Veselam
Bērni

Iedarbīgi vingrojumi bērna plaušu veselībai0

Publicitātes foto

Aukstajā sezonā aktuālas kļūst dažādas elpošanas sistēmas saslimšanas, kurām pakļauti tiek visbiežāk mazi bērni. Elpošanas sistēmu saslimšanu rezultātā tiek izjaukts bērna ierastais elpošanas ritms, samazināts krūšukurvja kustību apjoms, kā arī vispārēja organisma imunitāte, tāpēc svarīgi veikt vingrojumus, lai uzlabotu bērna plaušu ventilāciju, krūšukurvja mobilitāti un imunitāti.

“Nepietiekoši novērtēts ir elpošanas vingrinājumu nozīmīgums. Cilvēkam nepieciešams skābeklis tāpat kā automašīnai degviela. Jo efektīvāka elpošana, jo bērns būs enerģiskāks un veselāks,” apgalvo veselības centra “Vivendi” sertificēta fizioterapeite Lauma Zvirbule.

Fizioterapeite Lauma Zvirbule piedāvā sešus vingrojumus plaušu veselībai:

1. Iesildošs vingrojums. Pozīcija: guļus ar vēderu uz bumbas. Ieelpa caur degunu, izelpa caur muti. Ieelpā vēders piepūšas, izelpā saplok.

Publicitātes foto

2. Pozīcija: guļus ar vēderu uz bumbas, pēdas un plaukstas pie grīdas. Ieelpā atceļ vienu kāju un pretējo roku, izelpā atgriežas sākuma pozīcijā. Atkārtot ar otru roku un kāju.

Publicitātes foto
Publicitātes foto

3. Pozīcija: guļus ar vēderu uz bumbas, pēdas un plaukstas pie grīdas. Priekšā uz grīdas spalviņa. Ar rokām iet uz priekšu un lēnām pūš spalviņu uz priekšu – cik tālu vien var – turot taisni muguriņu.

Publicitātes foto
Publicitātes foto

4. Pozīcija: guļus uz muguras uz bumbas. Rokas pāri galvai. Ieelpā sniedzas pēc bumbiņas, izelpā satver bumbiņu un, sasprindzinot vēdera muskulatūru, atceļas no lielās bumbas.

Publicitātes foto
Publicitātes foto
Publicitātes foto
Publicitātes foto

5. Pozīcija: guļus ar muguru uz bumbas, rokas pāri galvai. Elpo – ieelpa caur degunu, izelpa caur muti.

Publicitātes foto
Publicitātes foto

6. Relaksācija. Pozīcija: sēdus uz paklājiņa, rokas uz bumbas, pleci un kakls atbrīvoti. Elpo vienmērīgi. Ieelpa caur degunu, izelpa caur muti.

Publicitātes foto
Saistītie raksti

Vingrojumus plaušu veselībai, izmantojot lielās vingrošanas bumbas var veikt bērns (vecumā no 3 līdz 7 gadiem) fizioterapeita vai pieaugušā uzraudzībā.

Galerijas nosaukums

 

 

LA.lv