Veselam
Ārstēšana

VIDEO: Turpinot Laimas slimības tēmu. Raidījums atklāj citus gadījumus un divas stratēģijas1

Foto: Pixabay.com

Jau rakstījām, ka raidījums “Aizliegtais Paņēmiens” pievērsās Laimas slimības tēmai un tās ārstēšanas strīdīgajiem aspektiem rakstā Strīdīgā Laimas slimība. Vai nepietiekami diagnosticēta un ārstēta? Tajā ir gan skatāms raidījuma sižets, gan infektologu protesta vēsture, gan raidījuma vadītāju atbildes vēstule.

Pēcāk publicējām Laimas slimības pacientu biedrības viedokli.

Kā arī publicējām žurnāla “36,6C” rakstu, kurā Polijas epidemiologu un infektologu asociācijas vadītājs Roberts Flisiaks norādīja, ka nezina pirmajā raidījumā minēto Laimas slimības ekspertu.

Šobrīd ir skatāma raidījuma “Aizliegtais Paņēmiens” otrā daļa, kurā piedalās dažādu skatījumu pārstāvji. Studijā ir gan Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Infekciju uzraudzības dienesta vadītājs Uga Dumpis, gan Saeimas deputāte, bijusī veselības ministre Anda Čakša, gan “Latvijas Avīzes” žurnālists (par personisko pieredzi) Artis Drēziņš.

Tāpat raidījumā aplūkots konkrēts pusaudža slimošanas gadījums, uz kuru diviem Latvijas ārstiem ir atšķirīgs skatījums (situāciju komentē vēl trešais ārsts).

Saistītie raksti

Raidījums atklāj gan divējādu pieeju Laimas slimības diagnostikai un ārstēšanai (kas arī skaidro atšķirīgo Polijas speciālista pieeju), gan, pēc kādiem kritērijiem Laimas slimības diagnosticēšanā un ārstēšanā strādā mūsu speciālisti.

Uz studiju sūtīti arī ļoti daudz pieredzes stāsti.

Savukārt Anda Čakša norādīja, kas būtu jāuzlabo aprūpes sniegšanā, lai veidotos labāka sadarbība starp pacientiem un ārstiem, piemēram, kritiski īsas ir vizītes pie ārsta.

Vairāk – raidījumā “Aizliegtais Paņēmiens”, kas skatāms šeit. 

LA.lv