Veselam
Psiholoģija

16. novembrī norisināsies sociālais eksperiments “Ieskaties acīs”. Nodibini acu kontaktu ar svešinieku0

Ekrānāšviņš no Youtube.,com

16.novembrī plkst. 17:00 – 20:00 tirdzniecības centrā (t/c) Galerija Centrs, Rīdzenes ielā, norisināsies sociālais eksperiments “Ieskaties acīs”, kas norisinās vispasaules The World’s Biggest Eye Contact Experiment iniciatīvas ietvaros. Sociālā eksperimenta ietvaros ikvienam būs iespēja nodibināt acu kontaktu ar svešu, tikko sastaptu cilvēku vienas minūtes garumā.

Sociālā eksperimenta mērķis ir aicināt cilvēkus apstāties ikdienas dzīves skrējienā un ziedot tikai vienu minūti sava laika, lai ieskatītos acīs otram cilvēkam, sajūtot cilvēcisku piederību un beznosacījumu vienotību ar saviem līdzcilvēkiem.

Kā uzsver t/c Galerija Centrs vadītāja Zita Siliņa: “Laiku pa laikam ikdienas steigā nepieciešams apstāties un pacelt acis augšup, un ieskatoties sev nepazīstamam cilvēkam acīs, atklāt sajūtas mierīgai līdzāspastāvēšanai. Tuvojoties Latvijas dzimšanas dienai, viens otram aicinu dāvāt ceļu uz cilvēcību.”
Kampaņas mērķis ir spēt ikdienas skrējienā apstāties un ieskatīties līdzcilvēkam acīs, lai sajustu, ka otrs arī ir cilvēks – katrs atšķirīgs, ar savu iekšējo pasauli un vērtībām. Ieskaties acīs organizatori norāda, ka tikai cilvēku pašu ziņā ir mainīt pasauli, ar cieņpilnu attieksmi vienam pret otru novēršot konfliktus pret kultūru un viedokļu dažādību.

“Ticam, ka viens patiess skatiens spēj atklāt vairāk par simts vārdiem. Akcijas laikā Rīdzenes ielā ikvienam būs iespēja apsēsties pretī nepazīstamam cilvēkam, lai aptuveni uz vienu minūti izveidotu acu kontaktu, tādejādi respektējot ikviena cilvēka cieņu un dzīvību bez aizspriedumiem. Iepriekšējo gadu pieredze apstiprina, ka sociālā eksperimenta veicamais uzdevums paskrien kā mirklis, bet ieguvums – nenovērtējams,” stāsta sociālā eksperimenta Ieskaties acīs brīvprātīgā organizatore Kristiāna Kalniņa.

Šogad sociālā eksperimenta laiks izvēlēts neatkarīgi no pasaulē notiekošās kampaņas The World’s Biggest Eye Contact Experiment, kas 23.septembrī vienlaikus norisinājās 156 pasaules pilsētās. Kampaņa Ieskaties acīs Latvijā norisināsies jau trešo reizi.

LA.lv