Veselam
Ārstēšana

VIDEO. NMPD mediķu veselības un dzīvības apdrošināšanas šķērslis – nauda0

Foto: Edijs Pālens/LETA

Šobrīd ātrās palīdzības mediķiem neapmaksā dzīvības un veselības apdrošināšanu. Šis absurdais fakts uzmanības centrā ir jau kādu laiku un skaļāk tika apspriests pēc Dagdā notikšā ceļu satiksmes negadījuma, kas bija viens no smagākajiem, kāds pēdējo gadu laikā noticis NMPD. Tā laikā ārsta palīdze, kura dienestā nostrādājusi lielu daļu sava darba mūža, zaudējusi redzi, bet viņas divi kolēģi guvuši dažāda smaguma pakāpes ievainojumus.

Valsts nav piešķīrusi iespēju apdrošināt NMPD darbinieku dzīvību, tāpēc daļa no viņiem to dara par saviem personīgajiem līdzekļiem.

Viesojoties TV24 Top5 ziņu raidījumā, Latvijas ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece atklāj, ka šobrīd tiek meklēti risinājumi šai problēmai, tomēr lielākais šķērslis ir nauda.

Attēlā Ilze Aizsilniece.
Foto: LETA/Paula Čurkste

Veselības ministrijā ir izveidota darba grupa, kurā strādā arī Ilze Aizsilniece, Latvijas ārstu biedrības prezidente. “Ir bijuši vairāki piedāvājumi, kā šo jautājumu risināt un palīdzēt NMPD mediķiem,” raidījumā stāsta Aizsilniece, turpinot, ka izveidot sistēmu, kas palīdzētu apiet rindu kārtību Latvijā, ir ļoti sarežģīti.

“Mēs jau nevaram turēt kādas divas brīvas vietas, ja nu gadījumā kāds nāk, kuram pienākas ārpuskārtas rinda.

Mums, protams, ir zaļā koridora sistēma, un arī par to tika diskutēts, ka varbūt NMPD varētu būt šī te iespēja izveidot tādu NMPD darbinieku koridoru, bet tur ir daudzas organizatoriskas grūtības.

Visvienkāršākais būtu apdrošināt viņu dzīvību, bet mēs to varam izdarīt privātās kompānijās, līdz ar to, lai veiktu šo apdrošināšanu – galvenais jautājums ir finansējums,” skaidro Latvijas ārstu biedrības prezidente.

Atbildot uz jautājumu, kā izveidojusies šāda absurda situācija, Aizsilniece atbild, ka tā ir bijis vienmēr un šis jautājums būtu jāuzdod politikas veidotājiem, bet viņu priecē fakts, ka beidzot par šo tēmu tiek runāts. Iepriekš Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) ir vērsusies pie Veselības ministrijas, tomēr viss atduroties pret naudu.

Saistītie raksti

Aizsilniece intervijā nošķir divas samilzušas problēmas – viena ir dzīvības apdrošināšana, kas ir nepieciešama, jo cilvēks darbā riskē ar dzīvību. Otra – kā labāk NPMD darbiniekiem organizēt medicīnisko aprūpi, ņemot vērā darba riska pakāpi un emocionālo ieguldījumu darbā.

Tam seko divas iespējas – pirmā ir pirvātā apdrošināšana vai arī speciāla organizēta veselības aprūpes kārtība tieši šiem medicīnas darbiniekiem. Šobrīd gan darba grupa ar kādiem konkrētiem risinājumiem un turpmāko reālas rīcības plānu nav tuvāk iepazīstinājusi.

Vairāk uzzini video sižetā.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Ziemas peldētāji aicina pievienoties kopīgai peldei Liepājas jūrmalā
3 dienas
VE
Veselam.lv
Veselam
“Tēt, esi unikāls!”. Nākamnedēļ startē jauna informatīva kampaņa
3 dienas
AN
Annika Niedrīte
Veselam
No sirds vai pienākuma dēļ? Kā pareizi dāvināt – garīgais skatupunkts
3 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Latvijā
Solidaritāte, cieņa un drosme. Valsts prezidenta Egila Levita runa pie Brīvības pieminekļa
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Foto. Svētku uguņošana priecē iedzīvotājus gan Rīgā, Daugavmalā, gan pie televizoru ekrāniem
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Foto. Lāpu gājiens Rīgā pulcē tūkstošiem dalībnieku
6 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Atdot daļiņu no saņemtā. Saruna ar Jāni Lūsēnu
Intervija 11 stundas
SM
Signe Mengote
Ekonomika
Jāvērtē pēc spējām, nevis diagnozes. Kā mazināt plaisu starp darba devējiem un invalīdiem
11 stundas