Veselam
Ārstēšana

VM aicina festivālā “Ogle” runāt par mentālo veselību0

Foto: Pexels

12. un 13. jūlijā Veselības ministrija (VM) kopā ar Pusaudžu resursu centru festivālā “Ogle” aicina uz īpašu mentālajai veselībai veltītu telti, informē VM.

Telts ar saukli “Viss ir Norm.a” vērsīs apmeklētāju uzmanību, ka psihiskās veselības sarežģījumi mūs un apkārtējos cilvēkus var piemeklēt tikpat ierasti kā fiziskās veselības problēma, un šādās situācijās ir jāmeklē palīdzība.

Piektdien, 12. jūlijā un sestdien, 13. jūlijā teltī jebkurā brīdī apmeklētāji varēs satikt un aprunāties par sev svarīgiem mentālās veselības jautājumiem ar psihologiem un tikties ar garīgās veselības speciālistiem, kā arī satikt Pusaudžu resursu centra jauniešus, kas paši ir saskārušies ar dažādām grūtībām, un brīvā atmosfērā ir gatavi savā pieredzē dalīties.

Tāpat jebkuram būs iespēja aizpildīt īpašu mentālās veselības risku testu, izspēlēt Lielbritānijā veidotu mācību aplikāciju, kas ļaus atpazīt un novērst pašnāvības riskus ģimenē, kā arī izmēģināt meditācijas aplikāciju.

Sestdien, 13. jūlijā teltī paredzēta īpaša izglītojoša programma. Plkst. 11.00 notiks pusaudžu garīgās veselības speciālistu lekcija par jauniešu mentālo veselību, plkst. 12.30 – praktiska meistardarbnīca, kā novērst jauniešu pašnāvības riskus, bet plkst. 14.00 – saruna par kopienas atbalsta nozīmi labas mentālās veselības uzturēšanai mūsdienu Latvijā.

Saistītie raksti

Diskusijā piedalīsies veselības ministre Ilze Viņķele, pusaudžu garīgās veselības speciālists Emīls Ūdris, atbalsta centra DIA+LOGS specialisti Agita Sēja un Vjačeslavs Šellars, kā arī Toms Grīvalds-Kalniņš – jaunietis, kurš ikdienā sadzīvo ar depresiju. Sarunu vadīs Pusaudžu resursu centra vadītājs Nils Konstantinovs.

Mentālās veselības telts programma pieejama arī Facebook īpaši tai izveidotā notikumā.

Festivāls “Ogle” norisināsies Saukas dabas parkā, tajā uzstāsies Franco Franco, Singapūras Satīns, ansis, Double Faced Eels, Latgalīšu Reps, Artūrs Skutelis un citi. Festivāla peļņa tiks ziedota organizācijām, kas ar strādā ar mentāla rakstura problēmām un palīdz cilvēkiem grūtībās.

LA.lv
KB
Kristīna Blaua
Veselam
Slavens psiholoģisks tests: Izvēlies figūru un noskaidro piemērotāko profesiju 1
2 dienas
VE
Veselam.lv
Veselam
FOTO. Atzīmējot dienesta desmitgadi, godina NMPD darbiniekus
2 dienas
KD
Krista Dzidzēviča
Veselam
Arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām nepieciešama tuvība. Kā runāt par seksualitāti? 1
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VK
Vita Krauja
Kultūra
Teātris ir gaistošs mirklis. Saruna ar aktrisi Elīnu Hanzenu
Intervija 3 stundas
DT
Dace Terzena
Latvijā
Dace Terzena: Pēc labākās apziņas
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Portugāles vidienē plosās plaši meža ugunsgrēki
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ādažu pašvaldības bērnudārzos pirmsskolas pedagogu darba algas likmi nosaka 920 eiro
57 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Irānas varasiestādes liegušas iespēju sazināties ar uz kuģa aizturēto Latvijas pilsoni
4 stundas