Veselam
Ārstēšana

11 valsts apmaksātie veselības aprūpes pakalpojumi Rīgas 1. slimnīcā pieejami teju bez rindas0


Renovētā  Rīgas 1. slimnīcas diagnostikas bloka telpas.
Renovētā Rīgas 1. slimnīcas diagnostikas bloka telpas.
Foto – LETA

“Veselības problēmu gadījumā, aicinām cilvēkus neatlikt vizīti pie ārsta, jo savlaicīgi saņemta veselības aprūpe ir svarīgs priekšnosacījums labāku ārstēšanas rezultātu sasniegšanai,” uzsver Rīgas 1. slimnīcas valdes priekšsēdētāja, daktere Natālija Zlobina.

Pašlaik 1. slimnīcā teju bez rindas – nedēļas laikā, pieejami 11 valsts apmaksātie speciālistu pakalpojumi – par to liecina slimnīcas operatīvā informācija.

Šie pakalpojumi ir: neiroķirurga konsultācijas, anesteziologa, ķirurga, internista, arodslimību ārsta pakalpojumi. Savukārt bērniem pieejamas pediatra un bērnu ķirurga konsultācijas.

Tāpat nedēļas laikā pieejami arī vairāki diagnostiskie izmeklējumi: rentgenogrāfija, elektrokardiogrāfija, spirogrāfija. Nedēļas laikā iespējams saņemt arī vienu no aktuālākajiem pakalpojumiem – diabēta apmācības māsas konsultāciju.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka citviet Rīgā vairāku uzskaitīto pakalpojumu gaidīšanas laiks ir krietni garāks. Piemēram, rinda uz spirogrāfiju citviet Rīgā jāgaida no divām nedēļām līdz diviem mēnešiem, bet uz arodslimību ārsta konsultāciju gaidīšana var pārsniegt pat 56 dienas.

Slimnīcas valdes priekšsēdētāja Natālija Zlobina uzsver, ka slimnīca spēj operatīvi reaģēt uz pacientu vajadzībām. Tā vienuviet nodrošina plašu un savlaicīgu diagnostisko izmeklējumu un veselības aprūpes pakalpojumu klāstu. Tas panākts būtiski uzlabojot klientu apkalpošanas un ārstniecības procesus, kā arī piesaistot profesionālu personālu, sakārtojot vidi un investējot modernās tehnoloģijās.

Kopumā 1. slimnīcā pieejami vairāk nekā 90 valsts apmaksātie veselības aprūpes pakalpojumi, kā arī maksas pakalpojumi.

Slimnīcas sniegto pakalpojumu skaits katru gadu palielinās. Tas liecina, ka pacienti atzinīgi novērtē to kvalitāti un pieejamību. Piemēram, 2015. gadā slimnīca sniedza 454 tūkstošus pakalpojumu, bet 2018. gadā kopējais sniegto pakalpojumu skaits pārsniedza 484 tūkstošus.

Saistītie raksti

Pieprasītākie ambulatorie pakalpojumi ir ārstu speciālistu konsultācijas, piemēram, 2018.gadā tika nodrošināti 318 tūkstoši ambulatorie pakalpojumi, otri populārākie: diagnostiskie izmeklējumi – 133 tūkstoši.

Slimnīcas sniegtie pakalpojumi: ambulatorās konsultācijas un ārstēšana (nodrošina 50 dažādu specialitāšu ārsti), zobārstniecība, diagnostika, rehabilitācija, veselības pārbaudes, vakcinācija, stomu pacientu aprūpe, plānveida ārstēšana stacionārā, hronisko slimnieku īslaicīgā aprūpe u.c.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Veselam
Bērnu slimnīcai ziedoti 120 kilogrami svaigu gurķu un 100 litri medus
15 stundas
LE
LETA
Veselam
Aicina valsts amatpersonas palielināt zāļu kompensācijas apmērus
15 stundas
LE
LETA
Veselam
Tikai 78% pirmsskolu darbinieku nodrošināti ar dezinfekcijas līdzekļiem, vēl mazāk ar sejas maskām un cimdiem
16 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Viņķele izdod rīkojumu, nosakot prasības rīcībai ar Covid-19 inficēto personu mirstīgajām atliekām 3
7 stundas
LP
Linda Pužule
Pasaulē
“Mēs nebijām gatavi katastrofai.” Tautietes Lindas stāsts par straujo notikumu attīstību Spānijā
Speciālreportāža 10 stundas
LE
LETA
Veselam
Visstraujāk ar Covid-19 inficēto skaits turpina augt Rīgā 1
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Policija atklāj, kāds sods piemērots vīrietim par pensionāres nogrūšanu veikalā Ozolniekos
7 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. Traģiska avārija Juglā: bojā gājusi gājēja
9 stundas