Veselam
Dzīvesveids

Vingrošana grūtniecības laikā var pasargāt bērnu no augsta asinsspiediena riska nākotnē0

Foto – Shutterstock.com

Grūtnieces, kuras regulāri vingro, var pasargāt savu bērnu no augsta asinsspiediena riska nākotnē, liecina ASV veikts pētījums, kura rezultātus janvārī publicējis britu portāls dailymail.co.uk

Zinātnieki secinājuši, ka tiem bērniem, kuru mātes grūtniecības laikā bijušas fiziski aktīvas, ir ievērojami zemāks asinsspiediens, sasniedzot 10 gadu vecumu, nekā tiem, kuru mātes mazuļa gaidību laikā īpaši nav pievērsušās fiziskām nodarbēm.

Māmiņas fiziskās aktivitātes grūtniecības laikā pat labvēlīgi ietekmējušas tos bērnus, kuri dzimuši ar salīdzinoši mazu svaru. Tieši šiem bērniem nākotnē ir lielāks augsta asinsspiediena risks, bet to labvēlīgi var ietekmēt māmiņas vingrošana.

Zinātnieki gan norāda, ka ar vingrošanu grūtniecības laikā arī jābūt uzmanīgām, un tā jāveic, ņemot vērā speciālistu ieteikumus, lai izslēgtu iespējamību nodarīt pāri mazuļa vai savai veselībai. Tomēr ikvienai grūtniecei ieteicama mērenas intensitātes vingrošana vismaz pusstundu dienā. Citi pētījumi atklāj, – ja grūtniece ar vingrošanu nodarbojas ik dienu un ilgāk par vienu stundu, viņai ir lielāks risks saslimt ar preeklampsiju, kas savukārt var apdraudēt ne tikai topošo māti, bet arī gaidāmo mazuli.

ASV veiktais pētījums ir pirmais, kas norāda saistību ar grūtnieču vingrošanu un bērna asinsspiediena iespējamām izmaiņām nākotnē. Kā zināms, augsts asinsspiediens ir galvenais faktors sirds un asinsvadu veselības rādītājs.

Mičiganas universitātes profesors, minētā pētījuma galvenais autors Džeimss Piverniks stāsta, ka pētījuma laikā tika aplūkoti zīdaiņi gan ar normālu dzimšanas svaru, gan salīdzinoši mazu svaru, un asinsspiediena attiecības starp mazuļiem nebija nekādas pie nosacījuma, ja viņu māmiņas grūtniecības laikā bija vingrojušas. Zinātnieki pieļauj, ka vingrošana spēj izmainīt kardiovaskulāro risku, kas notiek dzemdē. Neraugoties uz to, ka citi pētījumi liecina – bērniem, kas dzimuši maziņi, nākotnē mēdz biežāk saslimt ar koronāro sirds slimībām un insultiem, bet šis jaunākais pētījums atklāja, ka tendenci var mainīt pašas māmiņas, ja vien grūtniecības laikā būs fiziski aktīvas.

Saistītie raksti

Pētnieki vērtējuši 51 sievieti vairāk nekā piecu gadu periodā, analizējot viņu fiziskās aktivitātes.

 

LA.lv
LE
LETA
Veselam
“Olimpiskās dienas” rīta vingrošanā cer iesaistīt 150 000 cilvēku
14 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
VIDEO. Kā sadzīvot ar disfāgiju jeb rīšanas traucējumiem?
14 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
VIDEO. Vai bojātus ābolus var spiest sulā?
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZE
Zane Eniņa
Latvijā
Pipara burgeri labdarībai. Roju Puķi piesaka “Latvijas lepnumam” 2
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Dienas Biznesam” par slēptu politisko reklāmu draud 100 000 eiro sods
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Kāda filma stundā matemātikas skolotājam Rīgā maksā darbu 1
56 minūtes
LE
LETA
Sports
Bukša uzaicināta piedalīties pasaules čempionātā vieglatlētikā
22 minūtes
LE
LETA
Dabā
Uz Arktiku pētīt klimatu dodas “vēsturē lielākā polārā ekspedīcija”
2 minūtes