Veselam
Bērni

Vai dzemdēt mazuli pašai, ja ir C hepatīts?2

Foto – Shutterstock

Jautā lasītāja: “Esmu grūtniece, un man ir C hepatīts. Vai pastāv risks, ka mazulis var inficēties dzemdību laikā? Un kā dzemdības notiks – vai varēšu dzemdēt pati, vai noteikti tiks veikts ķeizargrieziens? Kas to izlems?”

“Nav īsti zināmi C hepatīta pārneses ceļi no mātes bērnam, to mehānismi un laiks, kad un cik ilgā laikā tas notiek. Inficēšanas risks pastāv, tomēr nav pierādīta profilakses nozīme, tāpēc arī tests nav iekļauts antenatālās jeb pirmsdzemdību aprūpes skrīninga programmā,” stāsta Rīgas Dzemdību nama galvenā ginekoloģe Dace Rezeberga.

Māte var dzemdēt pati, vien jāizvairās no invazīvu monitorēšanas metožu izmantošanas dzemdībās. Tās ir specifiskas medicīniskas manipulācijas, ko veic ginekologs, piemēram, asiņu paraugu ņemšana no augļa dzemdību laikā, intrauterīnu augļa sirdstoņu reģistrējošu iekārtu lietošana.

Māte drīkst arī barot bērnu ar krūti, pēc iespējas gan izvairoties no asiņainu plaisu veidošanās uz krūšu galiem. Ja tomēr tā gadās, var būt īslaicīgs ierobežojums zīdīšanai.

 

 

 

Saistītie raksti
LA.lv