Veselam
Ārstēšana

Zāles kompensēs arī patvēruma meklētājiem. Un citas izmaiņas likumdošanā0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Shutterstock

Valdība otrdien atbalstīja Veselības ministrijas (VM) rosinātās izmaiņas zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtībā.

Grozījumi paredz veikt izmaiņas noteikumos par ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtību. Tas nozīmē, ka zāles tiks grupētas līdzvērtīgas terapeitiskās efektivitātes grupā, neņemot vērā zāļu iepakojuma lielumu.

Kā skaidro VM, ņemot vērā, ka aptiekās iespējams dalīt lielos zāļu iepakojumus, tiktu veicināta lētāku iepakojumu lietošana un sekmēta cenu konkurence dārgāku iepakojumu zālēm. Tas veicinātu racionālāku valsts budžeta un pacienta līdzekļu izlietošanu.

Tāpat tiek papildināts to ārstniecības iestāžu saraksts, kurām ir tiesības iesniegt ārstniecības nozares speciālistu konsiliju lēmumus par kompensējamo zāļu C sarakstā iekļauto zāļu vai medicīnisko ierīču lietošanas nepieciešamību konkrētam pacientam. Ņemot vērā, ka Liepājas reģionālajā slimnīcā ir atvērta Ķīmijterapijas/hematoloģijas un Paliatīvās aprūpes nodaļa, šo ārstniecības iestāžu sarakstā tiks iekļauta arī Liepājas slimnīca.

Bez jau minētā kompensācijas kārtība tiek papildināta ar normu, ka zāles tiek kompensētas arī patvēruma meklētājiem. Patvēruma likumā ir noteikts, ka patvēruma meklētājiem par valsts līdzekļiem nodrošina neatliekamo medicīnisko palīdzību, primāro veselības aprūpi, ambulatoro un stacionāro psihiatrisko palīdzību, kā arī visu medicīnisko palīdzību nepilngadīgām personām. Līdz ar to kompensācijas kārtībā patvēruma meklētāju tiesības uz zāļu iegādes kompensāciju tiek pielīdzinātas trūcīgo personu tiesībām.

LA.lv
LE
LETA
Veselam
Ultravioletā starojuma intensitāte lēnām sarūk; saules peldes varēs baudīt arī nākamnedēļ
23 stundas
RO
Regīna Olševska
Veselam
Cik bieži jāmēra acu spiediens?
1 diena
AN
Annika Niedrīte
Veselam
TESTS: Cik labi tu proti ”lasīt” cilvēkus?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZE
Zane Eniņa
Latvijā
Meklēsim “Latvijas lepnumu” kopā!
3 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Sākumā gaidāms sauss un saulains, tad laiks pamainīsies. Prognoze jaunajai nedēļai
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Par kukuļdošanu Jūrmalas mēra vēlēšanās notiesātais Milušs no Latvijas esot aizmucis kravas auto slēpnī
13 stundas
Raivis Šveicars
Ekonomika
“Rimi” var skenēt preces iepirkšanās laikā. Kā tas darbojas?
3 stundas
LE
LETA
Sports
Samoilovs uzvaras svin bez šampanieša – šobrīd nedrīkst
2 stundas