Veselam
Ārstēšana

VIDEO. Onkoloģijas centrā nedarbojas jaunie staru terapijas aparāti?0


Jaunās paaudzes staru terapijas iekārta Latvijas Onkoloģijas centrā.
Jaunās paaudzes staru terapijas iekārta Latvijas Onkoloģijas centrā.
Foto: LETA/ Evija Trifanova

Latvijā šobrīd ir vismaz 77 000 onkoloģijas pacientu, diemžēl katru gadu Onkoloģijas centrā reģistrējas vismaz 11 000 jaunu vēža slimnieku.

Lai palīdzētu cīņā ar sērgu, mediķi izmanto trīs pamata metodes – ķirurģisku ārstēšanu, ķīmijas un staru terapiju. Tieši par pēdējo terapijas iespēju šonedēļ satraukušies iedzīvotāji, jautājot, kādēļ Onkoloģijas centrā šo pakalpojumu neesot iespējams vairs saņemt.

Saistītie raksti

Visbiežāk cīņa ar slimību izmanto dažādas kombinācijas, vismaz 60% pacientu nozīmē ķīmijas un staru terapiju. Pērn pateicoties valsts atbalstam, Austrumu slimnīca iegādājās trīs lineāros paātrinātājus, ieguldot vairāk nekā 6 miljonus eiro. Toreiz mediķi lepojās, ka viņu rokās ir pasaules līmeņa ierocis cīņai ar vēzi.

Pacientu šobrīd ir tik daudz, ka staru terapiju veic ar pieciem aparātiem, izmantojot arī vecos. Staru terapiju ik dienas saņem vairāk nekā 200 pacienti, lai nodrošinātu pieprasījumu visas iekārtas stādā no sešiem rītā līdz vakaram, tomēr septembrī viens no aparātiem salūza. Tehnikā ieguldīts milzīgs finansējums, bet kādēļ aparāti nestrādā?

Vairāk video sižetā.

LA.lv