Veselam
Psiholoģija

Kas notiek viņu galvās? 23 filmas par narkomāniem un narkotikām0

Foto – andymckendry.com

Filmu apskatam par visdažādākajām atkarībām pievienojam vēl vienu apskatu.

Nosaukums oriģinālā “The Preppie Connection”, 2015

Privātas skolas audzēknis izmanto savus sakarus, lai izveidotu narkotiku izplatīšanas tīklu.

Nosaukums oriģinālā “Kid Cannabis”, 2014

Neits ir no skolas izslēgts jaunietis, kurš dzīvo kopā ar māti un jaunāko brāli. Sapratis, ka viņš vairs nespēj izturēt nabadzību un vēlas ģimenei labāku dzīvi, Neits sāk domāt par to, kā varētu kļūt bagāts ar savas iemīļotās marihuānas kontrabandu. Reiz klients, kuram puisis piegādā picu, iesaka, ka Kanāda būtu izdevīga vieta tāda veida kontrabandai. Tad Neits un Tofers – viņa vairāk nobriedušais draugs, kas arī iecienījis marihuānu, – dodas turp “izlūkos”. Tā sākas viņu ceļojums uz bagātību ar daudzsološās, bet bīstamās narkotiku tirdzniecības pasaules palīdzību…

“Es, 2009”

Nosaukums oriģinālā “Я, 2009”, 2009

Jaunietis nodomājis izvairīties no armijas, nokļūstot rajona psihoneiroloģiskajā slimnīcā. Bet spēle ar sistēmu ievelkas – viņam piemēro piespiedu ārstēšanu un tikai pēc tam palaiž brīvībā. Caur trim dzīves posmiem – viņa bērnību, pusaudža gadiem un jaunību – uz ekrāna risinās veselas padomju laika beigu zaudētās paaudzes dzīve.

Nosaukums oriģinālā “Svartur á leik”, 2012

Filmas sižeta pamatā ir reāls stāsts. Darbība norisinās Islandē pagājušā gadsimta 90. gadu beigās. Sižets vēsta par Reikjavīkas noziedzīgo pasauli: noziedzīgiem grupējumiem, narkotikām, prostitūciju, nelikumīgiem darījumiem aiz skaistu māju fasādēm. Jaunie puiši neredz šķēršļus pilnīgai pilsētas kontrolei. Taisnība, šo kontroli var veikt tikai ar noziedzīgiem līdzekļiem, un tas var novest pie ļoti smagām sekām, jo nevienam nepatīk nekaunīgi jaunpienācēji un vēl vairāk – neviens netaisās staigāt viņu pavadā.

Nosaukums oriģinālā “Paraísos Artificiais”, 2012

Lielā brīvdabas pasākumā saulainā Brazīlijas piekrastē nejauši sastopas trīs nepazīstami jaunieši: iesācēja DJ Ērika, viņas labākā draudzene Lara un jauns puisis Nando. Ērika ar draudzeni ir atbraukusi uzspēlēt mūziku, bet Nando ar draugiem – vienkārši paballēties. Saule, mūzika, jautrība, narkotikas. Liktenis viņus saved kopā un viņi piedzīvo īsus un spilgtus vienas nakts mirkļus. Pēc pāris gadiem Ērika un Nando atkal satiekas Amsterdamā un iemīlas…

“Ananasu ekspresis”

Nosaukums oriģinālā “Pineapple Express”, 2008

Slaists un narkotiku mīļotājs nejauši kļūst par slepkavības liecinieku. Kopā ar paziņu abi mēģina aizbēgt no sliktajiem puišiem. Tas var slikti beigties, jo mafija ir nolēmusi abus apklusināt uz visiem laikiem.

“Lūsija”

Nosaukums oriģinālā “Lucy”, 2014

Vēl vakar viņa bija tikai seksīga blondīne, bet šodien – visbīstamākā un nāvējošākā radība uz planētas ar pārdabiskām spējām un intelektu. Tas, ko vēl nesen pasaules labākie prāti uzskatīja par fantastisku teoriju, viņai kļuvis par realitāti. Un tagad no laupījuma viņa kļūs par mednieci.

Viņas vārds ir Lūsija…

“Skābes nams”

Nosaukums oriģinālā “The Acid House”, 1998

Kā būtu, ja Tas Kungs, kurš, starp citu, izrādījās nepatīkams vecs vīrs, pārvērstu tevi par uzmācīgu mušu un tavs tēvs, izvirtulis, tevi nosistu ar avīzi?

Vai arī, ja pretīgais kaimiņš no augšstāva, izsistu milzīgu caurumu jūsu griestos un nepiedienīgi pārgulētu ar tavu, jau tā ne visai svēto sievu?

Vai varbūt tev patiktu halucinogēnā neprātā tīta tavas grēcīgās dvēseles iemiesošanās nevainīgā bērna ķermenī? Laipni lūgti!

“Eņģelis”

Nosaukums oriģinālā “Engelen”, 2009

Filma stāsta par jaunu sievieti Leju. Pusi no filmas viņu rāda pusaudzes gados laikā, kad meitenes tēvs nomira, un māte uzsāka kopdzīvi ar nežēlīgu alkoholiķi Oļegu. Pieaugošās meitenes cīņa ar savu iekšējo “es”, kas vēlas aizbēgt no reālās dzīves, bet nevar. Ceļš uz leju ir viegls, un mūsu acu priekšā jau ir nomākta sieviete ar maisiņiem zem acīm, kas kopā ar bērna tēvu lieto heroīnu…

Nosaukums oriģinālā “To Write Love on Her Arms”, 2012

Filma stāsta par deviņpadsmit gadus veco meiteni Reni, kurai vienmēr patikušas pasakas: viņas ideāli ir princeses, varoņi un mūžam laimīgas beigas. Bet Reni dzīve vairāk līdzinās šausmu pasakai: viņa cīnās ar narkotiku atkarību, depresiju un pašsakropļošanos. Mākslinieciskās fantāzijas un skarbās realitātes radošajā sajaukumā filma parāda drosmi, ar kādu Reni pārvar visus šķēršļus dzīvē.

“Londona”

Nosaukums oriģinālā “London”, 2005

Nav nekā iedvesmojošāka par plaukstošu mīlestību un nav nekā postošāka, kā tās dzišana. Meties kaislīga, vētraina romāna bezdibenī ar noslēpumainu meiteni vārdā Londona, Sids ticēja, ka tā būs mūžīga, bet kļūdījās.

Kad abi saprata, ka viņu mīlestības jūtas sevi izsmēlušas, Londona atstāja varoņa dzīvi. Meitene aizgāja, bet sāpes palika. Mēģinot apslāpēt salauztās sirds mokas, Sids nododas viskijam un narkotikām. Veltīgi!

Saprotot, ka viņa dzīve ir bezjēdzīga bez mīļotās, varonis nolemj vēl reizi redzēt Londonu un vai nu pierunāt atgriezties – vai mirt. Bet viņam būs tikai viens mēģinājums: ja viņš neizdarīs to šodien, nepaspēs izdarīt nekad, jo rīt Londona uz visiem laikiem pamet pilsētu …

“Morfijs”

Nosaukums oriģinālā “Морфий”, 2008

1917. gads, juku, revolūcijas, cerību un zaudējumu laiks. Nomaļā Krievijas pilsētiņā ierodas 23 gadus vecais ārsts Poļakovs. Reiz, cīnoties par pacienta dzīvību, Poļakovs viņu glābj ar visspēcīgāko narkotiku – morfīna injekcija. Viņš ir dzirdējis par tā izraisīto atkarību un sekām, taču netic, ka tā var notikt ar viņu – saprātīgu cilvēku, turklāt vēl ārstu.

Nosaukums oriģinālā “Dead Ringers”, 1988

Divi ķermeņi. Divi prāti. Viena dvēsele. Brāļi Mentli – absolūti identiski dvīņi. Abi ir ārsti un strādā kopā. Eliots sieviešu savaldzināšanā ir prasmīgāks un labprāt “dāvina” brālim savas mīļākās, kuras par to pat nenojauš. Bet, kad viņu klīniku apmeklē filmu zvaigzne Klēra, kautrīgais brālis viņā iemīlas pirmais. Klēra, pati to nezinot, sāk satikties ar abiem brāļiem. Vai viņi spēs “dalīties” ar mīļoto sievieti vai, mēģinot atrast mierinājumu narkotikās un alkoholā, ienirs neprāta bezdibenī?

Nosaukums oriģinālā “Go”, 1999

No rīta apburošā kasiere Rona iepazīstas ar dīvainu pārīti, pēcpusdienā atstāj draudzeni par ķīlu, vakarā nonāk ceļmalas grāvī bez dzīvības pazīmēm.

Narkodīleris Saimons sāk dienu automašīnas bagāžniekā, turpina to degošā istabā ar divām sievietēm un beidz Lasvegasas ielās sacīkstēs bez noteikumiem.

Saldais pārītis visu dienu palīdz policijai, traucējot visiem pārējiem, par ko tiek pagodināti ar vakariņām jukuša likumsarga sabiedrībā.

Tikmēr tādus atšķirīgus stāstus gaida viens un tas pats neparedzamais fināls…

“Bezdelīgas atlidojušas”

Nosaukums oriģinālā “Ласточки прилетели”, 2006

Filmas varonis dzīvo dubultu dzīvi. Dienā viņš ir Konstantīns, literatūras profesors, kurš lasa studentiem lekcijas par dekadenci, bet vakaros – narkomāns Piks, pilsētas zaņķu iemītnieks. Šis kontrasts, varoņa divas sejas piešķir filmas darbībai īpašu spriegumu un no pirmās minūtes aizrauj skatītāju, neļaujot atslābt līdz pat beigām.

Situācijas dramatisms slēpjas tajā, ka Pikam ir sirdsapziņa, kas moka un nosoda viņu. Varoņa literārās dotības neļauj viņam atstāt savu grēkā krišanu bez komentāriem. “Slimības” vēsturi dokumentē pats “pacients”, kas stāstījumam piešķir ļoti patiesu, grēksūdzes raksturu. Filmas varonis nav pasīvs apstākļu upuris. Pika prātā risinās saspringta iekšējā cīņa, lai pārvarētu savu “slimību” un dubulto seju. Viņš pārdzīvo dziļu dvēseles krīzi, ko vēl padziļina “zālītes” mūžīgajos meklējumos sastapto cilvēku nāves. Un tad…atlido bezdelīgas. Vai tās atnes galvenajam varonim laimi izdziedināties, paliek neskaidrs…

“Kārtainais pīrāgs”

Nosaukums oriģinālā “Layer Cake”, 2004

Tirgot kokaīnu – tas nav puķītes audzēt. Nervozs bizness, kurš var novest pie pāragras nāves. Tāpēc narkodīleris ar iesauku Četri iksi, nopelnījis pietiekami netīras naudas, nolemj vairs neizaicināt likteni un pamest šo biznesu. Taču pirms tam viņam vajadzēs izdarīt savam bosam pēdējo pakalpojumu: atrast sena paziņas pazudušo meitu.

Šķiet, ka nav nekāds grūtais darbiņš Londonas padibeņu pazinējam. Ja vien nabadziņš zinātu, kāds neprātīgs haoss un bīstami pārpratumi viņu gaida, pildot šo uzdevumu, kurā “nejauši” tiks iejaukta divus miljonus vērta ekstazī krava, tad aizietu prom no darba mēnesi iepriekš! Bet varbūt, ka pat divus!

“Odiseja 1989”

Nosaukums oriģinālā “Одиссея 1989”, 2003

Vienkāršs lauku zēns Dens dodas uz lielo pilsētu, cerot mācīties un kļūt par Cilvēku… Kosmonautu, vai sliktākajā gadījumā, agronomu. Bet jau pirmajās dienās pilsētā Dens saskaras ar realitāti, kas nebūt nav tāda, kādu viņš iztēlojās! Dīvainā pilsētas dzīve, narkotikas, noslēpumainas personības ierauj Denu kā mutuļojošā atvarā. Viņš nespēj tam pretoties!

Virkne jaunu paziņu, nebeidzamas dīvainas attiecību skaidrošanas un nepārtraukti “kaifa” meklējumi… Galu galā Dens nespēj novilkt robežu starp realitāti un narkotiku izraisītiem murgiem. Laimes mirkļi mijas ar neprātīgām vīzijām un tā līdz bezgalībai… Un izrādās, ka, lai kļūtu par “kosmonautu”, nav jāmācās ilgi…

Nosaukums oriģinālā “Engel & Joe”, 2001

Džo ir piecpadsmit gadus veca meitene, kura aizbēgusi no mājas. Engels ir simpātiska blondīna uzvārds. Viņš ir bārenis, panks un piekopj diezgan nelabvēlīgu dzīvesveidu. Pēc tikšanās abi, protams, iemīlas. Izšķirt viņus nevar pat nodevība, meli, cietums vai smagas narkotikas… Viņi iziet visus netīrās pusaudžu ielas dzīves elles lokus, viņi nav bijuši vajadzīgi pašu vecākiem, tomēr viņu jaunās, bet spēcīgās jūtas galu galā palīdz izveidot pašiem savu ģimeni.

“Pa pieskari”

Nosaukums oriģinālā “Human Traffic”, 1999

Priecājieties, cietēji, jo jūsu stunda ir situsi! Pienākusi svētā piektdiena un tās vakarā paradīze atvērs jums savas durvis! Šajā dienā majestātiskā un lieliskā nedēļas nogale triumfējoši uzvarēs pelēko un blāvo ikdienas dzīvi. Apdullinoša mūzika ielauzīsies zem ādas, caurdurs ar savu ritmu kā ar šļirci, uz visiem laikiem atbrīvojot ķermeni no noguruma.

Īpašas tabletes uzspridzinās jūsu galvu un pacels to debesīs neiedomājamos tālumos. Reibinoši dūmi aizpildīs plaušas, apstādinās laiku un pārvērtīs to bezgalīgā saldā kaifā. Uz pasaules priekā slīkstošā pieres iedegsies spožs tetovējums: “Mūzika, narkotikas un sekss!”.

“Lode”

Nosaukums oriģinālā “Bullet”, 1996

Vīrs ar iesauku “Lode” tiek izlaists brīvībā pēc astoņiem cietumā pavadītiem gadiem par veikala aplaupīšanu. Viņš atgriežas vecāku mājā. Vecākais brālis zaudējis prātu Vjetnamā, jaunākais apzīmē māju sienas. Tēvs piedāvā darbu, šķiet, varētu uzsākt jaunu dzīvi, bet pirmais, ko izdara “Lode” – injicē sev narkotikas.

“Adata”

Nosaukums oriģinālā “Игла”, 1988

Atgriežoties Alma-Atā, Moro nevēlas, lai vecāki uzzinātu par viņa ierašanos, tāpēc meklē vietu, kur apmesties. Tad viņš atceras par meiteni, kuru kādreiz mīlēja. Dina priecājas par tikšanos, bet Moro viņas uzvedībā kaut kas šķiet dīvains.

Vērojot viņas draugus, Moro saprot, ka Dina ir kļuvusi par narkomāni. Kā izglābt meiteni? Moro aizved viņu pie jūras, kur Dina sāk atveseļoties. Tomēr pēc atgriešanās pilsētā viss sākas no jauna. Moro nolemj izrēķināties ar narkotiku piegādātājiem…

“Blakusparādības”

Nosaukums oriģinālā “Limitless”, 2011

Edijs ir rakstnieks, viņš dzīvo Ņujorkā un vēlas pārvarēt melno svītru savā dzīvē. Sens draugs viņam piedāvā sākt lietot slepenas zāles ar nosaukumu NZT. Tablete liek cilvēka smadzenēm darboties nereālā ātrumā. Šī radošā narkoze pilnībā maina Edija dzīvi, īsā laikā viņš nopelna kaudzi naudas, bet drīz sāk ciest no narkotiku briesmīgajām blakusparādībām. Kad viņš mēģina atrast vēl kādu NZT ģēniju, lai saprastu, kā var tikt galā ar šo kaislību, viņš uzzina šausmīgo patiesību …

“Es, Kristīne”

Nosaukums oriģinālā “Christiane F. — Wir Kinder vom Bahnhof Zoo”, 1981

Es esmu Kristīne. Man ir 14 gadi. Lielākā daļa manu draugu ir narkomāni. Pirmo reizi es pamēģināju narkotikas, lai saprastu, kāpēc tās lieto mans puisis. Kopš tā laika ir pagājuši vairāki mēneši.

Esmu nogurusi katru dienu meklēt devu. Es un mans puisis mēģinājām atmest… Trīs mani draugi jau ir miruši. Vai tiešām es esmu nākamā?

Avots: blogforlife.org

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Veselam
Bērnu slimnīcai ziedoti 120 kilogrami svaigu gurķu un 100 litri medus
16 stundas
LE
LETA
Veselam
Aicina valsts amatpersonas palielināt zāļu kompensācijas apmērus
16 stundas
LE
LETA
Veselam
Tikai 78% pirmsskolu darbinieku nodrošināti ar dezinfekcijas līdzekļiem, vēl mazāk ar sejas maskām un cimdiem
16 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Viņķele izdod rīkojumu, nosakot prasības rīcībai ar Covid-19 inficēto personu mirstīgajām atliekām 3
7 stundas
LP
Linda Pužule
Pasaulē
“Mēs nebijām gatavi katastrofai.” Tautietes Lindas stāsts par straujo notikumu attīstību Spānijā
Speciālreportāža 11 stundas
LE
LETA
Veselam
Visstraujāk ar Covid-19 inficēto skaits turpina augt Rīgā 1
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Policija atklāj, kāds sods piemērots vīrietim par pensionāres nogrūšanu veikalā Ozolniekos
8 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. Traģiska avārija Juglā: bojā gājusi gājēja
9 stundas