Veselam
Ārstēšana

VM pārkāpumus Stradiņa slimnīcas valdes darbībā līdz šim nav konstatējusi0


Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Ilze Kreicberga.
Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Ilze Kreicberga.
Foto: LETA / Paula Čurkste

Veselības ministrija (VM) Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) darbībā pārkāpumus līdz šim nav konstatējusi, informē ministrijas valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško.

Pēc ierēdnes paustā, Stradiņa slimnīca patlaban atskaitījusies par pagājušā gada finanšu un nefinanšu rādītājiem, un no ministrijas puses patlaban lielu pārmetumu PSKUS valdei neesot.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride (AP) 18.jūnijā informēja, ka deputāti izskatīja sūdzības no pacientiem un slimnīcas ārstiem, kuras, Skrides ieskatā, ir šokējošas un liecina par slimnīcas valdes “ilgstošu bezdarbību, iespējams, pat ļaunprātību, kuru rezultātā, iespējams, vairāku desmitu pacientu dzīvība un veselība tikusi apdraudēta”.

Mūrmane-Umbraško norādīja, ka pagaidām apgalvojumi ir ļoti vispārīgi un drīzāk varētu runa par kādu atsevišķu gadījumu, nevis sistēmu.

“Tad, kad mēs zināsim vairāk par kādu konkrētu gadījumu ir runa, tad mēs arī vērtēsim,” sacīja VM valsts sekretāre.

Viņa stāstīja, ka vispārīgi slimnīca strādā atbilstoši slimnīcas principiem un pacienti “tiek šķiroti”.

Mūrmane-Umbraško norādīja, ka apgalvojums, ka slimnīca nepareizi organizē pacientu uzņemšanu, ir ļoti vispārīgs, un ministrija līdz šim tam apstiprinājumu nav guvusi.

VM valsts sekretāre norādīja, ka patlaban iecerēts, ka ministrija sagaidīs Saeimas komisijas vēstuli, kurā, cerams, būšot konkrēti piemēri, jo patlaban publiski izskanējuši tikai vispārīgi un nekonkrēti apgalvojumi.

Kā ziņots, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē deputāti vienojās aicināt VM izvērtēt PSKUS valdes darbību, šodien pēc slēgtas sēdes žurnālistiem sacīja komisijas priekšsēdētājs, kurš pats ir šīs slimnīcas ārsts.

Viņš norādīja, ka šodien komisija slēgtajā daļā izskatīja sūdzības no pacientiem un slimnīcas ārstiem, kuras, Skrides ieskatā, ir šokējošas un liecina par slimnīcas valdes

“ilgstošu bezdarbību, iespējams, pat ļaunprātību, kuru rezultātā, iespējams, vairāku desmitu pacientu dzīvība un veselība tikusi apdraudēta”.

Pēc Skrides paustā, bažas par valdes spēju pildīt savus pienākumus saistītas ar slimnīcas darba organizāciju, proti, pacienti, kuriem palīdzība bijusi nepieciešama akūti, bijuši spiesti gaidīt plānveida operāciju rindā.

Skride norādīja, ka viņa kompetencē nav noteikt, vai būtu jāatstādina valde vai tās priekšsēdētāja Ilze Kreicberga, jo valdes darbību jāizvērtē, kā arī lēmumus jāpieņem atbildīgajai ministrijai, proti, komisija lūgs VM valsts sekretārei Dainai Mūrmanei-Umbraško izvērtēt līdzšinējās valdes atbilstību amatiem.

Tikmēr Kreicberga žurnālistiem norādīja, ka nepiekrīt izvirzītajiem pārmetumiem. Viņa piebilda, ka šodien slimnīcas valde uz sēdi aicināta nesagatavota, jo tā neesot zinājusi, par ko sēdē tikšot runāts. “Manuprāt, šāda Saeimas komisijas darba forma tiesiskā valstī īsti nav iespējama,” sacīja Kreicberga.

Viņa uzskata, ka slimnīcas valde strādā labi un nav pamata tai izteikt neuzticību, turklāt arī no VM neesot izskanējuši pārmetumi par tās darbību.

Pēc Kreicbergas paustā, Saeimas sēdē esot bijusi runa par senākiem notikumiem, kuri visi tikuši izskatīti un profesionāli izvērtēti. Slimnīcas vadītāja gan atzina, ka ne vienmēr var vislabāk izārstēt un ne vienmēr tiek sasniegts vislabākais iznākums, bet sēdes komisijas sēdē norādītos it kā pārkāpumus viņa nesaskata.

Saistītie raksti

Kreicberga uzsvēra, ka visas operācijas patlaban tiek plānotas elektroniski. Rindas visiem ir redzamas un pieejamas, līdz ar to Skrides minētā nelikumīgā nonākšana ātrāk pie pakalpojuma nav iespējama. Vienlaikus Kreicberga atzina, ka reizēm var atšķirties “medicīniskā taktika”, bet katra medicīniskā situācija tiek vērtēta un analizēta gan Veselības inspekcijas uzdevumā, gan iestādē iekšēji.

Kreicberga savu atbildību nesaskata, turklāt norādīja, ka sēdē runa bijusi arī par situācijām, par kurām viņa nevarēja atbildēt, jo tad vēl neatradās šajā amatā.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Psiholoģes ieteikumi, kā palīdzēt bērnam uzsākt bērnudārza un skolas gaitas
1 diena
VE
Veselam.lv
Veselam
9 ģeniālas idejas, ko pagatavot no arbūza
1 diena
VE
Veselam.lv
Veselam
Seko šiem ieteikumiem un nekad vairs neuztraucies par matu veselību
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Ekonomika
VIDEO: Alga līdz pat 10 000 eiro mēnesī. Sludinājumos atklāj, cik strauji uzlekušas algas Latvijā
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Slimnīca nāk klajā ar izmeklēšanā secināto par smagi piekauto krāslavieti, kurš mira slimnīcā
12 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: “Tas ir krājies gadus divus un vairāk.” Ozolnieki lūdz novirzīt lidmašīnu ceļus
5 stundas
LA
LA.LV
Sports
Samoilovs/Šmēdiņš sasniedz pusfinālu
6 stundas
LE
LETA
Dabā
Latvijai tuvojas anticiklona centrs. Jaunākā laika prognoze svētdienai
8 stundas