Veselam
Dzīvesveids

VIDEO: Solārijs – ādas vēža draugs! Rīgas Stradiņa universitātes eksperta viedoklis0

Publicitātes foto

Tā kā 4. februāris ir Pasaules vēža diena, Rīgas Stradiņa universitātes asistents un dermatologs Raimonds Karls stāsta, kāpēc rodas ādas vēzis, kas Latvijā ir pirmajā vietā starp visām onkoloģiskajām saslimšanām, un aicina neapmeklēt solāriju, tādā veidā mazinot risku saslimt ar ādas vēzi.

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas fakultātes Infektoloģijas un dermatoloģijas katedras asistenta un dermatologa Raimonda Karla viedoklis.

Statistika liecina, ka ādas vēzis pēdējo gadu laikā Latvijā ir pirmajā vietā starp visām onkoloģiskajām saslimšanām. “Kaut gan esam gaišādaini, šī problēma pie mums ir ļoti aktuāla,” atzīst RSU asistents Raimonds Karls.

Latvijas iedzīvotāji pārāk daudz sauļojas un pārāk bieži iet uz solāriju. Gadiem ejot, ultravioletais starojums sakrājas, un tam ir nepatīkamas sekas – rodas ādas vēzis.

Ādas vēzis gan ir labi ārstējams, īpaši agrīnajās stadijās, un Latvijā pašlaik ir visas iespējas agrīnai diagnostikai. “Diemžēl, ja tas tiek diagnosticēts vēlīni, sekas ir nepatīkamas.”

Saistītie raksti

“Ir lietas, ko ikviens no mums savā dzīvē nevar mainīt, bet ir daudzas lietas, ko cilvēks var novērst. Ādas vēzis ir pieskaitāms pie tiem audzējiem, kura risku katrs no mums var mazināt, jo risku rada ultravioletais starojums.”

Ikdienā būtu grūti izvairīties no saules, taču no solārija, kas rada papildu ultravioletā starojumu devu, ikviens var izvairīties. “Līdz ar to rodas loģisks jautājums, kāpēc to nedarīt, ja gribam nodzīvot pilnvērtīgu mūžu bez liekām problēmām?” retoriski jautā Raimonds Karls, uzsverot, ka sauļoties solārijā ir kaitīgi.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
“Vaivaros” notiks sporta spēles cilvēkiem ar kustību traucējumiem
9 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Plāno uzlabot zāļu fizisko pieejamību pacientiem
10 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Kāpēc saldējuma vietā izvēlēties sorbertu?
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JR
Juka Rislaki
Latvijā
Latviešu vīri un kuģi Somijas krastos
2 stundas
AD
Artis Drēziņš
Ekonomika
LA.LV testē motociklus: Ar “Royal Enfield Continental GT 650” aizbraukt uz Liepāju padzert kafiju
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Juhansone varētu kļūt par EK ģenerālsekretāra pienākumu izpildītāju
42 minūtes
LE
LETA/AFP
Pasaulē
Irāna sagrābusi britu tankkuģi
7 minūtes
LA
LA.LV
Sports
Latvijas Futbola federācija rasisma lietā tiek sveikā vien ar izbīli
3 stundas