Veselam
Psiholoģija

Viss, kas tev jāzina par Emocionālās veselības nedēļu0

Foto: Pixabay.com

Tuvojoties Pasaules psihiskās veselības dienai, Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnika no 7. līdz 11. oktobrim rīko bezmaksas pasākumus, kas saistīti ar emocionālās veselības uzlabošanu.

Trešdien, 9. oktobrī, klīnikā plkst. 18 norisināsies pasākums “Personības radošums un psihiskā veselība. Mūzika kā emocionālās veselības uzlabošanas veids.” Vispirms klīnikas psihoterapeiti lasīs lekciju par radošo aktivitāšu nozīmi personas psihiskās veselības uzlabošanā, pēc lekcijas – radoši muzikāla nodarbība kopā ar pianistu Artūru Cingujevu. Mūziķis ir daudzu starptautisko konkursu laureāts un klavierspēles pasniedzējs. Viņš iedrošina ikvienu, ka mūzika arī pieaugušo cilvēku dzīvē ir veids, kā caur skaņu un muzicēšanu iespējams uzlabot savu emocionālo labsajūtu. Pasākuma noslēgumā plānotas diskusijas un sarunas.

Savukārt no 7. līdz 11. oktobrim klīnikas ārsti sniegs 40 minūšu garas bezmaksas psihoterapijas “Skype” konsultācijas, kas dod iespēju saņemt speciālista padomu ikvienam, arī ārpus Latvijas dzīvojošajiem, kuri vēl tikai plāno vai dažādu iemeslu dēļ nevar saņemt ārsta psihoterapeita palīdzību klātienē. Visi emocionālās veselības nedēļā plānotie pasākumi ir bez dalības maksas, bet uz tiem vajag pieteikties iepriekš.

Saistītie raksti

Emocionālās veselības nedēļas mērķis vērst sabiedrības uzmanību uz to, kas nepieciešams psihiskās veselības saglabāšanai un kā emocionālā veselība ietekmē fizisko veselību.

Savukārt tradicionālie psiholoģijas dienu pasākumi Latvijā notiks no 4. līdz 12. oktobrim dažādās Latvijas vietās, tiem ir dažādas tēmas un nozares. Sīkāk ar programmu var iepazīties interneta vietnē “psihologijasdienas.lv”. Piemēram, 5.10. no 10 līdz 12 Rīgā Latvijas Kara muzejā varēs noklausīties Solvitas Vaserbergas lekciju par militārās psiholoģijas vēsturi.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Elektroniskā pieteikšanās veselības aprūpes pakalpojumiem paaugstina to pieejamību
13 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Latvijas ārsti Saeimas deputātiem atgādina par dotajiem solījumiem
14 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Speciālisti: jāaptur cukura diabēta lavīna
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Klupdami krizdami uz “Expo 2020”. Latvijas dalība izstādē Dubaijā vēl nav izgāzusies
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Daugavpilī pie “Swedbank” bankomātiem izveidojušās rindas. Kā situāciju komentē banka?
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Ekonomika
Baumu anatomija – vai ir jēga nakšņot pie bankomāta?
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Labklājības ministre atklāj, cik milzīga ir lielākā pensija Latvijā 4
7 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Aizturētie tīšām izraisa ugunsgrēku Jūrmalas policijas izolatorā
3 stundas