Veselam
Ārstēšana

VIDEO: Māte pediatri apsūdz rokas pacelšanā pret bērnu2

Ekrānuzņēmums no video

Jelgavas iedzīvotāja apgalvo, ka ģimenes ārste-pediatre vizītes laikā iesitusi viņas astoņus gadus vecajai meitai. Ārste šo rīcību sauc par ”reflektoru organisma reakciju”, jo bērns bijis nemierīgs, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Jelgavnieces Jolantas meita sūdzējās par spēcīgām sāpēm ausī, māte viņu aizveda pie ģimenes ārstes. Sieviete stāsta, ka astoņus gadus vecā meita esot ļoti bailīga, vēl pirms ārsta apmeklējuma bijusi ļoti satraukusies, taču pēc piedzīvotā vizītes laikā bailes tikai pieaugušas.

Sieviete stāsta, ka ārste gribēja pārbaudīt ausi, māsiņa turējusi galvu, bet bērns galvu atrāvis: “Tad viņa [ārste] iesita meitai pa muguru. Ar roku iesita pa plecu. Ar plaukstu iesita, bet sitiens bija diezgan spēcīgs. Es pēc tam bērnam prasīju, vai sāpēja. Viņa teica, ka sāpēja. Es prasīju, ar kādām tiesībām iesita manam bērnam?! Viņa atbildēja, ka nostrādāja reflekss.”

Sieviete gan uzskata, ka daktere apzināti iesitusi meitai.

Kad raidījums ierodas dakteres darba vietā, ārste uzreiz saprot, kāpēc žurnālisti ieradušies. Viņa noraida pārmetumus par sišanu bērnam.

Saistītie raksti

Velta Baumane, pediatre, ģimenes ārste:”Tas nebija nedz sitiens, nedz dunka. Tā ir reflektora organisma reakcija.” Viņa arī nodemonstrē kā notiek auss pārbaude.

Savukārt meitenes māte iesniegusi sūdzību Veselības inspekcijā, kas vētīs ārstniecības procesu, bet ar sūdzībām par komunikāciju un iespējamo rokas pacelšanu iesaka vērsties Latvijas Ārstu biedrības Ētikas komisijā.

Plašāk pievienotajā video:

LA.lv