Veselam
Ārstēšana

VIDEO: Medicīniskās marihuānas legalizācija: brīnumzāles sāpju remdēšanai vai risks jaunam atkarības vilnim? 0

Foto: LETA/AFP

“Es esmu pilnīgi pārliecināts, ka kanobioīdiem ir sava loma medicīnā. Mums ir ļoti daudz hronisku sāpju pacientu. Pēc pasaules statistikas katrs trešais cieš no hroniskām sāpēm – Latvijā situācija ir ļoti, ļoti līdzīga. Ticiet man, ir pacienti, kuriem citas metodes nelīdz,” komentējot iniciatīvu par medicīniskās marihuānas legalizāciju, RīgaTV 24 raidījumā “Mana Balss” pauda algologs, Latvijas sāpju izpētes biedrības prezidents Mihails Arons.

Turpinājumā kā piemēru viņš minēja pacientu ar neiropātiskām sāpēm (sāpes, kas saistītas ar nerva bojājumu). Šāda veida sāpes var ārstēt dažādi: ar antikonvulsantiem, antidepresantiem, ar klasisko neiropātisko sāpju terapiju, invazīvo terapiju, ar opioīdiem, no kuriem var veidoties blaknes, kas minētajam pacientam arī bija – bet nevienam no šīm metodēm nelīdz un neļauj dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. “Es nerunāju par to, ka medicīnisko marihuānu ir jālieto kā izvēles preparātu pie visām sāpēm, bet šādos gadījumos tas būtu vietā,” piebilda Arons.

Saistītie raksti

Latvijas ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis norādīja, ka mūsdienās mazināt sāpes var bez jebkādiem atkarību izraisošiem riskiem, tomēr viņš neuzskata, ka medicīniskā marihuāna ir vienīgais piemērotais risinājums. “Šī viela rada zināmu ietekmi uz cilvēka sāpēm un citām izjūtām. Bet vai tas ir tā vērts? Ir pietiekami daudz labas, pasaulē akceptētas metodes, par kurām pilnīgi droši varam pateikt, ka tās ir tik pat efektīgas un ar tām nebūs nekādu seku,” skepsi pauda Apinis.

Savukārt psihiatrs un narkologs Jānis Strazdiņš pret iniciatīvu attiecas negatīvi. Viņš uzskata, ka tā ir dažu finansiālu grupējumu propaganda, kas grib pasaulē izlaist trešo atkarības vielu grupu: “Mums pietiek ar alkohola problēmu, pietiek ar tabakas problēmu. Priekš kam mums vēl vajadzīga marihuāna, it sevišķi mūsu valstī, kurā ir daudz lielākas problēmas..”

LA.lv
RO
Regīna Olševska
Veselam
Pēc iespējas vairāk kustēties! Pārliecināta 101 gadu vecā Alise Lauva
1 diena
RO
Regīna Olševska
Veselam
Neķeries pie darba saīgušu prātu. 104 gadus vecās Lidijas Katrīnas Sīmanes atziņas
2 dienas
RO
Regīna Olševska
Veselam
126 cilvēki šogad svin simto dzimšanas dienu. Kārļa Dumbrāja gara mūža noslēpumi
3 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
“Olainfarm” mantinieku konflikts nerimst. Intervija ar “karojošajām” pusēm
Intervija 2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Simtgades svinību apmeklētājiem vajadzēja rēķināties ar pūli, policija noraida pārmetumus
55 minūtes
LE
LETA
Dabā
Valsts lielākajā daļā valda viegls sals; vietām apledojuši ceļi
2 stundas
ML
Māra Libeka
Latvijā
Māra Libeka: “Necepieties”, viss būs kārtībā!
2 stundas
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Breksita cīņas turpinās
1 stunda