Veselam
Ārstēšana

VM nav guvusi apstiprinājumu Skrides izteiktajiem pārmetumiem Stradiņa slimnīcas valdei0


Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Ilze Kreicberga.
Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Ilze Kreicberga.
Foto: LETA / Paula Čurkste

Veselības ministrija (VM) nav guvusi apstiprinājumu Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Andra Skrides (AP) izteiktajiem pārmetumiem Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdei, pēc tikšanās ar slimnīcas pārstāvjiem sacīja ministrijas valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško.

Skride aizvadītajā nedēļā žurnālistus informēja, ka Saeimas komisijas deputāti izskatīja sūdzības no pacientiem un slimnīcas ārstiem, kuras, Skrides ieskatā, ir šokējošas un liecina par slimnīcas valdes “ilgstošu bezdarbību, iespējams, pat ļaunprātību, kuru rezultātā, iespējams, vairāku desmitu pacientu dzīvība un veselība tikusi apdraudēta”.

Mūrmane-Umbraško norādīja, ka, tiekoties ar Stradiņa slimnīcas pārstāvjiem, tika pārrunātas Saeimas komisijā apskatītās pacietu un slimnīcas personāla sūdzības, kas saņemtas periodā no 2017. līdz 2019. gadam par pacientu aprūpes kvalitāti, tāpat slimnīca VM sniegusi arī datus par pacientu un personāla sūdzībām.

Pēc valsts sekretāres paustā, šodien tika pārrunātas trīs galvenās jomas, kurās bijušas problēmas – neiroķirurģija, transplantoloģija, kā arī sejas un žokļa ķirurģija. Šajos segmentos bija arī izskanējušas pretenzijas no pacientiem un slimnīcas personāla, piebilda Mūrmane-Umbraško.

Vienlaikus viņa sacīja, ka šajos segmentos slimnīca gana daudz izdarījusi, lai situāciju uzlabotu, tostarp strādājusi pacientu informēšanas un viedokļu iegūšanas ziņā, kā arī uzlabojusi operāciju plānošanu. VM galvenā ierēdne sacīja, ka patlaban slimnīcā ieviesta elektroniskā rindu plānošana, kā rezultātā novērsta iespēja “apiet” rindu.

Ceturtdien, 27.jūnijā, tikšanās laikā tika secināts, ka slimnīca daudz paveikusi un tai arī tādā pašā veidā jāturpina strādāt, sacīja Mūrmane-Umbraško. Viņa norādīja, ka slimnīcas valdei izteiktajiem pārmetumiem nav gūts apstiprinājums, turklāt gadījumos, kad bijušas kādas pretenzijas, slimnīcas valde pietiekoši operatīvi rīkojusies un jautājumu risinājusi.

Valsts sekretāre piebilda, ka tik lielā kolektīvā, kāds ir Stradiņa slimnīcā, būs pretēji viedokļi un neapmierinātība, tomēr maksimāli jāstrādā, lai šādu situāciju mazinātu.

VM ierēdne norādīja, ka nākamās nedēļas laikā ministrija sagatavos savus secinājumus un nosūtīs tos Saeimas Sociālo un darba lietu komisijai, kura iepriekš lūgusi izvērtēt Stradiņa slimnīcas valdes darbību.

Kā ziņots, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē deputāti vienojās aicināt VM izvērtēt Stradiņa slimnīcas valdes darbību, pēc slēgtas sēdes žurnālistiem sacīja komisijas priekšsēdētājs Skride, kurš pats ir šīs slimnīcas ārsts.

Pēc viņa paustā, bažas par valdes spēju pildīt savus pienākumus saistītas ar slimnīcas darba organizāciju, proti, pacienti, kuriem palīdzība bijusi nepieciešama akūti, bijuši spiesti gaidīt plānveida operāciju rindā.

Skride norādīja, ka viņa kompetencē nav noteikt, vai būtu jāatstādina valde vai tās priekšsēdētāja Ilze Kreicberga, jo valdes darbību jāizvērtē, kā arī lēmumus jāpieņem atbildīgajai ministrijai, proti, komisija lūgs VM valsts sekretārei izvērtēt līdzšinējās valdes atbilstību amatiem.

Saistītie raksti

Tikmēr Kreicberga žurnālistiem norādīja, ka nepiekrīt izvirzītajiem pārmetumiem. Viņa piebilda, ka slimnīcas valde uz sēdi tika aicināta nesagatavota, jo tā neesot zinājusi, par ko sēdē tikšot runāts. “Manuprāt, šāda Saeimas komisijas darba forma tiesiskā valstī īsti nav iespējama,” sacīja Kreicberga.

Viņa uzskata, ka slimnīcas valde strādā labi un nav pamata tai izteikt neuzticību, turklāt arī no VM neesot izskanējuši pārmetumi par tās darbību.

LA.lv