deklarē arī, ka nauda sekos pacientiem un pacients izdarīs brīvu izvēli. Tad viņi gribēja pēdējā brīdī šo brīvību ierobežot?”

Māris Rēvalds: “Jā, viņi gribēja ierobežot brīvību un panākt situāciju, ka cilvēki, kas, piemēram, Rīgā pieraduši iet uz savām poliklīnikām, kurās strādā viņu ģimenes ārsti, kur blakus ir pieejami visi vajadzīgie pakalpojumi, viņiem pēkšņi nez kāpēc būtu jādodas kaut kur citur. Turklāt situācijā, kur slimnīcas nespēj pat apgūt naudu, kas viņiem iedalīta.”

Plašāk skatieties “RīgaTV 24” video sižetā.

 

LA.lv