Veselam
Psiholoģija

10 filmas ar vienkārši neatkārtojamu finālu0

Foto – cineplex.com

Ir tik lieliski, kad filmas fināls ir tāds pārsteigums, ka vai skudriņas skrien pa ķermeni. Vai piekrītat? Lūk, desmit filmas ar šādu finālu.

“Nomodā”

Nosaukums oriģinālā “Awake”

Brīnišķīgo Kleja un Semas mīlestību nekas nevar izpostīt. Vienīgas, kas to aizēno – priekšā stāvošā sirds pārstādīšanas operācija Klejam, kurš cieš no sirds slimības. Un, lūk, galvenais varonis ir uz operāciju zāles galda un ārstu komanda ir gatava fināla operācijai, viņam ievada narkozi… kura neiedarbojas.

“Blakusparādības”

Nosaukums oriģinālā “Limitless”

Kā kļūt veiksmīgam? Uz šo jautājumu ir daudz atbilžu. Edijs, kurš ir neveiksmīgs rakstnieks, nolemj izmēģināt jaunu un it kā efektīvu metodi – izdzert NZT tabletīti, pēc kuras cilvēka smadzenes strādājot neiedomājami efektīvi. Taču, kā izrādās, katram medikamentam ir savas blakusparādības…

“Varas Spēles”

Nosaukums oriģinālā “State of Play”

Žurnālists Kels Makkefri reiz uzzina – kāda sieviete no viņa drauga kongresmeņa Stīvena Kolinza loka, beigusi dzīvi pašnāvībā, metoties zem metro. Taču šis atgadījums ir tikai viens ķēdes posms notikumiem, kuriem pēdas nāk no valsts augstākās politikas aprindām. Bet tur ļoti nepatīk, ja viņu darīšanās maisās cilvēki no malas.

Nosaukums oriģinālā “Contre-enquête”

Policijas kapteinis piedzīvo milzīgu nelaimi – viņa mīļoto deviņgadīgo meitiņu atrod mirušu. Drīz vien notver noziedznieku un nosūta viņu uz cietumu. No turienes viņš sāk sērojošajam tēvam sūtīt vēstules, kurās apgalvo, ka nav vainīgs. Sērām pārņemtais meitenītes tēvs nolemj pats atrast īsto noziedznieku.

“Imitators”

Nosaukums oriģinālā “Copycat”

Doktore Helēna Hadsone speciālizējas sērijveida noziedznieku psiholoģijā. Pie viņas pēc palīdzības vēršas detektīvi, lai atrastu kādu maniaku. Izanalizējusi situāciju, sieviete saprot, ka vainīgais pastrādā noziegumu atbilstoši viņas pašas grāmatu sižetiem. Un viņa galējais mērķis ir nogalināt viņu pašu.

“Mīl, nemīl”

Nosaukums oriģinālā “À la folie… pas du tout”

Filmas galvenā varone Anželika ir neprātīgi iemīlējusies precētā vīrietī, kura ģimenē gaida mazuli. Un viņa ir gatava uz visu, lai panāktu atbildes jūtas. Bet kur ir tā smalkā robeža starp mīlestību un vājprātu?

Nosaukums oriģinālā “Never Talk to Strangers”

Psiholoģe Sāra Teilore lieliski orientējas citu jūtās, bet ar savējām gan nevar tikt skaidrībā. Lai saprastu, kas viņai dzīvē patiesi vajadzīgs, nepieciešams skats no malas un Sāra atrod to burvīgā vīrietī, kurš teju vai ielauzies viņas dzīvē.

“No elles”

Nosaukums oriģinālā “From Hell”

Džeks-Uzšķērdējs ir pats noslēpumainākais sērijveida slepkava vēsturē, kas Angliju ietina baiļu atmosfērā un radīja dažādas runas un pieņēmumus. Viņu cenšas noķert inspektors, kuram drīz vien pieslēdzas ķirurgs, kurš apkalpo karalisko ģimeni un “nakts tauriņš”. Un, lūk, it kā drīzumā sekos atrisinājums, kad…

“Eņģeļi un dēmoni”

Nosaukums oriģinālā “Angels & Demons”

Visi ir gaidās – kurš gan kļūst par katoļu baznīcas galvu. Tomēr ar visiem, kas kandidēja uz šo amatu, veic rituālo izrēķināšanos. Un Vatikāns ir spiests vērsties pēc palīdzības pie Roberta Lengdona, kurš ir reliģiozās simbolikas eksperts.

“Astoņas sievietes”

Nosaukums oriģinālā “8 femmes”

Ziemassvētkos savrupmājā savācas liela ģimene, bet svinības aptumšo mājas saimnieka nāve – viņu atrod pieķēdētu savai gultai. Turklāt ir pārgriezti telefona un automobiļa aizdedzes vadi, turklāt māja ir aizputināta, tādēļ astoņas sievietes, mirušā tuvinieces,  ir atrautas no pasaules. Un noziedznieks, acīmredzot, – ir viens no viņām.

Avots: adme.ru

LA.lv