Veselam
Neticami stāsti

Vīrietis adoptē meitenīti ar Dauna sindromu, kura pirms tam 20 reizes atraidīta0

Foto: instagram/trapaluca

Oktobris bija Dauna sindroma mēnesis, kad visā pasaulē par to runāja, informēja un iepazīstināja arvien plašāku cilvēku pulku, veicinot izpratni par šo sindromu, raksta brightside.me.

Lauzt stereotipus vislabāk iespējams ar patiesiem un sirdi plosošiem reāliem stāstiem – šis ir par meitenīti ar Dauna sindromu, kuru citas ģimenes 20 reizes atraidīja un nevēlējās adoptēt, un homoseksuālu vīrieti, kurš šai bārenei dāvāja ģimenes mīlestību.

Meitenīti Albu mamma pameta uzreiz pēc dzemdībām, tas bija pirmais no daudzajiem atteikumiem.

Itālijā daudzas ģimenes vēlas adoptēt, bet tikai retais dod iespēju mazulim ar īpašām vajadzībām.

Kad Alba tikai 13 dienas veca, jau 20 ģimenes pēc piedāvājuma atvērt savas durvis meitenītei, bija atteikušās. Tagad zināms, ka Alba, pati nenojaušot, gaidīja savu liktenīgo tēti – vīrieti, kurš redzēt viņas acīs savu nākotnes ģimeni, ne slimību.

Luca, kurš adoptēja Albu ar Dauna sindromu

Luca vienmēr ir vēlējies kļūt par tēvu, bet Itālijā likumi ir konservatīvi un līdz pat 2017. gadam vientuļiem cilvēkiem nebija iespējams adoptēt. Tagad, lai gan likumos to atļauj, realitātē tas vēl joprojām nav viegli.

Kad Luca izlēma par labu adopcijai, viņš uzreiz jau zināja, ka vēlas bērnu ar fiziskām vai garīgām veselības problēmām. Vīrieša labākais draugs bērnībā sirga ar vēzi un, vēl būdams puika, Luca nepameta draugu, izjūtot visas šādu veselības problēmu sekas – sāpes, bailes, vientulības sajūtu.

Tieši šī iemesla dēļ, vīrietis izlēma dot iespēju kādai mazai dvēselītei, kurai visu mūžu būs nepieciešama līdzīga palīdzība un atbalsts.

Brīvajā laikā Luca brīvprātīgi darbojas arī vietējā draudzē, kas palīdz cilvēkiem ar nopietnām veselības problēmām un invaliditāti.
Saistītie raksti

Saņemot liktenīgo telefona zvanu, viņš pilnā jaudā steidzās uz slimnīcu. Ieraugot Albu, uzreiz izjuta īpašo saikni, par kuru vienmēr runā visi vecāki.

Šobrīd meitenīte ir 18 mēnešus veca un bildes runā skaļāk par vārdiem – abi izskatās laimīgi un mīlēti, kas liek domāt, ka viņu satikšanās bija liktenīga un mazā Alba gaidīja tieši Lucu, kurš viņas dzīvi pilnībā pārvērstu! Bez gādīga tēta Alba ieguvusi arī vecvecākus, onkuļus, tantes, draugus un lielu, mīlošu ģimeni!

LA.lv