Veselam
Ārstēšana

21. februārī notiks bezmaksas seminārs par hipertensijas ārstēšanu 0


“Withings” augšdelma mērierīce spiedienu mēra precīzāk nekā aproces, turklāt dažu sekunžu laikā tikko veikto mērījumu var nosūtīt ģimenes ārstam īsziņas veidā vai uz e-pastu.
“Withings” augšdelma mērierīce spiedienu mēra precīzāk nekā aproces, turklāt dažu sekunžu laikā tikko veikto mērījumu var nosūtīt ģimenes ārstam īsziņas veidā vai uz e-pastu.
Foto – Karīna Miezāja

Hipertensiju jeb paaugstinātu asinsspiedienu kļūdaini mēdz uzskatīt par tikai gados vecāku cilvēku problēmu. Taču mūsdienās arī gados jauniem cilvēkiem paaugstināts asinsspiediens nav retums. Diemžēl aizņemtības vai nezināšanas dēļ ne vienmēr spējam atpazīt un veltīt pietiekamu uzmanību savai veselībai un asinsspiedienam. Lai pievērstu uzmanību šai problēmai, “BENU Aptieka” organizē bezmaksas semināru – ekspertu diskusiju, kas veltīta hipertensijas tēmai un tās ārstēšanas iespējām.

Seminārs notiks 21. februārī plkst. 18:00 viesnīcā „Monika” Rīgā, Elizabetes ielā 21.

Kā uzsver Latvijas Hipertensijas un Aterosklerozes biedrības prezidents doc. Kārlis Trušinskis, mūsdienās hipertensija skar ne vien seniorus, bet arī gados jaunākus cilvēkus. Gados vecāki cilvēki lielākoties šo problēmu apzinās un savlaicīgāk dodas pie ārsta. Tikmēr cilvēki vecumā ap 30 un 40 gadiem bieži vien ikdienas steigas, stresa un noslogotības rezultātā nepievērš uzmanību šim svarīgajam veselības jautājumam. Tieši tādēļ speciālistu bažas saistībā ar hipertensiju ir arvien vairāk saistītas ar šīs riska grupas izglītošanu.
Kādēļ hipertensija skar arī gados jaunākus cilvēkus? Kādi ir ar paaugstinātu asinsspiedienu saistītie riska faktori? Kādas ir ārstēšanas metodes un aspekti? Kā arī – ko varam darīt jau aptiekā un kā hipertensijas gadījumos var palīdzēt farmaceits? Uz šiem un citiem būtiskajiem ar paaugstinātu asinsspiedienu saistītiem jautājumiem diskusijas gaitā atbildēs Latvijas Hipertensijas un Aterosklerozes biedrības prezidents doc. Kārlis Trušinskis un “BENU Aptieka” farmaceite, aptiekas vadītāja Sabīne Kozlovska. Diskusiju vadīs Valdis Melderis.

Bezmaksas seminārā var piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs – BENU lojalitātes kartes īpašnieks, iepriekš piesakoties pa tālruni 25748140. BENU lojalitātes kartei iespējams bez maksas pieteikties ikvienā “BENU Aptiekā” vai aptieku tīkla mājaslapā.

Lai padarītu “BENU Aptiekas” farmaceitu un ekspertu veselības un skaistuma padomus pieejamus ikvienam, turpmāk “BENU veselības un skaistuma akadēmijas” materiāli būs pieejami benu.lv sadaļā “BENU Akadēmija” un “BENU Aptiekas” Facebook lapā facebook.com.
Tāpat vēl visu februāri BENU Aptiekās tiek veikti bezmaksas asinsspiediena mērījumi un pievērsta īpaša uzmanība hipertensijas diagnostikai. Mērījumi tiek veikti sadarbībā ar pacientu biedrību “ParSirdi.lv”, Latvijas Kardiologu biedrību un Latvijas Hipertensijas un Aterosklerozes biedrību kampaņas “Vislatvijas asinsspiediena mērīšana” ietvaros.

LA.lv
36,6 °C
Veselam
Kā sagatavoties medicīniskajām analīzēm
13 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Kuri ir pieprasītākie bērnu ārsti reģionos. Aicina atbalstīt bezmaksas vizītes
1 diena
DE
DELFI
Veselam
Pazīmes, kas liecina – tevi uzaudzināja īstens narciss
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Ulme ticis pie kārotās 8247 eiro kompensācijas pēc divu mēnešu darba Saeimā 1
2 stundas
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO. Iemirdzas tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga”!
2 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 2
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Inčukalnā pieķer šoferi bez tiesībām: braukā riņķī ar cita auto numurzīmēm
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Par Stambulas lidostas teroraktu sešiem apsūdzētajiem piespriež mūža ieslodzījumu
37 minūtes