Veselam
Ārstēšana

VIDEO. Vai ārstam ar 50 gadu darba pieredzi vēl “jābizo” pa kursiem?4

Ekrānuzņēmums no LTV raidījuma “4.studija” video.

Lai arī ārstam ir vairāku gadu desmitu darba pieredze, viņam nākas apgūt no jauna, piemēram, pirmās medicīniskās palīdzības kursus. Vai tiešām tas ir nepieciešams? Turkāt vienā dienā var zaudēt ārsta sertifikātu. Par to neapmierinātību pauž ārste-ginekoloģe Lienīte Mihelsone, kura medicīnā ir nostrādājusi 57 gadus, no kuriem savā profesijā – 53 gadus. Viņai tagad esot nepieciešams iet uz lekcijām 150 stundu apjomā, tajā skaitā ātrās medicīniskās palīdzības kursos, lai viņai pagarinātu tiesības praktizēt atbilsotši ārstu reģistra noteikumiem, vēstīja LTV raidījums “4.studija”.

“Nu, sakiet, vai man 81 gada vecumā būtu jābizo pa pasauli, vācot kaut kādus punktus? Mans prāts, es domāju, pietiek, lai es veiktu tikai profilaktisko darbu. Es gribu prasīt Ārstu biedrībai, vai cilvēkiem tādā vecumā, kuriem ir pāri pa 60 gadiem, būtu kaut kur vēl jābizo apkārt un jāmeklē tie punkti, ja viņi kaut kur vēl strādā par ārstiem?” tā raidījumā vaicā ārste Mihelsone.

Saistītie raksti

Ja Mihelsone neies uz lekcijām un nesavāks punktus, tad viņai netiks atjaunots ārsta sertifikāts reģistrā, un tad viņa vairs nevarēs praktizēt. “Kas tur mainās pirmajā palīdzībā? Katrs zina, pa kuru galu kaut kas ir jāiepūš iekšā un, cik jāiepūš!” sašutusi un visai pikti nosaka Mihelsone.

Kā to komentē Veselības ministrijā un Latvijas Ārstu biedrībā? Eksperti norāda, ka tas viss tiek prasīts vienīgi pacientu interesēs, jo medicīnas joma attīstās strauji un tālākizglītība ir nepieciešama arī praktizējošiem ārstiem.

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv