Veselam
Dzīvesveids

VIDEO: Solārijs – ādas vēža draugs! Rīgas Stradiņa universitātes eksperta viedoklis0

Publicitātes foto

Tā kā 4. februāris ir Pasaules vēža diena, Rīgas Stradiņa universitātes asistents un dermatologs Raimonds Karls stāsta, kāpēc rodas ādas vēzis, kas Latvijā ir pirmajā vietā starp visām onkoloģiskajām saslimšanām, un aicina neapmeklēt solāriju, tādā veidā mazinot risku saslimt ar ādas vēzi.

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas fakultātes Infektoloģijas un dermatoloģijas katedras asistenta un dermatologa Raimonda Karla viedoklis.

Statistika liecina, ka ādas vēzis pēdējo gadu laikā Latvijā ir pirmajā vietā starp visām onkoloģiskajām saslimšanām. “Kaut gan esam gaišādaini, šī problēma pie mums ir ļoti aktuāla,” atzīst RSU asistents Raimonds Karls.

Latvijas iedzīvotāji pārāk daudz sauļojas un pārāk bieži iet uz solāriju. Gadiem ejot, ultravioletais starojums sakrājas, un tam ir nepatīkamas sekas – rodas ādas vēzis.

Ādas vēzis gan ir labi ārstējams, īpaši agrīnajās stadijās, un Latvijā pašlaik ir visas iespējas agrīnai diagnostikai. “Diemžēl, ja tas tiek diagnosticēts vēlīni, sekas ir nepatīkamas.”

Saistītie raksti

“Ir lietas, ko ikviens no mums savā dzīvē nevar mainīt, bet ir daudzas lietas, ko cilvēks var novērst. Ādas vēzis ir pieskaitāms pie tiem audzējiem, kura risku katrs no mums var mazināt, jo risku rada ultravioletais starojums.”

Ikdienā būtu grūti izvairīties no saules, taču no solārija, kas rada papildu ultravioletā starojumu devu, ikviens var izvairīties. “Līdz ar to rodas loģisks jautājums, kāpēc to nedarīt, ja gribam nodzīvot pilnvērtīgu mūžu bez liekām problēmām?” retoriski jautā Raimonds Karls, uzsverot, ka sauļoties solārijā ir kaitīgi.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Psiholoģes ieteikumi, kā palīdzēt bērnam uzsākt bērnudārza un skolas gaitas
1 diena
VE
Veselam.lv
Veselam
9 ģeniālas idejas, ko pagatavot no arbūza
1 diena
VE
Veselam.lv
Veselam
Seko šiem ieteikumiem un nekad vairs neuztraucies par matu veselību
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Ekonomika
VIDEO: Alga līdz pat 10 000 eiro mēnesī. Sludinājumos atklāj, cik strauji uzlekušas algas Latvijā
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Slimnīca nāk klajā ar izmeklēšanā secināto par smagi piekauto krāslavieti, kurš mira slimnīcā
12 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: “Tas ir krājies gadus divus un vairāk.” Ozolnieki lūdz novirzīt lidmašīnu ceļus
6 stundas
LA
LA.LV
Sports
Samoilovs/Šmēdiņš sasniedz pusfinālu
6 stundas
LE
LETA
Dabā
Latvijai tuvojas anticiklona centrs. Jaunākā laika prognoze svētdienai
9 stundas