Veselam
Ārstēšana

Volejbolā traumēts īkšķis. Kad būs atkal kustīgs? 16

Foto – Shutterstock

Lasītājs jautā: “Pirms nedēļas, spēlējot volejbolu, ar bumbu traumēju īkšķi. Sāpes ir mazākas, bet pirksts joprojām ir pietūcis un gandrīz nekustīgs. Ko darīt?”

“Pat visvienkāršākie sasitumi un sastiepumi sāp 10–14 dienas,” atbild Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas ārsts Mārcis Jēgers. “Spriežot pēc traumas, kādu iespējams gūt volejbolā, pieļauju, ka sāpes ir īkšķa pamatnē, locītavā, kur savienojas delnas kauls ar īkšķa pamata falangu. Vienkāršākajā variantā ir daļējs saišu plīsums un sāpes, kā arī tūska un zemādas asinsizplūdums, kas izzudīs sešu nedēļu laikā.

Sāpes mazinās aukstums, ibuprofēnu saturošas tabletes (400 mg) 3–4 reizes dienā, ko ieteicams uzņemt kopā ar ēdienu. Vēlams īkšķi imobilizēt, izmantojot elastīgo saiti, ortozi vai cieto teipu.

Pilna saišu bojājuma gadījumā arī pēc sešām nedēļām saglabāsies sāpes un locītava būs nestabila. Arī tad jārīkojas, kā minēts iepriekš. Papildus vajadzētu veikt ultrasonogrāfiju plaukstai, lai pārliecinātos, vai saites nav pilnībā pārrautas. Ja tas apstiprinās, ieteicama ķirurģiska locītavas stabilizācija.”

 

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

 

 

LA.lv