Veselam
Dzīvesveids

10 000 soļu katru dienu. Ar ko aizstāt staigāšanu un būt formā0

Foto – Shutterstock

Autore: Dita Vinovska

Lai uzturētu sevi formā, ļoti daudzi cilvēki katru dienu cenšas nostaigāt vismaz 10 000 soļu. Šāda tendence parādījās tad, kad dažādās viedierīcēs kļuva pieejami soļu skaitītāji – pulkstenis vai tālrunis piefiksē katru tevis sperto soli. Lai arī daudziem 10 000 soļu dienā šķiet nieks, netrūkst tādu, kam izvirzīto mērķi sasniegt ir teju neiespējami.

Tāpat jāpiebilst, ka jaunākie pētījumi liecina, ka dienā ieteicams nostaigāt krietni vairāk, raksta “Women’s Health”. Izrādās, ka dienā veselīgi ir veikt 15 000, nevis tikai 10 000 soļu. Lai tev nebūtu jāriņķo pa dzīvokli, biroju vai kādu citu vietu līdz brīdim, kad sasniegsi nepieciešamo soļu skaitu, piedāvājam iepazīties arī ar vairākām aktivitātēm, kas var aizstāt staigāšanu.

Uzkopšanas un dārza darbi

Mājas uzkopšana ir ļoti efektīvs veids, kā atbrīvoties no liekajām kalorijām. Tikpat efektīva ir strādāšana dārzā. No liekajiem kilogramiem palīdzēs atbrīvoties gan putekļu sūkšana, gan grīdas mazgāšana, gan mauriņa iekopšana un zāles nopļaušana. Tas sniedz tev iespēju ietaupīt laiku un izdarīt vairāk.

Ķeries klāt darbiem un tu būsi sadedzinājusi daudz kaloriju, kā arī tavs miteklis izskatīsies brīnišķīgi. Turklāt atceries, ka dažādi uzkopšanas darbi sadedzina atšķirīgu kaloriju daudzumu un nodarbina atšķirīgas muskuļu grupas. Ja vēlies, lai roku muskuļi būtu stingrāki, mazgā logus, bet, ja gribi vienlaikus uztrenēt vēderpresi un nodarbināt sēžamvietas muskuļus, ķeries pie putekļu sūcēja!

Dejošana ķermenim un garam

Ja esi jau izstaigājusi visus iespējamos parkus savā apkārtnē, bet tik un tā nevari nostaigāt 10 000 soļu, par 15 000 nemaz nerunājot, nesāc riņķot pa savu mājokli. Tā vietā ieslēdz enerģisku mūziku un uzdejo. Arī dejošana palīdz sadedzināt daudz kaloriju, turklāt tā ir intensīvāka nekā staigāšana.

Tas, cik daudz kaloriju sadedzināsi dejojot, ir atkarīgs no tava auguma aprisēm (garuma un svara), kā arī tā, cik aktīvi tu dejo, skaidro “Live Strong”. Tomēr kalorijas sadedzina visi, turklāt dejošana ir kardio treniņš, kas var palīdzēt samazināt dažādu sirds un asinsrites slimību risku. Tāpat ir izpētīts, ka dejošana uzlabo garastāvokli, kā arī mazina stresu un nogurumu.

Skūpstīšanās, maigošanās un sekss

Staigāšanu pavisam vienkārši vari aizstāt ar laiku, ko pavadi kopā ar mīļoto cilvēku. Skūpstīšanās, maigošanās un sekss ir lieliski kaloriju dedzinātāji, skaidro “Woman’s Day”. Vai zināji, ka skūpstoties ir iespējams sadedzināt 68 kalorijas stundas laikā? Daudz efektīvāks kaloriju dedzinātājs ir maigošanās – pusstundas laikā ir iespējams sadedzināt līdz pat 240 kalorijām. Vismazāk kaloriju, tikai astoņas, sadedzina izģērbšanās, bet, nodarbojoties ar seksu, 30 minūtēs iespējams sadedzināt ap 150 kalorijām.

Jāpiebilst, ka arī citas aktivitātes, ko parasti sievietes dara kopā ar savu partneri, piemēram, romantiska lēnā deja, ir lieliski kaloriju dedzinātāji. Ja vēlies sadedzināt kalorijas, staigāšanu droši vari aizstāt ar romantisku vakaru kopā ar mīļoto cilvēku. Tas būs gan patīkamāk, gan efektīvāk, jo sadedzināsi vairāk kaloriju.

Smiekli veselīgi, bet sadedzina maz kaloriju

Mēdz sacīt, ka smiekli palīdz pret daudzām nelaimēm un kaitēm. “Authority Nutrition” skaidro, ka smiešanās uzlabo gan garīgo, gan fizisko veselību, piemēram, spēcina atmiņu, imunitāti, kā arī uzlabo asinsriti. Tāpat smiešanās trenē vēdera muskulatūru, palīdz sadedzināt kalorijas, un paātrina vielmaiņu.

Tiesa, smiešanās laikā sadedzināto kaloriju skaits ir salīdzinoši neliels. “Live Strong” norāda, ka 10-15 minūtēs smejoties ir iespējams sadedzināt no 10 līdz 40 kalorijām. Tas var šķist nedaudz, bet padomā, cik daudz kaloriju tu vari sadedzināt tiešām smieklīgas komēdijas laikā, vienlaikus uzlabojot arī veselību. Bet varbūt ir vērts, dodoties pastaigā, ņemt līdzi draugus, kas daudz joko un liek tev smieties.

Iepirkšanās – treniņš visam ķermenim

Ir daudz cilvēku, kas apgalvo, ka iepirkšanās ir izklaide un lielisks brīvā laika pavadīšanas veids. Ja neesi viņu vidū un došanās uz veikalu pēc jauna apģērba, pārtikas vai mājās nepieciešamām lietām tev sagādā īstas zobu sāpes, iespējams, tev palīdzēs doma, ka šī nodarbe ir laba tavai veselībai un palīdz atbrīvoties no liekajiem kilogramiem.

Laikojot vienu apģērba komplektu, tu sadedzini 11 kalorijas, norāda “Health”. Tas ir ievērojams skaitlis, ņemot vērā to, cik ilgs laiks nepieciešams, lai uzvilktu kleitiņu vai bikses un jaciņu. Arī iepirkumu ratiņu stumšana vai groziņa nēsāšana palīdz sadedzināt kalorijas. Un neaizmirsti, ka iepirkšanās laikā tu staigāsi un sasniegt 10 000 soļu robežu būs vēl vieglāk.

 

http://www.delfi.lv/vina/veseliba/

LA.lv