Veselam
Psiholoģija

Vīriešu viedoklis: “Dažreiz jūs pašas iznīcināt attiecības”0

Foto: unsplash

Vīriešiem uzdeva jautājumu, kāpēc dažkārt pašā iepazīšanās sākumā viņi zaudē vēlmi turpināt attiecības, un psihologs komentēja situācijas, par kurām viņi stāstīja.

Saglabā distanci. Mums patīk būt medniekiem. Ja kādam patīk uzmācīga iniciatīva: ziņas, zvani, ieteikumi pavadīt nedēļas nogali kopā, visticamāk, esi sastapusi memmesdēliņu.

Lielākā daļa nevēlas sev liegt iekarošanas prieku.

Nesniedz detalizētu informāciju par bijušo un bērniem. Ar pirmo skaidrs: mēs negribam ne ar vienu dalīties tavā uzmanībā, pat ja tā ir negatīva. Ja tev ir bērni, mums vispirms jāsatuvinās ar tevi, lai aizrautos, runājot par viņiem.

Nedemonstrē dzīvi kā varonīgu cīņu ar apstākļiem. Tas nenozīmē, ka nākotnē nevarēsi uz mums paļauties. Vienkārši pirmajos randiņos vēlamies vieglumu un spēli.

Mums nepatīk, ja tu dzīvo kopā ar bijušo, pat ja saki, ka jau sen esat šķīrušies un dalāt māju kā draugi.

Ja nejauši satiec savu bijušo, nemēģini paslēpties. Neuzvedies kā bērns. Atkarībā no tā, kāda veida attiecības jums ir, vari izlikties, ka nepamanīji viņu, vai pieej klāt un iepazīstini mūs.

Ja mēs nepiezvanām un nerakstām, tam ir iemesls. Visticamāk, nebija “klikšķa”. Ar mums nav noticis nekas letāls, un nav jānoskaidro, vai viss ir kārtībā. Mūs nevajag meklēt vai glābt. Tavas tiesības ir turpināt attiecības vai pārtraukt, ja mēs pēkšņi parādāmies.

Nemēģini mūs uzlabot. Mēs zaudējam interesi, ja drīz pēc iepazīšanās nolemsi to darīt. Visi mēģinājumi sākt vadīt, ieskaidrot, kā uzvesties, ko teikt vai darīt, būs attiecībām kaitējoši, ja vien neesi satikusi vīrieti, kurš redz tevī nevis vienlīdzīgu partneri, bet mātes aizvietotāju.

“Randiņi – aizraujošas spēles lauks”

Marina Mjausa, kognitīvais terapeits, ģimenes psihologs

Atbildes rāda: vīrieši sievietēs vēlas redzēt spontānu reakciju, pašapziņu un pašcieņu. Viņiem ir interesanta sieviete, kas ar sievišķību saprot nevis bezgribas būtni ar vēlmi novelt atbildību par savu dzīvi uz cita pleciem, bet gan gatavību spēlei, kurā vīrietim jānopelna tiesības uz romantisku savienību.

Saistītie raksti

Tā nav nejaušība, ka vīrieši pirmajā vietā nosauc distanci (ko nedrīkst jaukt ar vienaldzību vai augstprātību). Šī kvalitāte ļauj viņiem aplidot un panākt atbildes reakciju, tādējādi baudot iespēju izpausties savai vīrišķībai. Ja viena no pusēm negaidīti kļūst atturīga (iespējams, pat nevis zaudējot interesi, bet vienkārši izjūtot vajadzību pēc personīgās telpas), tad mēģinot saglabāt kontaktus par katru cenu, mēs kļūdāmies. To parāda vīrieši, atzīmējot, ka viņiem nepatīk pārmērīga uzstājība – ziņas un zvani. Pat ja formāli viņš turpina atbildēt pieklājīgi, tas viņa jūtas atvēsina.

Sieviete tajā pašā laikā sāk sevi attaisnot: rodas iekšējs psiholoģiskās aizsardzības mehānisms, kas viņu pārliecina, ka patiesībā partneris vēlas būt ar viņu, tikai dažādu iemeslu dēļ baidās to atzīt. Tas draud ar nopietnu psiholoģisku traumu: mēģinot, lai ko tas maksātu, palikt kopā ar vīrieti, kurš to nevēlas, mēs iznīcinām savas personības robežas. Nākotnē var būt vajadzīgs liels iekšējs darbs, lai atjaunotu pašnovērtējumu.

 

Avots: psychologies

LA.lv