Veselam
Ārstēšana

13. martā notiks bezmaksas lekcija par glaukomu un varēs mērīt acu spiedienu0

Foto – Shutterstock

No 11. Līdz 17. martam visa pasaulē, tostarp arī Latvijā, tiek atzīmēta Pasaules Glaukomas nedēļa. Tās mērķis ir vērst sabiedrības uzmanību uz savlaicīgu slimības profilaksi un atklāšanu, pirms noticis ļaunākais – redze ir neatgriezeniski zudusi.

Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcas A korpusa 1.stāvā, vestibilā no plkst. 15.00–16.00 notiks bezmaksas lekcijas ikvienam interesentam, savukārt no 16.00–18.00 būs iespēja bez maksas pārbaudīt arī acu spiedienu. Paula Stradiņa KUS Oftalmoloģijas klīnikas vadītāja prof. Guna Laganovska teic, ka pilna acu pārbaude jāveic vismaz reizi divos gados, bet pēc 60 gadu vecuma – reizi gadā. Pacientiem jāpārbauda redzes asums, jāmēra acu spiediens, jākoriģē atbilstošas brilles.

Glaukoma ir hroniska progresējoša acu slimība, kuru savlaicīgi neārstējot rodas neatgriezenisks aklums. Šai slimībai raksturīgs paaugstināts acu spiediens, kura rezultātā notiek redzes nerva atrofiskas izmaiņas. Neraugoties uz būtiskiem sasniegumiem oftalmoloģijā, joprojām daudzi cilvēki zaudē redzi glaukomas dēļ. Būtiski ir savlaicīgi diagnosticēt glaukomu un uzsākt spiediena pazemināšanas terapiju.

Tomēr, jo laicīgāk šī slimība tiek atklāta, jo veiksmīgāk tā pakļaujas ārstēšanai un jo labāku rezultātu iespējams sasniegt. Aicinām piedalīties Glaukomas nedēļas pasākumos un kopā rūpēties par acu veselību!

LA.lv