Veselam
Dzīvesveids

55 nometnes, retrīti, vairākdienu semināri pieaugušajiem: joga, meditācija, psiholoģija, izaugsme. Iespējams papildināt!0

Notvert sevi vasaras mirklī

Vai nereti nav sajūta, ka vasara paskrien garām? Pieaugušo nometnes, retrīti un semināri ir iespēja palēnināt laiku, dziļāk pietuvojoties sev, varbūt apgūstot jaunas zināšanas un iepazīstoties ar jauniem cilvēkiem.

Portāls Veselam.lv ir apkopojis vairāk nekā 55 nometnes, retrītus un vairākdienu seminārus pieaugušajiem. Šis saraksts ir papildināms – ja zināt vēl kādu vērtīgu vairākdienu nometni, rakstiet Veselam.lv redaktorei: [email protected], un mēs sarakstu papildināsim.

50 nometnes jūsu izaugsmei

JOGAS NOMETNES UN RETRĪTI. „NūJoMe: Nūjošana, Joga un Meditācija”, 30. jūnijs – 2. jūlijs

Šī nometne ir lieliska garīgās un fiziskās prakses kombinācija ķermenim un dvēselei – nūjošana (Nordic Walking), joga un meditācija.

Pēc iepriekšēja gada dalībnieku lūguma lielāka uzmanība tiks pievērsta meditācijai un būs iespēja apgūt meditācijas tehniku, kas palīdzēs pārvarēt ikdienas grūtības un stresu, atrast dzīves situācijas risinājumu un pieņemt lēmumus.

Trīs neaizmirstamas dienas pie Lubāna ezera. Varēs kopīgi izbaudīt neparasto vietu, nūjošanu gar Lūbana ezera krastu, pa mežu un ceļiem.

Norises vieta: Ūdens tūrisma attīstības centrs „BĀKA”, Gaigalavas pagasts

Vairāk informācijas: indrayoga.eu


Studijas „Daiva Joga” nometne 2017, 6.-9. jūlijs

Studija „Daiva Joga” aicina uz šīs vasaras kopīgo tikšanos ārpus studijas. Katru rītu sāksim ar Hatha jogas vai Kundalini jogas praksi pēc izvēles, jo nodarbības notiks paralēli. Vērtīgas lekcijas, praktiskās terapijas nodarbības un kopīga sadziedāšanās!

Būs iespēja izmantot papildus pakalpojumus: dažāda veida ķermeņa masāžas, individuālās konsultācijas ar Taro kārtīm, dziedniecības seansus un hennas rotājumus uz ķermeņa.

Būs arī lekcijas, piemēram, “Cilvēks Austrumu medicīnas skatījumā. Koncepcija U-SIN jeb 5 elementu koncepcija. Iņ – Jan koncepcija. Kopējā informācija par 12 meridiāniem: Kuņģa meridiāns, Aknu (žultspūšļa) meridiāns. Teorija un prakse.”, vadīs Katerina Dzene. „7 čakras – 7 enerģiju centri”, vadīs Sarmīte Brūvere. „Pasaku terapija.” Pasaka palīdz ieraudzīt tēlus, kas ir apslēpti cilvēka dvēselē, palīdzot nolasīt informāciju, ko sniedz mūsu zemapziņa – sirdsbalss.” Sevis un savas iekšējās telpas izpēte un ļaušanās jaunu spēku un enerģijas radīšanai. Iepazīsim tēlus, kas dzīvo mūsos, aptversim, kādā dzīves sižetā esam iestrēguši un apzināsim to, kādus spēkus jāiekustina, lai notiktu dziedinoša transformācija. Vadīs Līga Mellupa.

Būs staigāšanas meditācija (Breathwalk). Meditācija kustībā, saskaņojot soļus ar mantru, roku un pirkstu kustību, ieelpu un izelpu. Tā ir zinātne un māksla, kas izmanto mūsu ķermeņa resursus – elpu un kustību. Izvēles nodarbība. Vadīs Jānis Zušmanis.

Kopīga sadziedāšanās ar dziedošo Vītolu ģimeni – Jāni un Daci.

Holodinamikas prakse – mīlestības terapija kopā ar Jāni Vītolu. Holodinamika ir domformu, emociju, traucējošu iekšējo stāvokļu transformēšanas metode. Holodinamikas terapija ir Rietumos izstrādāta, daudzu gadu praksē pārbaudīta psiholoģijas metode, taču pat pasaulē atzīti zinātnieki to nodēvējuši par mistiku, jo terapijā piedzīvotās atklāsmes, brīnumaino dvēseles un fiziskā ķermeņa izdziedināšanos, ne vienmēr var izskaidrot ar prātu. Holodinamika ne tikai piedāvā instrumentus, kā atrisināt sasāpējušus jautājumus, tā paver jaunu pieeju dzīvei, cilvēks citādi jūtas, mainās izpratne par to, kas notiek ar viņu un viņam apkārt. Šajā procesā viss, kas cilvēkā ir krājies, apstājies, tiek pārveidots Mīlestībā.

Veselības matrica. To var rakstīt sev, kādam no ģimenes, vai arī kādam tuvam cilvēkam. Matricā ieliek vislabākos vēlējumus un lūgsnas, pēc tam rakstīto nostiprina ar spēka simboliem un Matrica- Spēka kartiņa ir gatava! To var nēsāt sev līdzi kā aizsardzības amuletu vai arī atstāt mājās kā mājas sargu. Spēka kartiņu var izmantot meditācijās vai veselības saglabāšanai. Vadīs Sarmīte Brūvere.

Rokdarbi kā meditācija. Austās mandalas izgatavošana. Vadīs Līga Mellupa.

Kundalini praksi vadīs Jolanta Vasermane.

Norises vieta: Limbažu pusē

Vairāk informācijas: daivajoga.lv


Vadžra jogas seminārs ar Konstantīnu Zizu un Ingu Lencēviču, 10.–15.jūlijs

Izzinošs un veselību veicinošs Vadžra jogas seminārs. Tajā būs teorētiskā un praktiskā programma. Piemēram, teorētiskās tēmas: Joga. Šķēršļi jogā. Meditācija. Apziņa un tās līmeņi. Bumeranga princips (karma). Sieviešu prakses īpatnības. Praktiskā daļa: Meditācija. Iesācējiem – detalizēts paskaidrojums. Asanu prakse ar korektu pieeju mugurkaulam. Bandhas. Joganidras prakse. Skaidras saprašanas prakse. Pranajama. Patstāvīgas prakses konstruēšana, pamatojoties uz sieviešu ķermeņa vajadzībām.

Viena pilnvērtīga nodarbība dienā palīdzēs iedziļināties jogas būtībā, lekcijas un atbildes uz jautājumiem sniegs padziļinātu priekšstatu par iekšējiem procesiem, kas norisinās jogas prakses laikā un par principiem, ko var izmantot, patstāvīgi nodarbojoties ar jogu. Lekcijās izskatīs Hatha Jogas principus, uz kuriem balstās jogas prakse. Pieredzējušiem praktiķiem būs iespēja atkārtoti pievērsties jogas izcelsmes izzināšanai. Ikdienas meditācijas ļaus saprast savu būtību un nonākt harmonijā ar apkārtējo vidi.

Pasniedzēji: SONY DSC Konstantīns Ziza – sertificēts III līmeņa Vadžra jogas instruktors. Konstantīns ir viens no Vadžra jogas galveno principu – korekta pieeja mugurkaulam – izveidotājiem. Ceļotājs. Katru gadu organizē Vadžra jogas izbraukuma seminārus dažādos pasaules nostūros.

Inga Lencēviča – sertificēta I līmeņa Vadžra jogas instruktore. Šobrīd vienīgā Vadžra jogas pārstāve Latvijā un oficiālā Starptautiskās KPP Jogas Federācijas pārstāve.

Komandā būs arī cilvēks, kura pienākums būs pieskatīt un izklaidēt bērnus, tajā laikā kad notiks rīta, vakara prakses un lekcijas.

Norises vieta: viesu namā “Aizvēji”, Saulkrastos

Vairāk informācijas: latyoga.com


Jogas, meditāciju un Maģiskā Dārza veidošanas nometne “Ma…”, 10.-19. jūlijs (vai izvēlēts dienu skaits)

Šajā nometnē varēs baudīt ik rīta jogas nodarbības, dažādas ikdienas meditācijas, lekcijas, piedalīties meistarklasēs un tai pat laikā palīdzēt tapt Maģiskā Dārza burvībai – veidot konstrukcijas no koka un bambusa, kopt un rotāt dārzu.

Programmā būs hatha, kundalini u. c. joga ar dažādiem pasniedzējiem) vai meditācija, dārza veidošanas darbi, kinovakars, ekstatiskā deja, lekcijas.

Nakšņošana: teltīs, speciālajā pašbūvētajā telšu pilsētiņā ar nojumēm.

Norises vieta: Maģiskais Dārzs, Lucavsala, Rīga

Vairāk informācijas: garavasara.com


Seminārs “Joga un meditācija”, 12.–16.jūlijs

Vadīs Jureks Jaguckis (Interm. Senior 3) Polija, manuālais terapeits, praktizē jogu un dzen budismu vairāk kā 30 gadus.

Organizē jogas skola “Anahata”.

Norises vieta: Ēdoles pagasts, mājas ‘’Kauši’’

Vairāk informācijas: anahata.lv


Jogas un meditācijas retrītrs “Apzināta tagadnes elpa” pie jūras, 14.-16. jūlijs

Jogas un meditācijas retrīts “Apzināta tagadnes elpa” Kurzemes pusē kopā ar Ilzi Dzenovsku ir iespēja piedzīvot un praktizēt vērību darbībā un labestību esībā. Ikviens saņems sirsnīgu un gādīgu uzmanību un atbalstu savā ceļā. Retrīts atvērts gan pieredzējušiem jogas praktiķiem, gan jauniem interesentiem. Retrīta programmu veido Ajengāra jogas āsanu un prānajamas prakses sesijas ar rūpīgu un precīzu darbu, izpildot āsanas atbilstoši katra sagatavotībai, apzināta klusēšanas diena un meditācijas prakses, kā arī brīvais laiks būšanai ar sevi un dabu Kurzemes jūrmalas mežos un liedagā.

No agras piektdienas pēcpusdienas līdz svētdienas pēcpusdienai piedzīvosiet: 12 stundas daudzpusīgas jogas āsanu praktikas Ajengāra hatha jogas metodikā; Pranajamas (elpošanas tehnikas) prakses; Apzinātības un sirsnīgas labestības prakses; Meditācijas prakses līdz 5 stundām; Klusuma diennakts; Apzinātas pastaigas un brīvus klejojumus saulrietā jūras liedagā un mežā; Gardas veģetāras maltītes; Neparedzamo.

Precīza un apzināta āsanu un prānājamas prakse vairo un atjauno mūsu fizisko, mentālo un emocionālo spēku un līdzsvaru. Spēja apzināti pārvaldīt savu ķermeni un prātu ir atslēga mierpilnai dzīvei; Spēja ar labsirdību pieņemt to, kas ir un kas nav, ir ikdienas laimes iespēja; Klusums dziedina un apskaidro; Daba atjauno un dara veselu.

Norises vieta: viesu nams “”Piza” Kurzemes jūrmalā, Miķeļtornī.

Vairāk informācijas: jogapasaulei.com


Jogas retrīts dabā “Pieci dabas elementi”, 28.-30. jūlijs

Retrīts, lai izzinātu piecus dabas elementus caur jogu, atrodoties dabas plaukumā! Jogas retrīts dabā kopā ar Urban Yoga.

Cilvēks ir dabas sastāvdaļa. Mēs neesam nekas atdalīts, tomēr bieži jūtamies tā, kā pie dabas tikai atbraukuši ciemos. Grūti sajust un saplūst ar dabu, un tikpat grūti “sazemēties”, ieiet pa īstam sevī, savā ķermenī, sajūtās. Mēs esam dabas daļa un veidoti no 5 dabas elementiem – tatvām. Kas ir tatvas? Tas ir gaiss, uguns, zeme, ūdens, ēters. Tatvas atbalsojas ne tikai mūsu fiziskajā ķermenī, bet arī emocijās, uzvedībā, pašsajūtā.

3 dienu ceļojums 5 elementu jeb tatvu pasaulē kopā ar Kundalini jogu, Flow un Yin jogu, māksla terapiju, gongu skaņām, pirts rituāliem un Taizemes jogas masāžu atvērs un sazemēs, piepacels un izgaismos, iegremdēs un nogatavinās – tā, lai veidojas Viens Vesels Neatdalāms Tu Dabā.

Kopā ar Sandriju Salaku pieredzēsim kundalini jogas nodarbības “5 dabas elementi tevī: harmonijai un mieram”. Šo nodarbību pieredzēšana būs īpaša, jo jogosim un balansēsim savus elementus dabā. Pildīsim īpašas krijas un meditācijas ar mudrām un mantrām; ienirsim savās ķermeņa un apziņas dzīlēs, vienlaikus baudot visdabiskākos apstākļus sev apkārt!

Kopā ar Līvu Veinbergu nodosimies dinamiskajai flow jogai, ar kuras palīdzību izzināsim dabas likumus, mūsu ķermeni un dabas elementu nozīmi jogas praksē. Kā arī kopā ar Līvu ļausimies YIN JOGAS maigajai un dziļi relaksējošajai burvībai.

Kopā ar Sandiju baudīsim dabas meditāciju, gleznojot savu dziedniecisko mandalu. Sandija vadīs mākslas terapijas meditāciju, kā ietvaros mēs izveidosim katrs savu dabas stihiju zīmējumu. Dziednieciskā, pašradītā mandala kalpo kā savas vibrācijas atgādinājums un zīmogs – mandala vienmēr nāk no augstākiem esamības slāņiem un harmonizē būtību.

Kopā ar Mariju Mežecku ļausimies gongu skaņas peldēm.

Vakaros nodosimies dabas SPA – pirts rituāliem, noskrubēsim visu lieko, izbaudīsim dabas dotās slotiņas, izsvīdīsim un pārdzimsim no jauna, pēc pirts izpeldoties dabas klēpī.

Kā arī retrīta laikā par papildus maksu būs iespēja nodoties Taizemes jogas masāžas seansiem kopā ar Urban Yogas burvīgo Taizemes masāžas meistari Darju Siņicinu.

Norises vieta: lauku mājās, viesu namā „Vidusķēki”, Burtnieku novadā.

Vairāk informācijas: facebook.com/events/


Retrīts „Svētlaime un daba”, 28.-31. jūlijs

Trīs dienas, piepildītas ar jogu, meditāciju, radošumu, apzinātas un jūtiskas relaksācijas praksēm dabas klēpī, dāvinās jums harmoniju, vieglumu, iedvesmu.

Retrīts palīdzēs jums gūt nenovērtējamu pieredzi savas iekšējās pasaules atklāšanā un atpūtā no pilsētas kņadas. Atgriežoties pēc tam savā ikdienas dzīvē, jūs jutīsieties īsteni atjaunoti un piepildīti ar esamības prieku.

Rīko Dancing Tribe Riga.

Piedāvājums ir pielāgots jebkuram sagatavotības līmenim, arī nulles.

Viesu namā ar arī pirts, tā kā bez pirts procedūrām neiztiksim. Veģetārā virtuve.

Programmā: — vakars pie ugunskura vai kamīnzālē (pēc laikapstākļiem), atklāšanas un noslēguma rituāls; jogas nodarbības ik rītu; „ecstatic dance”, mandalu zīmēšana ar krāsainajām smiltīm, apzinātas un jūtiskās relaksācijas prakses (elpošanas un ķermeņa); kakao ceremonija, tantras vakars, bioenerģijas prakses meditācijas dabā, ķermeņa atbrīvošana no blokiem, dejas pie ugunskura vai kamīna ar bungām, pirts.

Prakses vadīs Irina Livija un Atmo Chaitanya.

Norises vieta: viesu nams Naukšēnos

Vairāk informācijas: facebook.com/events/


„Ķermeņa, Prāta un Karmas Detokss”, 4.-6. augusts

Seminārs Ķermeņa, Prāta un Karmas attīrīšanai. Ar Ājurvēdu, Jogu, Meditācijām, Mantrām un lūgšanām.

Rīko ājurvēdas ārsts Sohan Veer Singh.

Norises vietā: Kuldīgas nov., Vilgāle, “Dzintara Pirts”

Vairāk informācijas: facebook.com/events/


Retrīts “Tavā sirdī”, 4.-6. augusts

Rīko Dujas.lv un Solstice Yoga and Music Festival Latvia / Jogas Festivāls.

Trīs dienu retrīts kopā ar “Sacred Earth” duetu, kas pie mums viesosies jau otro reizi.

Jethro un Prema radīs drošu telpu tam, lai tu varētu piekļūt tuvāk savai dziļākajai būtībai. Tā būs iespēja piedzīvot jogas praksi katru dienu, svētlaimes pilnu mantru dziedāšanu, meditāciju, veģētārus ēdienus, smieklus un masāžu, kas viss kopā palīdzēs tev aktivizēt savu dzīves sparu, atjaunoties, relaksēties un vienkārši būt – būt tam, kas tu patiesībā esi, kad izkāp no ierastajām ikdienas lomām un pienākumiem. Patiesībā to nemaz nevar tā ar vārdiem aprakstīt to ir jāpiedzīvo katram pašam.

Jethro un Prema ir burvīgs pāris gan dzīvē, gan uz skatuves, kur abiem kopā viņiem izdodās radīt ļoti pacilājošu un dvēselisku mūziku, kas iedvesmo ļoti daudzus klausītājus visā pasaulē.
Premas valdzinošās vokālās prasmes ir kaut kas pārpasaulīgs, dziedot svētās mantras viņa ietver cilvēka emociju dziļumu ar pārsteidzošu skaidrību, kas rezonē ar visa vecuma cilvēkiem.
Kamēr Prema spēlē taustiņus ar vieglu pieskārienu, Jethro to papildina ar vokālām harmonijām un nomierinošām instrumentālām melodijām, spēlējot shakuhachi (japāņu flautu), Indiešu Bansuri, Īru tin un akustisko ģitāru. Vairāk par pasniedzējiem.

Norises valoda” angļu valodā ar tulkojumu latviski.

Norises vieta: ”Bancānu ezera krastā, centrā “Dūjas”, Kalna pagasts, Jēkabpils novads

Vairāk informācijas: jogasfestivals.lv


“Dvēseles retrīts. (Paš)apzinātība”. 11.-13. augusts

Dieviņš līda istabā
Lielu platu mētelīti.
Nāc, Dieviņ, saņemies,
Šauras manas duraviņas!

Virzoties tālāk pa “veiksmīgās” dzīves takām, nereti esam spiesti apstāties, jo cerētā laime nemitīgi skrien pāris soļus pa priekšu un nekādi to neizdodas panākt, vai arī pats ceļš un pati laime ir pārlieku liela, lai to spētu nest. Liek apstāties. Un padomāt par [Paš]Apzinātību – sevis, savu vērtību, ideoloģijas, spēju, domu, jūtu, mērķu, patiesuma, sava pirmsākuma apzināšanos. Atzīt un pieņemt sevi.

Retrītā būs dažādas lekcijas un prakses, piemēram, “Dzimtas spēks” (Inese Krūmiņa), ājurvēdas konstitūcijas (Guna Vilka), ēstgatavošanas meistarklase (Lauris Aleksejevs), Taizemes masāžas pamati un prakse (Ilze Jēče), sadziedāšanās vakats (Ieva Līne), miera meditācija (Valdis Svirskis), gongu vakara meditācija (Dace Straume), Tatjana Binde – jogas teorija un prakse, pirts apmeklējumi un masāžas.

Norises vieta: viesu namā „Pie Ezerrozēm”, 8 km attāluma no Nītaures.

Vairāk informācijas: dabayoga.lv


Starptautisks Upāju+Kalarippajattu/jogas intensīvs retrīts, 16.-22. augusts

Upāja उपाय, tulkojumā no Sanskrita, nozīmē līdzeklis vai veids, ar kura palīdzību notiek kaut kā sasniegšana vai pārvarēšana. Šajā gadījumā doma ir par Karmisko problēmu risināšanu un Karmisko šķēršļu pārvarēšanu. Upājas ir Vēdiskie un Tantriskie līdzekļi, ar kuru palīdzību cilvēks var izmainīt savu Karmu un attiecīgi savu dzīvi, jo viņa dzīve ir viņa Karmas atspoguļojums. Otru gadu tiek organizēts intensīvs upāju retrīts, kas pilnībā un vienīgi veltīts upājām dažādu dzīves problēmu risināšanai.

Piecas, Upājam veltītas dienas, kuras var ielikt pamatus jūsu dzīves izmainīšanai, vai turpināt jau iesākto transformācijas procesu!

Pasākums krievu valodā.

Programmā būs, piemēram, nāda joga (gonga terapija), ko vadīs Ludmila. Nāda Joga atgriezīs jūs pie unikālās iekšējās vibrācijas, kas saskaņota ar Dabas ritmiem, pirmatnējo skaņas vilni un Augstāko Apziņu. Gongu terapija atbrīvos apziņu no bažām, bailēm un uzbudinājuma, atjaunos jūsu fiziskos spēkus, aktivizēs atveseļošanās un jaunināšanās procesu.

Būs uguns rituāls saullēktā (vadīs Ilona), kalarippajattu vai kalari joga (vada Armands un Linda), hatha joga sievietēm (vadīs Ilona), bala un hatha joga (Ludmila).

Atis un Linda stāstīs: Vighnarādža, jeb šķēršļu valdnieks, ir viens no Ganeša mistiskajiem aspektiem, kas pārvietojas uz Šēšanāgas, daudzgalvainas čūskas. Vighnarādža ir uzvarējis Mamāsuru, kas pārstāv ego, tāpēc šī Homa palīdz tikt galā ar iekšējām pretrunām, sliktajām īpašībām, atkarībām, kā arī ar lepnumu un iedomību. Tā palīdz arī atrisināt jebkuras problēmas un nopietnus šķēršļus.
Kubera Lakšmi Homa labklājībai, biznesam un karjerai. Šī Homa ir palīdzība tiem, kuriem ir šķēršļi darbā vai grūtības atrast sev piemērotu darbu. Tā palīdz transformēt apziņu, kas savukārt veicina jaunu ideju rašanos un ienākumu palielināšanos. Palīdz ieraudzīt jaunas biznesa iespējas, kā arī īstenot tās dzīvē. Lakšmī Kubēra Homa rada pārticību, veiksmi un labklājību ģimenē.

Šiva vadīs meditāciju, lekciju “Tantriskās upājas dažādiem dzīves gadījumiem”, meistarklasi “Vakrāsana. Speciāls komplekss, kas paredzēs ķermeņa korekcijai”, satsangu.

Norises vieta: “Hotel SPA Arkadia”, Apšuciemā

Vairāk informācijas: shiva.lv


Jogas un svaigēšanas nometne visai ģimenei, 10.-13. augusts

“ReCure” arī šogad organizēs ģimenes brīvdienas ar jogu un svaigēšanu.

Papildus informācija mājaslapā vēl sekošot, bet parasti brīvdienu laikā gatavo pēc garšīgām un veselīgām svaigēšanas receptēm, jogo gan lieli, gan mazi, peras pirtī, meditē gongu skaņu pavadībā, dodas ekskursijā, spēlē spēles, peldas dīķī un ezerā, izbauda indiešu speciālistu veiktās procedūras un vienkārši labi pavada laiku.

Norises vieta: netālu no Cēsīm

Vairāk informācijas būs šeitrecure.lv


Jogas un labsajūtas retrīts – nometne opā ar Yogini Rasa, 12.-13. augusts

Īpaši piemērota jogas iesācējiem un pat tiem, kuri vēl nekad nav apmeklējuši jogas nodarbību. Divas dienas nesteidzīgai atpūtai prom no darba un pienākumiem. Lieliski ēdieni – labākās no Rasa SPA veģetārās ēdienkartes. Unikāla iespēja iepazīt dažādus jogas virzienus un prakses, elpošanas un koncentrēšanās vingrinājumus, meistarklases, piemēram, sievišķīgajā aromterapijā. Būs teorētiska un praktiska nodarbība, aromadiagnostika, savas īpašās spēka eļļas izgatavošana. Pieskārienu spēks – masāža – teorētiskais pamats un prakse. Sievišķīgā prakse. Kā pārvarēt stresu un vairot spēju atbrīvoties? Pirts prieku baudīšana.

Yogini Rasa ir International Open Yoga University pasniedzēja topošajiem jogas pasniedzējiem un interneta jogas apmācību lapas www.yogaopenyoga.com vadītāja (angļu valodā). Izveidojusi jogas teorijas kursu iesācējiem latviešu valodā.

Norises vieta: viesu namā „Rasa SPA” Grenctālē

Vairāk informācijas: openyoga.eu


“Sievietes iekšējā pasaule”, 18. – 20. augusts

„Daya joga” rīkotā nometene sievietēm. Tajā varēs iedziļināties sievietes iekšējās pasaules rakursu izpētei caur jogu, meditāciju, semināriem un atpūtu.

Pasniedzējas Sandra Lasmane, Daiga Plāciņa, Daiga Konosonoka, Ieva Priede, Judīte Zapoļska.

Norises vieta: Siguldā

Vairāk informācijas sekos: dayajoga.lv

Otrā Starptautiskā jogas un personiskās izaugsmes nometne “Dzīves koks”, 18.-20. augusts

Turpinot pagājušajā gadā veiksmīgi iesākto sadarbību, piedāvājam jaunu tikšanos, kuras laikā varēsim kopā augt un pilnveidoties. Šoreiz iedziļināsimies savā būtībā un mācīsimies pilnveidot sevi. Nometnes laikā dalībniekiem būs iespēja dziļāk iepazīt un atklāt ko jaunu par savu brīnumaino un bagāto iekšējo pasauli. Mācīsimies apzināties un pieņemt visu – gan patīkamo, gan nepatīkamo. Praktizēsim dažāda veida jogas aktivitātes, veiksim personiskās izaugsmes vingrinājumus, izbaudīsim veselīgu ēdienu un dabas skaistumu jūras krastā.

Aicinām piedalīties gan sievietes, gan vīriešus.

Nodarbību mērķi: Praktizēt prāta un ķermeņa vienotību kā vienu veselumu; Atmodināt mūsu iekšējās pasaules apziņu; Iepazīt un apzināties sevi; Celt mūsu pašapziņu un veidot pozitīvu attieksmi pret pasauli.

Aktivitātes, kuras mums palīdzēs realizēt izvirzītos mērķus: Hatha un Kundalini jogas praktizēšana; Dažāda veida meditācijas; Ēšanas būtības izpratne (ēšana ar apziņu); Citas dinamiskas aktivitātes grupās un individuāli.

Norises vieta: Viesu nams “Šķilas”, Pērkone, Nīcas pagasts

Vairāk informācijas:  [email protected]


MEDITATĪVI. Maņu Attīstības un channelinga nometne, 30.jūnijs-3.jūlijs

Vadītāji: Matīss, nodarbojas ar Channelingu kopš 2014.gada.  (Channeling – process, kurā kāda persona saņem vēstījumu no citās dimensijās mītošām būtnēm).

Linda Vītoliņa, nodarbojas ar Channelingu un dziedniecību.

Programmā: Miera meditācija un Chi enerģījas uzņemšana. Maņu attīstības nodarbība, aizvērtām acīm. Pārrunas + Lindas Kristālu bļodu skaņas vakars. Ugunskurs. Rīta vingrošana un meditācija. Klātesamības meditācija. Miera meditācija + Trešās acs meditācija. Channelinga apmācība – Channelinga meditācija. Vakara ceramonija Kakao Rituāls Zemes un pirmatnējo enerģījas izmantošana sākot ar kārtīgu sazemēšanos kam sekos ceramoniālā kakao dzeršana noslēdzot ar sirds atvēršanas meditāciju un kopīgu mīlstības apli. Rīta vingrošana un Chi Enerģījas uzņemšana. Chi meditācija – Enerģijas sajušanas prakses, Bezkontaktacīņa. Gongu skaņu vakars kopā ar Astrīdu.

Norises vieta: Lēdmane

Vairāk informācijas: art-of-peace.info


Dziedināšanās nometne, 14.-16. jūlijs

Vadītāja: Linda Vītoliņa, nodarbojas ar dziedniecību.

Šī nometne ir ātrais kurss ar maksimālu apjomu teoriju un praksēm.

Tiks apgūta dziedniecības teorētiskā bāze, pēc tam – praktiska strādāšana ar sevis un otra dziedināšanu un meditācijas.

Norises vieta: Sērmukšos, Cēsu rajona Viszemes Retrītu centrā

Vairāk informācijas: art-of-peace.info

“ThetaHealing” vasaras izbraukuma trenings “Dzīves deja”, 14.-16. jūlijs

Trīs dienas jūras krastā, pilnīgi ieslīgstot sevī, teta hīlinga un mākslas terapijas, rīta joga un vakarēšana pie ugunskura. Dažādu tehniku apgūšana, lai atrisinātu savas dzīves galvenos konfliktus un iemācīties nepieļaut situācijas, kas traucē būt laimīgiem, veseliem un mīlētiem.

Vadīs Jekaterina Ciribko, ThetaHealinga pasniedzēja, personīgās izaugsmes trenere, projekta “Theta Centre Latvia” vadītāja.

Tamāra Kudrjavceva, Latvijas filiāles “Школа ДЭИР Латвия/ TEIA Skola Latvija” pasniedzēja un organizatore.

Krievu valodā.

Norises vieta: Klapkalnciemā

Vairāk informācijas: facebook.com/events/Šamanisma prakses: Pieredze, Transs, Ekstāze, 14.-15. jūlijā

Olard Dixon (Олард Диксон) un Shonchalai Hovenmei (Шончалай Ховенмей) trešo reizi notiks semināri un prakses Latvijā: no cikla “Šamanisma prakses mūsdienu pasaulē”.

Ekstātiskā transformācijas pieredze caur tradicionālā šamanisma praksēm: Rīkles un obertoņu dziedājumi, transa rīkles elpošana, ziemeļu deja sievietēm, apzinātie sapņi, obertoņu dziedājuma meditācija (Kristāla jurta).

Šamanisms ir senākā zināšanu sistēma par sevi un pasauli. Tā pēdas ir sastopamas visos esošos reliģiju un filozofiski-mistiskos virzienos. Neskatoties uz savu ilgtošo – tūkstošgadu vēsturi, tas nav zaudējis savu aktualitāti mūsdienās un šodienā. Šamanisma prakses tiek pielietotas daudzos progresīvos virzienos, it īpaši psiholoģijā un psihiatrijā.

Rīkles dziedāšana – īpašs dziedāšanas veids, kurā dziedātājs vienlaicīgi rada divas skaņas: ultra-zems bass (atbalsts) un ultra-augsts svilpiens (virstonis un aerodinamiskais svilpiens ). Rīkles dziedāšana ir senākā cilvēka runas forma un pamatojas uz patskaņiem. Ar beidzamo balss saišu izveidošanos un līdzskaņu ieviešanu runā, rīkles aerodinamiskais svilpiens kopējā runas veidā vairs netika izmantots. To saglabāja un izmantoja šamaņi, lai sazinātos ar apkārtējiem (viņpasaules) spēkiem. Ir daudzi rīkles dziedāšanas veidi: no transa rīkles dziedāšanas veida, kas raksturīgs Paleo-Āzijas tautu grupai (čukčām, korjakiem u.c.), līdz pat sarežģītiem kombinētiem stiliem, kurus radījušas tjurku un mongoļu valodā runājošās tautas Centrālās Āzijas dienvidos un dienvidaustrumu Sibīrijā.

Apzināta sapņošana ir īpašs sapņa veids, kurā guļošais zin, ka viņš guļ un redz sapni. Tas ļauj viņam darboties ne pēc sapņa apstākļu scenārija, bet pēc paša izvēles vai noteiktā uzdevuma, kas izmaina notikumus, kuri notiek nomodā. Apzināta sapņošana – tā ir viena no pašām būtiskākajām tehnikām, lai sasniegtu bezķermeņa pieredzi, kurā notiek apzināta ceļošana sapņu pasauļu realitātē. Ilgu laiku to rūpīgi sargāja Tālo Ziemeļu un Centrālās Amerikas šamaņi, Tibetas lamas un citi iesvētītie. Apzinātās sapņošanas prakse ir pilnībā reāla, cik reāls var būt nomods un sasniedzama bez vizualizācijas palīdzības, sarežģītiem vingrinājumiem un reliģisku uzskatu izmaiņām.

Transa rīkles elpošana – ir viena no nedaudzajām reālajām metodēm, lai sasniegtu izmainītu apziņas stāvokli bez ilgstošas iepriekšējas sagatavotības. Šamaņi to plaši pielietoja rituālu laikā, lai nodrošinātu kontaktu ar gariem. Šobrīd tā daļēji saglabājusies daudzās Galējo Ziemeļu tautās, piemēram, Paleo-Āzijas rīkles dziedāšanas stilos “пичгэйнын”,, kā arī tjurku metodēs, lai sasniegtu transa stāvokli. (Uzmanību! Transa rīkles elpošana nav ieteicama cilvēkiem ar nervu-psihiskiem traucējumiem, sirds-asinsvadu saslimšanām un grūtniecēm)

Psihofiziskais komplekss “12 Spēka dāvanas” ir vingrojumu komplekss ar secīgām kustībām, kuru mērķis ir uzkrāt enerģiju, lai sasniegtu iekšējo harmoniju un nostiprinātu veselību. Tos var veikt gan sievietes, gan vīrieši.

14. jūlijs – diena paredzēta sieviešu praksēm. Programmā: Bērns tradicionālo paražu un rituālu sistēmās, Ziemeļu dejas plastika. rīkles dziedāšanas pamati. Tradicionālais šamanisma attīrīšanas rituāls. Vilcenes deja pie ugunskura.

15. un 16. jūlijs transformācijas turpinājums.

Pasniedz Olard Dixon (Elvil Čelbiir-Kam) – Олард Диксон (Эльвиль Челбиир-Кам) Rakstnieks, ceļotājs, šamanisma pētnieks, autors aptuveni 20 grāmatām par tradicionāliem Sibīrijas, Tālo Austrumu un Galējo Ziemeļu tautu ticējumiem, iesvētītais šamanis.

Shonchalai Hovenmei (Шончалай Ховенмей) – šamane no hakasiešu dzimtas. Folkloriste, tautas mūzikas un tradicionālā šamanisma pētniece. Daudzu etnogrāfisko ekspedīciju (Sibīrija, Centrālā Āzija un Galējie Ziemeļi, Taizeme, Kambodža, Kuba, Peru) organizatore un dalībniece. Ziemeļu dejas mākslas un psihoenerģētikas pasniedzēja, tradicionālo instrumentu un rīkles dziedājuma haj stilā izpildītāja.

Norises vieta: Viesu namā klusā lauku viensētā (50 km no Rīgas, 7 km no Siguldas), pastaigas attālumā no Gaujas

Vairāk informācijas: facebook.com/events/

Sirdsceļš (Intas Blūmas) lielais domubiedru saiets, 17.-23.jūlijs un 14.-20. augusts

Ir laiks citai pieejai. Laiks radīt jaunu realitāti. Kopā.

No meklētājiem un ņemējiem ir laiks kļūt par Radītājiem un Devējiem. No darījumu attiecībām pāriet uz dalīšanos tajā, kas dots, apgūts, pieredzēts… Mums ir bijis daudz laika, lai meklētu Sevi, atbildes uz eksistenciāliem jautājumiem, ir noiets garš ceļš sevi kārtojot un dziedinot. Kaut kad ir jāsper soļi uz priekšu, sākot likt lietā visu apgūto, pieredzēto un sevī atvērto. Lai radītu to nākotni, par kuru sapņojam, kurā vēlamies sevi redzēt…

Daudzi, jo daudzi meklē savējos, līdzīgos, lai sāktu radīt, reāli darīt, lai sāktu…

Kāds vēl nedaudz baidās atstāt veco realitāti, turpinot lasīt, apmeklēt seminārus, strādāt ar sevi, nostiprinot saikni ar Dvēseli. Kamēr arvien vairāk ir tādu, kas izcīna cīņu ar bailēm un atstāj savu iepriekšējo realitāti. Un nokļūst starptelpā, kurā bieži vien valda mulsinošs tukšums.

Par šo starptelpu būs atsevišķas sarunas, jo arī būšanai tajā ir īpaša nozīme un jēga…

Tomēr agri vai vēlu mēs sadzirdam Dvēseles pamudinājumu meklēt Savējos. Domubiedrus. Un šoreiz jau ne tikai, lai sajustu to īpašu uz viena viļņa būšanas sajūtu, bet gan, lai atrastu kopēju ”darīšanas platformu”, kopēju ideju un kopīgu mērķi!

Mēs varam tikai sekot savai Sirdsbalsij, jo nevaram zināt visas Radītāja ieceres mūsu nākotnei- mums jārada kaut kas tāds, kas nekad agrāk nav bijis un tas ir liels izaicinājums!

Daudzus gadus es rīkoju Mistērijas- tādu garīgo meklētāju Lielpasākumu, kur meklētājo varēja satikties ar tiem, kas dalījās. Zināšanās, praksēs, pieredzē. Kāds organizē, uzņemoties pasākuma praktisko pusi, kāds dalās zināšanās, kādi citi apmeklē. Viens enerģijas veids tiek mainīts pret citu. Ir divas puses- Devēji (organizatori, lektori) un ņēmēji (apmeklētāji, kas apmaiņai piedāvā savu finanšu ieguldījumu). Līdz šim tā ir vispārpieņemta prakse, modelis, uz kura balstās visas attiecības mūsu sabiedrībā.

Bet, vai tas ir nākotnes modelis? Sajūtas man saka, ka ir laiks pamēģināt ko citu, vēl maz izplatītu un neierastu… Zināmā mērā man tā ir liela uzdrošināšanās un mešanās nezināmajā 🙂
MŪSU Vasaras Lielās Sanākšanas ir ar pavisam citu pieeju un enerģētisko platformu. Katrs dalībnieks kļūst par Avotu citiem. Atverot sevi došanai, mēs atveramies Saņemšanai…
Tas ir Nākotnes veids, kā mijiedarboties vienam ar otru! Kā no slēgtā darījumu modeļa, kur stingri tiek noteikts, kas cik ir vērts, vai Tu man, es Tev, pārejam uz Es- visiem, Visi- Man, Mēs- Pasaulei.

Pāris nedēļas vasarā, lai padarītu Tavu atvaļinājumu jēgpilnāku! Piedzīvotu kopā būšanu ar Savējiem, kopā radīšanu, dziedāšanu, sarunas un pārgājienus, zupas vārīšanu un dziesmu dziedāšanu,retro kino vakarus, nakts peldes un sveicienu Saulei ar izvārtīšanos rīta rasā, un vienkārši būšanu beznosacījumu pieņemšanas telpā…

Spēlē ģitāru? Proti garšīgi gatavot? Varētu iekārtot skaistu dobīti (saorganizēt un realizēt), varētu kādam uzdāvināt masāžu? Proti zīmēt, dejot? Katram ir kaut kas, ar ko dalīties…Un šeit būtu īstā vieta… Tikai tad, ja vēlies… Tikpat labi, vari viena/s pastaigāties, iet peldēties, sauļoties, klusēt… Absolūtā brīvība, kas iet roku rokā ar vienotību un kopību 🙂

Ticu, ka šis pasākums pavērs ne tikai enerģētiskos vārtiņus pašu saņemšanas plūsmai, bet ļaus iepazīt fantastiskus cilvēkus, ar ko kopā ģenerēt idejas, dalīties pieredzē un reāli ielikt stūrakmeņus katra dalībnieka jaunajai realitātei!!!

P.S. Pasākums arī vīriešiem, vīriem un draugiem! 🙂

P.s.s. Pasākuma ietvaros būs arī atsevišķa diena (balto kleitu un deju diena- sestdiena:)), kas būs veltīta Sievišķajai un Vīrišķajai enerģijai. No sākuma atsevišķi meitenēm, kur savirpināsim savu sievišķo, un vīriešiem, vēlāk iespējams arī pāriem būs nodarbība!

Norises vieta: Vidzemes Retrītu centrā, Sērmūkšos

Vairāk informācijas: sirdscels.blogspot.com

„Baltās Studijas” Vasaras nometne, 21.-23. jūlijs

„Baltā studija” aicina savus draugus, domubiedrus, sekotājus un vienkārši interesentus uz kārtējo vasaras nometni.

Šī būs iespēja: atpūsties pie dabas; pabūt gan vienatnē, gan izbaudīt kontaktus ar domubiedriem, gan iepazīties; iegūt jaunas iemaņas, attīstīt idejas, atklāt sevī kaut ko vēl neapjaustu; atrast atbildi uz kādu jautājumu, ļauties fiziskām nodarbēm vai vienkārši laiskoties.

Piedāvājumā: Pēc darba nedēļas piektdienas vakarā visi nesteidzīgi satiksimies, lai ļautos atpūtai, iekārtotos numuriņos, pakavētos pie dabas, baudītu kopīgas vakariņas, iepazītos un padziedātu, kā arī ieietu pirtiņā. Sestdienas un svētdienas rītu būs iespējams uzsākt ar jogu vai nūjošanu ( pēc paša izvēles). Praktiskā numeroloģija sadzīvē un kā to izmantot savā labā. Šoreiz sava personīgā sargājošā elementa atrašana caur dzimšanas datiem, tā iezīmēšana Pitagora kvadrātā un iedarbināšana caur sava maģiskā gada prizmu. Mākslas terapija nodarbība. Veids kā risināt būtiskus savas dzīves jautājumus – gan pagātnē pieredzētos, gan nākotnes modelēšanai. Enerģētisko bloku apzināšana un atbrīvošana caur krāsu un kustību. Sestdienas vakarā gongu meditācija. Apcerēsim Gaismu un Gaismas avotu. Sajutīsim, sapratīsim un apzināsimies Gaismu savā sirdī. Skanēs Lielās Saules skanda.

Šoreiz atvēlēsim laiku, lai pabūtu kopā ar jums arī intīmākā gaisotnē, atbildot uz privātiem jautājumiem. Ruta (Ruta Putnaērgle)  caur numeroloģiju un “astroloģiskajiem kauliņiem”. Ivonda (Ivonda Freifalte) ar Taro un meditatīvi asociatīvajām kārtīm.

Skaņas-gaismas vibrācijas palīdzēs cilvēkam būt tam, kas viņš ir. Meditāciju vadīs Māris Liede.

Norises vieta: Jēkabpils novada, Kalna pagasta, rehabilitācijas centrs „Dūjas”

Vairāk informācijas: baltastudija.lv


Meditāciju Klusēšanas retrīts „Apzinātības prakse”, 19.- 24.jūlijs

„Miera mākslas” rīkots retrīts.

Sīkāka informācija sekos: art-of-peace.info

10 dienu klusuma retrīts kopā ar Mooji, 19.-29. jūlijs

Retrīts notiks atbilstoši Mooji retrītu noteikumiem. Rīko Mooji sangha: Latvija.

Satsangi tiešraidē 2 reizes dienā no Zmarā, Portugālē notiekošā klusuma retrīta.

Valoda — angļu (iespējams oficiālais tulkojums uz krievu un citām valodām, kuras nodrošinās Zmaras retrīta organizatori).

Norises vieta: viesu namā „Purgaiļi’”, Grundzāles pagastā

Vairāk informācijas: facebook.com/events/


Pārmaiņu retrīts no 1-7 dienām, 24.-30. jūlijs

Personīgā arhīva foto

Retrīts. Pēc izvēles 7, 2, vai 1 diena.

Vada Agnese Ziediņa Zariņa, gaišreģe, dziedniece, lektore, izaugsmes konsultante, autore.

Retrīts tam, kurš vēlas paaugstināt savas dzīves kvalitāti.

Lai nebiedē termini (meditācija…) viss uz vietas tiks paskaidrots.

Būs šādas prakses: piedošana un pateicība – sava likteņa mainīšana; pieņemšana – attiecību ar visu mainīšana; enerģijas saņemšana – sava potenciāla palielināšana; enerģijas došana – savas apkārtnes mainīšana; zemapziņas tīrīšana – savas pagātnes mainīšana; darbs ar domām – nākotnes mainīšana; sevis dziedināšana – sevis mainīšana.

Ikvakara sarunas ar Agnesi bez robežām – jautājumi/atbildes.

 

Papildus. Pirms sāksim darbu ar sevi, būs iespēja pie manis veikt savu personisko enerģētikas diagnostiku, lai saprastu kādā stāvoklī atrodamies patreiz. Savukārt noslēgumā spēsim salīdzināt cik ļoti esam sevi mainījuši tieši šajā ziņā. Secināsim, ka enerģētiskā plūsma mūsos ir būtiski uzlabojusies, kas savukārt vedīs līdzi pārmaiņas praktiskajā notikumu attīstībā.

Vairāk enerģijas, labāka dzīve. Pareizs enerģijas pielietojums-veiksmīgāka notikumu attīstība.

Papildus diagnosticēšu jūsu amuletu, talismanu, akmeni, dārglietu, cik tā ir ar Jums saderīga. Tā enerģiju dod, vai ņem.

Norises vieta: Vidzemes retrītu centrs, Sērmuškas

Vairāk informācijas: domuspeks.com


Vasaras klusēšanas retrīts, 27. jūlijs – 2. augusts

“Tu nerodies brīdī, kad piedzimst tavs ķermenis, un nemirsti tad, kad tas iet bojā. Muļķīgi ir uzskatīt, ka telpa trauka iekšienē rodas brīdī, kad podnieks izgatavo trauku, un izzūd, kad trauks saplīst. Iekšējā apzināšanās, kas mīt ķermenī, ir brīva no ķermeņa, prāta un jūtu jēdzieniem „vēlams” un „nevēlams”… (Vāsištha)

Tātad… nav nekā svarīgāka uz šīs pasaules par Tevi pašu. Aicinu beidzot iepazīties ar telpu trauka iekšienē – Tevi pašu…

Lai sajustu, kas Tu esi, atlaid vaļā, kas Tu neesi. Tu neesi, ne Tavs prāts, ne emocijas, ne tās visas programmas, kas Tavā galvā maļas uz riņķi. Tu esi dvēsele un apziņa, kas vienmēr ir klātesoša. Tu esi šis brīdis un pārējais ir mazsvarīgs….

Šis garīgais atvaļinājums, pašam pie sevis, dod unikālu iespēju atjaunot savu iekšējo veselumu, atbrīvoties no stresa, dziļiem pārdzīvojumiem, ķermeņa un prāta noguruma. Tas vienmēr ir jauns un svaigs skatiens uz Jūsu prāta un ķermeņa apslēptajiem resursiem, kā arī atbalsts Jūsu dvēselei. Šīs atpūtas un iekšējā darba rezultāti Jūs piepildīs ar reālu optimismu, jauniem spēkiem un skaidru izpratni par Jūsu tuvāko nākotni.

Atpūta pasakaini skaistā vietā tavam ķermenim un garam.

Retrīta laikā – meditācijas, gongu meditācijas, pilates un roll relax. Pēdējā vakarā pirts. Pasakaini saulrieti.

Retrītu vadīs Marika Vītola Reiki meistare – skolotāja, gongu meistare un tas būs mans 11 retrīts (4 kā dalībniecei un 7 kā vadītājai). Pilates un ROLL RELAX vadīs Aija Svētule.

Norises vieta: Viesu māja”Ozoliņi”, Jūkalne

Vairāk informācijas sekos: facebook.com/events/


Meditācijas retrīts “Gudrība un labklājība: Godājamais astoņu posmu ceļš praksē”, 4.-13. augusts (vai nogale)

Šī ir iespēja iziet no ikdienas pienākumu plūsmas, paskatīties uz dzīvi plašākā kontekstā, un pārdomāt, kā jūs varētu dzīvot savu dzīvi savādāk.

Retrīts nodrošina drošu un atbalstošu vidi, lai ar dziļi pārveidojošas prakses palīdzību mēs varētu atpazīt un atbrīvoties no personīgajiem domāšanas, jušanas un uzvedības modeļiem, kuri var tik viegli turēt mūs savā varā.

Retrīts ļauj mums būt klusumā un pieredzēt mieru, kas ir visu darbību pamatā.

Ajahn Chah teica, ka ir prieks, kas zina, ka nav laimes šajā pasaulē. Ko viņš ar to domāja? Iedziļinieties šajā jautājumā, dodoties uz retrītu uz 3 vai 10 dienām un, iespējams, atklājiet paši.

Retrītā meditēsim zālē sēdus pozā gan skolotāja vadībā, gan klusumā, meditēsim staigājot, klausīsimies skolotāja mācībā un izvingrināsim ķermeni Ci-gun vingrošanā.

Skolotājs: Niks KerolsNiks Kerols (Nick Carroll). Dzīvo Londonā, ir konsultants un psihoterapeits, specializējies pāra attiecību un traumu terapijā, vēl joprojām aktīvi praktizē. Vairāk nekā 30 gadus studējis un praktizējis budismu un daoismu, viņš kā garīgs padomnieks dalās ar gūtajām atziņām ar tiem, kurus aizrauj garīgā un meditācijas prakse.

Palīdzējis izveidot laicīgo budistu kopienu Amaravati klosterī Lielbritānijā. Ir precējies, divu pieaugušu bērnu tēvs.

Norises vieta: Ķoņu pamatskola (vēst. Dīķeri)

Vairāk informācijas: anjali.lv


“Mandalu Pasaules Spēka retrīts”, 8. – 10. augusts

Retrītu caurvīs tēma SPĒKS! Retrīta mērķis: attīstīt spēku, kas vajadzīgs, ejot pretim neizbēgamajām un tik ilgi gaidītajām pārmaiņām!

Pasniedzēji: Sarmīte Makarova – Mandalu Pasaules vadītāja un radītāja. Anete Puga – pasniedzēja MP, māksliniece un gleznotāja. Zane Skreija – pasniedzēja MP, mandalu zinātāja. Linda Jamote – jogaspasniedzēja studijā Urban Yoga un citur. Iespējami viespasniedzēji!

Būs jogas nodarbības, lekcijas un mandalu nodarbības, radošā nodarbība “Vēja zvani ar kristāliem” un “Stikla Vitrāžas”, pirts vakars, spēka mandalu gleznošana.

Norises vieta: viesu namā “Pļavnas” Drustu pagastā

Vairāk informācijas: mandalupasaule.lv

Vasaras nometne “Dvēseles zieds”, 8.-11.augusts

Šogad nometnes moto: „Radi – dari”.

Kā katru gadu būs: skaista vieta, dvēseliska atmosfēra, garša, skaņa, ainava, smarža, sajūtas, piedzīvojums. Mēs visi kopā un katrs atsevišķi Radīsim un Darīsim.

Norises vieta: Ķoņu dzirnavas

Vairāk informācijas: dveseleszieds.lv

Retrīts ar Dmitriju Pšonko, izmantojot holotropo elpošanu, 10.-13. Augusts

Dziļa prakse, izmantojot holotropo elpošanu. Tiem, kuri vēlas iekļūt dziļi savā zemapziņā.

Neierastus stāvokļus dažādās kultūrās izmanto, lai atveseļotos un sevi iekšēji izzinātu.

Šīs metodes mērķi ir dziļa personiskā integrācija, iekšējo potenciālu atvēršana, emocionālo un ķermenisko bloku noņemšana, spēku atjaunošana, fiziskās veselības uzlabošana, vecu konfliktu pāskatīšana, radošuma atvēršana, aktuālo problēmu risināšana u.c.

Programmā būs arī kino joga, kopīga apspriešana, pirts.

Pasniedzējs Dmitrijs Pšonko ir psihologs-treneris, dažādu profesionālo organizāciju biedrs.

Pasākums krievu valodā. Organizē Raduga2005.

Norises vieta: Naukšēni

Vairāk informācijas: facebook.com/events/


Klusēšanas retrīts, 24.-27.augusts

Četras dienas savai dvēselei. Iešana dziļumā pie sevis, pabūšana nošķirtībā, lūgšanās, meditācijās un klusumā. Viena no spēcīgākajām transformējošām praksēm- 4 dienas randiņam ar Dvēseli!

Retrīts ir garīga prakse, kas palīdz pārslēgt apziņu no ārpuses uz iekšieni, pietuvoties savai Sirdij, pacelt ikdienas rūpju un skrējiena radīto pārsegu, pietuvoties savai Būtībai un sadzirdēt Dvēseles balsi. Tikai atslēgšanās no ārpasaules, ikdienas raizēm, informatīvās telpas ļauj nomierināt aktīvo prātu, samazināt iekšējo spriedzi līdz tādam rāmuma stāvoklim, kas ļauj sadzirdēt katram savu iekšējo balstiņu. Un ne tikai. Šī prakse ir ne tikai ideāla iekšējās balss sadzirdēšanai, ceļa atrašanai, bet tā ir arī dziedinoša un atjaunojoša.

Klusumā, rāmās pastaigās, apcerē, tu spēj saslēgties ar dabas un Visuma enerģijas avotu, kas iedos spārnus turpmākam lidojumam. Šādās reizēs katram ir jāieklausās sevī un jāsaprot pašam, pēc kā viņš alkst visvairāk. Vai tās ir pastaigas svaigā gaisā, mežs un koki, vai lūgšanas meditāciju telpā, vai garīgās literatūras lasīšana, vai kādas fiziskās aktivitātes,vai nekā nedarīšana (ļoti laba!).

Inta Blūma būs ar Jums pirmajā dienā, lai palīdzētu izvērtēt katram vispiemērotāko kopējā sarunā, vadīs īpašas ”ieiešanas” meditācijas un prakses, kā arī pēdējās dienas ”iziešanas” meditāciju un sarunu apli.

Sestdienas un svētdienas rītu ar Jums meditātīvās (joga+cigun) praksēs vadīs Ilze Elīza Palma.

 

 

Norises vieta: Vidzemes retrītu centrā Sērmūkšos, Amatas novadā

Vairāk informācijas: cognitoforms.com


SIEVIETĒM. Nometne ” Sievišķības un miera osta Cigun noskaņās II”, 29.jūnijs – 2.jūlijs

Mierpilna nometne sievietēm, kas vērsta uz iespēju sievietēm relaksēties, pabūt pie dabas, atpūsties, ķert siltos saules starus un paralēli miera baudījumam izzināt sevi, savu sievišķību, vairot savu iekšējo spēku un mācīties sevi par sevi parūpēties gan emocionāli, gan caur ēdienu, gan caur ķermeni.

Organizē „Topi vesels”, vadītāja Ance Anna Šternberga.

Programmā būs ciguns sievietei. Šīs nometnes galvenā varone būs Santa Ķempele, kura mūs vedīs Cigun ceļojumā caur lekcijām, praktiskajām nodarbībām un meditācijām- īpaši piemērotām sievietēm.

Teorētiskajā nodarbībā “Piecas stihijas” (KOKS-> UGUNS-> ZEME-> METĀLS-> ŪDENS-> KOKS) noteiksim katra savu iedzimto stihiju. Uzzināsim, kā tā izpaužas personības raksturā; kā stihijas ietekmē savstarpējās attiecības pārī, ģimenē, kolektīvā; kā dabas stihijas ietekmē cilvēka fizisko, emocionālo un psihisko veselību; kā arī mācīsimies vienkāršus un praktiskus paņēmienus, kā līdzsvarot piecu stihiju ciklu un gūt enerģiju ikdienas labsajūtai.

Santa mums atgādinās arī to, ka sievietes augstākais uzdevums ir vairot mīlestību uz Zemes, vadot mūs cauri darbam ar radošo jeb seksuālo enerģiju- DAO IŅ.

Savukārt „Smaržas dvēseles dziedināšanai” ar mums kopā būs arī Inita Krūmiņa – psiholoģe, aromaterapeite ar vairāk kā 20 gadu pieredzi praktizējot dažādas garīgās prakses, tajā skaitā šamanismu un sūfismu. Initas dziļais un šamaniskais tēls runā pats par sevi – es burtiski iemīlējos viņas vadītajā ēterisko eļļu praksē 2016.gada jūnijā “30 dienas svārkos” ietvaros.
Šajā nometnē Inita mums vadīs dziedinošo smaržu nodarbību, kur katra dalībniece varēs uzjaukt tieši sev piemērotu un atbilstošu smaržu. Gatavosim 100% dabīgas dziednieciskas smaržas.
Ēteriskās eļļas brīnišķīgi darbojas visos plānos – tās strādā ar cilvēka fizisko ķermeni, palīdz psihoemocionāli un vēl nokļūst līdz cilvēka visdziļākajām dvēseles dzīlēm, kur glabājas cilvēka visdziļākās vēlmes, traumas un resursi. Ar ēterisko eļļu palīdzību, caur savām ķermeniskam sajūtām un meditāciju to visu var apzināties, ja nepieciešams dziedināties, transformēt un sākt savu dzīvi jau jaunā kvalitātē.

„Baha ziedi – caur puķēm par emocijām” – Baha ziedu terapija ir kaut kas, ko es savā dzīvē izmantoju periodiski – kad jūtu, ka vajag. Tā kā mana mīļā mamma Indra (apraksts no Ances Annas Šternbergas -Aut.) ir izmācījusies un izstudējusi Baha ziedu terapiju, kā arī plaši piekopj to praksē, manās mājās vienmēr stāv visa Baha ziedu sērija un katrai emocijai vai dzīves situācijai es plauktiņā varu atrast vajadzīgo esenci. Taču paturēt šo vienkāršo un dziedinošo rīku tikai sev būtu grēks, tāpēc šajā nometnē dalīsimies zināšanās arī par Baha ziediem un kā tos ikviens var izmantot sev par labu. Baha ziedu terapiju izmanto miljoniem cilvēku visā pasaulē, lai rūpētos par savu emocionālo labsajūtu un līdz ar to arī par slimību profilaksi, jo, kā novēroja Edvards Bahs, iekšēji līdzsvarotam cilvēkam ir arī spēcīga imunitāte.

„Deju meditācija – izdejo visu, kas uz sirds!”. Man vienmēr ir bijusi īpaša kaislība pret dejošanu. Ritmi. Melodija. Lirika. Un kustība, kas liek skudriņām pārskriet pār ķermeni.. Esmu uzsākusi darbu pie jauna projekta, kas man pašai ir palīdzējis sakārtot sevi daudzos līmeņos un ir pienācis laiks ar to dalīties. Vairāk par to lasi šeit!

Norises vieta: mājas “Zvaigžņu kalni”(35km no Rīgas)

Vairāk informācijas: topivesels.lv

Vasaras nometne “Sievietes svētība – ģimenes, dzimtas dziedināšana”, 3.-9. jūlijs

Sieviete ir laimīga un var sākt izpaust sevi pilnīgi, kad saņem svētību no vecākiem un no dzimtas. Ja spējam šo dzimtas enerģijas plūsmu sakārtot un atvērt, dzīvē ienāk milzīgs spēks un Gaismas potenciāls. Tā ir svētība, kas nāk no dzimtas sievietēm un vīriešiem. Viņi var būt laimīgi caur mums, bet mēs – kopā ar viņiem.

Nometnē strādāsim ar dažādām tehnikām – meditācijām, kas ļaus saskatīt ģimenes un dzimtas programmas un to radītos šķēršļus, ieskatīties acīs bailēm, atbrīvot aizvainojumus un sāpes, piedot sev un citiem. Katru rītu sāksim ar sakrāliem vingrojumiem un dziedinošo Gaismas apli. Strādāsim ar kustību meditācijām un deju, kas palīdzēs savienot kopā ķermeni un jūtas. Būs iespēja pilnveidot savu radošumu zīmējot un veidojot, kā arī atvērsimies smalkajām maņām,vērojot un sajūtot dabas pasauli ap sevi.

Katru dienu strādāsim dzimtas koku un ar ģimenes un dzimtas dziedināšanu, kur neizprastās un neatbrīvotās enerģijas un uzskati var būt arī par iemeslu tam, kas traucē šajā dzīvē pašrealizēties pilnīgi un būt laimīgai kā sievietei, sievai, mīļotai, mātei.

Pērsimies lauku pirtī, kurā attīrīsimies gan fiziski, gan enerģētiski, dosimies uz spēka vietām, seniem akmens krāvumiem un pie dižkokiem. Šajās vietās stiprināsimies fiziski un garīgi, kā arī veiksim Gaismas rituālus, palīdzot atjaunoties Zemei un sev. Brauksim uz Balto kāpu un Kolkas ragu, kur savienojas līča ūdeņi ar atklāto jūru, kur var redzēt sauli norietam un uzlecam, kā arī dosimies vienas dienas pārgājienā gar jūras krastu.

Visas septiņas nometnes dienas paies klusā un neskartā vietā pašā jūras krastā.

Nometnes noslēgumā katra saņems stiprinošo spēka jostu un Gaismas Sievietes iniciāciju.

Nometni vada Maija Kadiķe – Eņģeļu praktiķe, Eņģeļu skolas vadītāja, grāmatu Eņģeļu lūgšanas, Eņģeļu dārzā un Ceļš ar Eņģeļiem autore.

Norises vieta: Rojā viesu mājā “Vecmuižas”.

Vairāk informācijas: engelupasaule.lv

Brīvdienu nometne sievietēm “M.I.J.A.”, 21.-23. jūlijs

“Ja vēlies iegūt to, kas tev nekad nav bijis, tev jādara tas, ko vēl neesi darījusi.”.

Nometnē “M.I.J.A.” mēs satiksimies, lai apmainītos ar savām zināšanām. Paskatīsimies uz daudzajām veselības dimensijām un savstarpējo saistību un mijiedarbību. Celsimies ar sveicienu saulei. Ieelposim dabas varenību. Mācīsimies kontrolēt savu ķermeni un prātu. Uzzināsim veidus, kā ātri sevi restartēt situācijās, kad viss slikti. Izzāsim, kā vienmēr izskatīties labi. Intensīvi izskustēsimies. Vingrosim gan ar ķermeni, gan prātu. Rūpīgāk iepazīsim sevi. Aktivizēsim laimes hormonu. Baudīsim ķermeņa un sejas estētisku. Smelsim spēkus sievišķības aicinājumam. Trenēsim fizisko ķermeni gan aukstumā, gan karstumā. Ēdīsim garšīgi un veselīgi. Aizraujoši griezīsimies dejā. Būsim kopā. Meklēsim atbildes. Būsim laimīgas!

 

Norises vieta: Līgatnes upes krastā, viesu namā “Upmaļi”

Vairāk informācijas: nometne-mija.lv


Atpūtas un pilnveides nometne sievietēm “Dieviete tevī 2017″, 23.-28. jūlijs

Nometnē aicinām piedalīties dažāda vecuma sievietes!

Dažādi semināri, radošas aktivitātes, fiziskas aktivitātes, pelde un izbraucieni ar laivu ezerā u.c.!

Programmā: Deja veselībai un sievišķībai (Zita Valka); Joga (Maritāna Vītola); Pirts; Radošā darbnīca „Mandalu gleznošana uz zīda”, I daļa (Vita Strīķe); Radošā darbnīca „Dekupāža”, I daļa (Regīna Žilinska); Radošā darbnīca „Floristika” (Ineta Zaķe), Deja veselībai un sievišķībai (Zita Valka); Skaņu pelde (Dace Bužeriņa); Radošā darbnīca „Floristika” (Ineta Zaķe) u.c. radošas norises.

Semināri. Seminārs “Kā izaudzināt vīrieti?” (Aleksandrs Mantess, psihologs, koučs, treneris) Pēc būtības droši vien nav daudz sieviešu, kas alktu audzināt savu vīrieti – vai nu vīrietis ir vīrietis vai nav, gribētos sacīt. Taču dzīvē, kā zināms, nekas nav tikai balts vai melns. Arī attiecības nav izņēmums. Vīrietis, protams, nav jēla ola, kuram būtu nepārtraukti nepieciešama kāda īpaši saudzīga uzmanība, tomēr domāšanas principu atšķirības, valodas barjera, temperaments, hormonālās atšķirības un sabiedrības uzspiesti viedokļi – tie ir tikai daži aspekti, kuros ziņojums var nomaldīties vai transformēties pusceļā, pirms sasniedz savu mērķi. Kā padarīt komunikāciju starp abiem dzimumiem maksimāli efektīvu, ne tikai efektīgu un neizlutināt savu vīrieti, lai nekad viņu nebūtu jāpāraudzina – par to sājā seminārā.

Semināra tēmas: Kas ir vīrieša loģika? Atšķirības smadzeņu darbībā Vai viņš vispār dzird, ko saku es? Vīrietis un televizors/dators/telefons. Vai mans vīrietis ir slinks? Vīrietis = poligāmija?
Ja saka, ka mīl, tad mīlēs vienalga kādu? Kā dzīvot “ilgi un laimīgi”

Seminārs „Apzinātība attiecībās” (Ansis Jurģis Stabingis, psihoterapeits, Rīgas Stradiņa Universitātes un Zigmunda Freida Universitātes (Vīnē), “Apzinātības un miera prakses” pasniedzējs). Tieši attiecībās mēs sevi varam iepazīt vislabāk. Attiecībās ar sevi, ar savu mīļoto, ar saviem bērniem, ar saviem draugiem, ar saviem vecākiem, ar saviem kolēģiem, ar gluži svešiem cilvēkiem. Viss, ko mēs no sevis slēpjam par sevi, tiek izgaismots. Visi mūsu maldi un ilūzijas tiek izvilkti dienas gaismā. Lai būtu vieglāk, lielākoties mēs vainojam citus. Taču dziļi sirdī jūtam, ka tā nav patiesība. Ka tad, ja ir nesaprašanās, tajā ir arī mūsu daļa. Kā mainīt situāciju? Kā to uzlabot? Jo labāk pazīstam sevi, jo esam apzinātāki, jo labākas attiecības mēs varam veidot. Un tad, savukārt, mainās mūsu dzīve — tā kļūst skaidrāka, īstāka un krāsaināka.

Seminārā būs iespēja noskaidrot: kas un kāpēc mūs biedē, esot attiecībās ar otru; kas palīdz un kas, tieši otrādi, traucē mums atvērties citiem cilvēkiem; kā mēs varam saņemt atbalstu un sniegt to otram; kā sajust smalko robežu starp rūpēm, interesi un kontroli; kā sevi redzam mēs paši un cik lielā mērā šis tēls atbilst tam, kā mūs redz citi; ko mēs sagaidām no citiem un ko esam gatavi viņiem sniegt.

Seminārs „Sievietes personīgās pieredzes apzināšana, pārskatīšana un personīgās brīvības atgūšana” (Arturs Šulcs, psihoterapeits, seksologs, attiecību konsultants un pārmaiņu treneris). Ja mēs nēsājam līdzi kādu aizvainojumu, vainas apziņu, varmācības pieredzi vai kāda zaudējuma sāpi (attiecību, grūtniecības, bērna utt.), tas traucē dzīvot tālāk, neļauj pieņemt sevi… Kā atgūt sevi, savu personīgo brīvību?

Seminārs „Savas juteklības, seksualitātes un ķermeņa pieņemšana” (Arturs Šulcs, psihoterapeits, seksologs, attiecību konsultants un pārmaiņu treneris). Pie Artura Šulca būs arī individuālās konsultācijas.

Seminārs par sevis pieņemšanu + rituāla izspēlēšana.

Norises vieta: “Ķīši” pie Zvirgzdu ezera Alsungas novadā

Vairāk informācijas: pureacademy.lv

Sajūtu nometne dāmām „Dzīvesspēka zieds”, 29.-30. jūlijs

Foto no sajutulade.lv

Mīļi gaidītas īpašajā šīs vasaras satikšanās reizē, lai būtu, sajustu, stiprinātos, spēcinātos, smeltos dzīvesspēku, uzziedētu, atplauktu un atpūstos… Visas nometnes laikā kopā ar visām nometnes pasniedzējām praktiski mācīsimies, kā smelties spēku, kā to uzņemt no dabas, krāsām, dejām, Visuma, un mācīsimies šo spēku un enerģiju uzkrāt un pielietot sev pozitīvā veidā. Praktiski darbosimies un pašas uz savas ādas izjutīsim dažādu mācību, prakšu un nodarbju ietekmi uz mūsu ķermeni, prātu, garu, labsajūtu, noskaņojumu…
Programmā būs lekcijas „Baltu zīmes un to ietekme uz mūsu spēku, enerģiju, veselību. Krāsu nozīme. Praktiska darbošanās” (vada Brigita Ektermane), vakara ugunsrituāls un „Stihiju dejas” (vada Jana Jozēna un Premal Madina), dejas ap uguni, pirtī iešana, karstā kubla baudīšana, vakarēšana, joga, šamanisma prakses dabā „Spēka vietas atrašana un dziedināšanās (vada Jana Jozēna), sajūtu, skaņu nodarība un meditācija „Atplauksti iedvesmai – Radi. Maini. Esi” kopā ar gongiem, flautu, kokli un citiem instrumentiem (vada Dace Straume).

Nometnes pasniedzēji:

Premal Madīna ir dejotāja, pedagogs un horeogrāfs ar starptautisku pieredzi. Projekta “New Earth” autore. Septiņus gadus viņa dzīvoja Indijā un mācījās Indijas klasiskās dejas horeogrāfiju Kavitas Dvibedi Odissi Akadēmijā, Ņū Delī. Absolvējusi Kazakstānas Universitātes Psiholoģijas fakultāti, viņa dziļi ieinteresējās indiešu kultūrā un indiešu klasiskajā dejā. Madīna savienoja psiholoģiju, personības un ķermeņa attīstību ar indiešu klasiskajām dejām, izveidojot savu sistēmu-metodiku „Sievišķības atklāšana caur deju”.  Rīgā Premal Madīna pasniedz intensīvās indiešu klasiskās dejas „Odissi” un Šamanisko Tribal Fusion nodarbības, meistarklases un individuālās nodarbības.

Jana Jozēna. Sevis dziedināšanas un meklēšanas ceļu Jana sākusi ar Jogu 1990. gadā. Gadu mācijūsies Indijas Jogas Universitāte, sākusi pasniegt Jogu 1998 gadā. Turpinot savus meklējumus saņēmusi Reiki Meistares Diplomu 2003.gadā. Sākusi apgūt Džuņ Juaņ Cigun mācību 2004. gadā un pasniedz to no 2007.gada un ir otrā līmeņa Cigun instruktore. Šobrīd Jana apgūst Šamanisma mācības, kas palīdz padziļināt saikni ar Dabu, izprast tās lietas, ko mēs neredzam savā ikdienas uztverē un kā šīs senās zināšanas var mums palīdzēt padarīt mūsu dzīvi harmoniskāku, piepildītāku un laimīgāku. Nometnes ietvaros rūpēsies par mūsu kustīgumu un dzīvesprieku Rīta jogu laikā, iemācīs mums dažādas Šamanisma prakses, lai smeltos spēku no dabas, zemes, Visuma, un radīs īpašu noskaņu pirmā vakara Ugunsrituālā.

Dace Straume.

Dace sevi sauc par ceļinieku, kas allaž atrodas ceļā. Darbojusies kā biznesa trenere/konsultante, nu jau vairākus gadus atradusi savai dzīvei citu dvēseles aicinājumu – dziedināt, palīdzēt cilvēkiem ar Gongu un citu skaņu palīdzību. Dace ir radītāja. Dace ir iedvesmotāja.
Nometnes noslēgumā viņa ar Gongu un citu instrumentu palīdzību ievedīs mūs īpašā ceļojumā, lai mēs dziļi, dziļi ieskatītos un ieklausītos sevī, apjaustu savas vēlmes, vajadzības un spējas, un iekustinātu to visu palaišanai Kosmosā! Lai taptu viss, ko būsim sastrādājušas, iesākušas un sagribējušas šo divu dienu laikā…un ne tikai!

Brigita Ektermane ir māksliniece, ezoteriķe. Glezno ziedus, ainavas un spēka zīmes. Veido individuālas aizsardzības zīmes, izveidojusi kolekciju ar aizsardzības zīmes piespraudēm, vada gleznošanas nodarbības. Brigita uzskata, ka „zīmes ir enerģijas un informācijas nesējas, tautas garīgās satikšanās lauks. Katrai vietai šai pasaulē ir savi enerģētisko joslu mijiedarbības likumi, tie nosaka kādas zīmes jālieto konkrētā vietā dzīvojošai tautai. Sniegtā informācija rosina pareizi veidot dzīvi, saprast cēloņus un sekas.” Brigita lieliski prot gan izstāstīt tās lietas, ko pati pārbaudījusi savā dzīvē un darbos, gan iedvesmot ikvienu mēģināt pašam!
Nometnes nodarbībā, kad noklausīta lielā informācijas bagāža, ko Brigita raitā, vieglā veidā atstāsta, māksliniece mūs aicinās zīmēt pašām savus Baltu zīmju dižapļus, ko nodarbības beigās māksliniece vieglā, gaišā noskaņā arī komentēs. Tieši Brigitas trāpīgais “kā naglai uz galvas” teikums par katru no dāmu darbiem, ir nodarbības gaidītākais brīdis!

Evija Birkmane ir mārketinga un sabiedrisko attiecību speciāliste. Ilgus gadus strādājusi lielos, vadošos uzņēmumos mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļās, vadot dažādus projektus, rīkojot mazākus un lielākus pasākumus. Kad ģimenē pieteicās pirmsdzimtais, Evija ar vīru no Rīgas pārcēlās atpakaļ uz savu dzimto pilsētu Tukumu un saprata, ka turpmāk vēlas dzīvot un darboties šeit. Tieši pateicoties bērniņa piedzimšanai, tapa ideja par ģimenes studiju Tukumā, kurā pulcēt kopā līdzīgi domājošos, kuri vēlas mācīties, pilnveidoties, attīstīties, satikties, sarunāties.

Norises vieta: viesu namā „Kārkli”, netālu no Kandavas un Sabiles

Vairāk informācijas: sajutulade.lv

Vasaras nometne “Sieviete dabas un savas esības centrā”, 10.-13. augustā

Daba ir kā milzīga dziednīca. Nometnes laikā dzīvosim neskartā un ainaviskā vietā Ventas krastos un katra diena būs veltīta kādai no dabas enerģijām – zemei, ūdenim, ugunij un gaisam. Dabas elementu sajušana apkārtējā pasaulē, ļaus šīs enerģijas saharmonizēt sevī un atrast iekšējo mieru. Līdzsvara punktā ir patiesība, tur ir maigums un mīlestība. Sasniedzot šādu stāvokli, varam izstarot Gaismu ap sevi, sniedzot to cilvēkiem, kas ir ap mums – ģimenei, partnerim, draugiem un jebkuram, ko satiekam.

Nometnē strādāsim ar dažādām tehnikām – meditācijām, kas ļaus saskatīt iekšējās programmas un to radītos šķēršļus, ieskatīties acīs bailēm, atbrīvot aizvainojumus un sāpes, piedot sev un citiem. Katru rītu sāksim ar sakrāliem vingrojumiem un dziedinošo Gaismas apli. Strādāsim ar kustību meditācijām un deju, kas palīdzēs savienot kopā ķermeni un jūtas. Būs iespēja pilnveidot savu radošumu zīmējot un veidojot, kā arī atvērsimies smalkajām maņām,vērojot un sajūtot dabas pasauli ap sevi.

Pērsimies lauku pirtī, kurā attīrīsimies gan fiziski, gan enerģētiski. Dosimies uz tuvākiem spēka centriem, akmeņiem un dižkokiem. Šajās vietās stiprināsimies enerģētiski, kā arī veiksim gaismas rituālus, palīdzot atjaunoties Zemei un sev.

Katra diena, ko veltīsim kādai no dabas izpausmēm – zemei, ūdenim, ugunij un gaisam – dos iespēju saharmonizēt šīs enerģijas sevī un atgriezties arvien vairāk pie sava veseluma. Tātad būt emocionāli, garīgi un fiziski veselai. Vesulums tā ir vienotība, kad prāts, jūtas un ķermenis atrodas nevis opozīcijā viens ar otru, bet gan harmoniski sadarbojas un iet kopā pa Mīlestības Ceļu.

Nometni vada Maija Kadiķe – Eņģeļu praktiķe, Eņģeļu skolas vadītāja, grāmatu Eņģeļu lūgšanas, Eņģeļu dārzā un Ceļš ar Eņģeļiem autore.

Norises vieta: nelielā grupā brīvdienu mājā Vecvanagi, klusā un skaistā vietā Ventas krastā.

Vairāk informācijas: engelupasaule.lv


Vasaras nometne “Sidrabi”, 11.-13.augusts

„ Visuma balss, kustība, kristāli un aromāts – brīnumainā pasaule manī” – sevis apzināšanās kustībā, vibrācijā, skaņā, smaržās, mierā, dailē.

Ieklausīties un sajust sevi ~ savu ķermeni, savas iekšējās sajūtas un vibrācijas, savu dvēseli un atgūt saikni ar sevi – dievišķu būtni! To vēlamies mēs visi. Šī tikšanās ~ skaistā, klusā un ar labu auru apvītā vietā ir paredzēta tieši tamdēļ, lai aizejot no ikdienišķām lietām, rūpēm un atbildības, ikviens no mums, varētu atgūt un iepazīt sevi –dievišķo būtni, atjaunojot savu fiziskā un garīgā ķermeņa spēku!

Šīs garīgi praktiskās nodarbības dos iespēju jo dziļāk sajust sevi, to, kas mūsos mīt no pirmsākuma.
Tematiskās un praktiskās nodarbības vada Reiki Skolotāja, Gongu meistare~ skaņas terapeite, Krista Džulija Kirkupa un Aromterapeite, Jogas pasniedzēja Evita Sundar.

Programmā: Ķermeņa valoda – joga, enerģijas un prieka avots. Kalnu kristāli ~ sajūtot sevī kristālu maģisko un dziedinošo spēku. Balss atvēršana ~ praktiska nodarbība, sajūtot sevi, kā skanošu, vibrāciju pilnu būtni. Meditācijas un tematiskās nodarbības – pieskārienu valoda un iekšējā spēka avota izzināšana. Aromterapija – ēterisko eļļu noslēpumainais spēks un valdzinājums. Sakrālais Gongs laiku mijā – gara un ķermeņa saplūšana ar Visuma bezgalīgo un mūžīgo, dziedinošo skaņu. Atpūta un veldzējošas pastaigas pie dabas, starp pļavu ziediem, dabīgā aromu terapija.
Pēršanās pirtiņā ~ miesas un gara spēka atjaunošanai.

Dienas gaitā, pēc vēlēšanās, būs iespēja baudīt Ajurvēdas masāžas ķermenim vai Gaismas terapiju ar dārgakmeņiem (rubīnu, smaragdu, safīru uc.), kas līdzsvaro ķermeni smalkajos plānos. Šajā terapijā ir apvienotas senas Ajurvedas zināšanas ar mūsdienīgu tehnoloģiju. Pēc šāda seansa jūtami mazinās akūtas sāpes un hroniskas veselības problēmas.

 

Norises vieta: Koknese, atpūtas nams “Sidrabi”

Vairāk informācijas: facebook.com/events/

Vasaras nometne sievietēm „Laimīgā es”, 12.-13. augusts

„Rasa SPA” norisināsies vasaras nometne sievietēm “Laimīgā Es”. Jūs gaida divas dienas patīkamas atpūtas pilnas pozitīvu emociju, kas sniegs jums jaunu pieredzi un bagātinās jūsu zināšanas. Šogad nometne veltīta atpūtai. Mācīsimies relaksēties, iepriecināt sevi un apgūsim sievišķības noslēpumus. No rīta un vakarā jogosim, baudīsim lielisku ēdienu un pirtiņu. Nometnē uzzināsiet kā pārvarēt stresu, praktizēsim koncentrēšanās mākslu, apgūsiet masāžas un relaksācijas metodes.

Jūs gaida divas dienas jaukā sievišķīgā sabiedrībā, dažādas meistarklases, jogas nodarbības un meditācijas prakse, lekcijas un pirts procedūras.

Norises vieta: ”Rasa SPA,” Grenctāle, Brunavas pagasts

Vairāk informācijas: rasaspa.lv

Dāmu nometne „Sieviete dabas ritmos”, 18.-20. augusts

Izziņas, atjaunotnes un kultūras centrs „Miervidi” šogad piedāvā izpētīt un piedzīvot dabas elementu un ritmu norises mūsos. Raudzīsimies gan pašas uz savu dabu – dažādu elementu / stihiju izpausmes mūsu jūtu dzīvē un rīcībā (kaislību uguni, ūdens mierpilno plūdumu, zemes smagumu utt.), gan dabu kā ārēju resursu, kur atjaunot enerģiju un spēkus. Dabas ritmiem piemīt polaritātes un cikliskums. Tie piedāvā patīkamo, atjaunojošo pieredzi, bet var būt arī izaicinoši, vareni un biedējoši. Dabas ritmiem ir saulainā un ēnas puse…

Šoreiz dejai un mākslai līdzās izmantosim arī fototerapijas metodes, darbu ar fotogrāfiju un fotogrāfēšanu, kas ļauj apstādināt mirkli un nesteidzīgi iepazīt to tuvāk. Veltīsim laiku sev, būšanai dabā un vienai ar otru, kustībā, mākslā un radošā plūsmā.

Mēs aicinām jūs atļauties pateikt visiem „es aizeju”, lai iedotu nedalītu laiku sev paviesoties savas dvēseles mājā, atjaunot savus spēkus, iedvesmoties un atkal atgriezties…

Dāmu nometnes vadītājas:

Indra Majore-Dūšele – deju un kustību terapija. Indra pēc pamata izglītības ir klīniskā psiholoģe. Tālākizglītība psihoterapijā ir bijusi saistīta ar Francijas psihoorganiskās analīzes skolu, Zviedrijas Moreno psihodrāmas institūtu un Amerikas Veselības alianses vadītu izglītības programmu vardarbības pret bērnu jautājumos. Daudzās izglītības programmas ir bijis ceļš pretim deju un kustību terapeita kvalifikācijai, ko Indra izjūt kā savu īsteno profesionālo identitāti.

Indrai ir vairāk kā 15 gadus ilga klīniskā darba pieredze, strādājot kā psiholoģei un psihoterapeitei ar bērniem, pusaudžiem, pieaugušajiem psihiskās veselības aprūpes institūcijās un privātpraksē.

Ilze Dreifelde – mākslas terapija un psiholoģija. Viespasniedzēja Rīgas Stradiņa universitātē un Biznesa mākslas un tehnoloģiju augstskolā RISEBA. Psiholoģes un vizuāli plastiskās mākslas terapeites privātprakse centrā „Miervidi”.

Norises vieta: privāts retrītu komplekss “Ievlejas”, Naukšēnu novadā

Vairāk informācijas: miervidi.lv

Nometne “Ģerānija 2017”, 25.-27. Augusts

…laiks sev…. laiks ļauties mirkļu burvībai, ieklausīties sevī un apkārtējos, būt… būt pašai, būt šeit un tagad.. būt sievišķīgai sievietei un to izbaudīt…
Būt šai mirklī, sajust, baudīt, ļauties, paļauties…

Programmā būs: radošā darbnīca meditatīva instrumenta “lietus koka” gatavošana; uguns rituāls, spēka dziesmu dziedāšana kopā ar Aiju Bumeisteri; rīta vingrošana; sarunas kopā ar pirtnieci , latviskās dzīves pazinēju, psiholoģi Sarmīti Strautmani; viss par maģisko dārgakmeni dzintaru tā lietošanu kosmētikā un pirtī kopā ar pirtnieku, masieri Vilni Brilu’sarunas ar un par augiem, augu meditācija pirms pirts; pirts procedūras; biodejas ar psiholoģi, eksistenciālā virziena psihoterapeiti Antru Sloku; pucēšanās kopā ar Daci Lagzdiņu; fotografēšanās kopā ar fotogrāfi Sintiju Lindi šī gada foto sesijas tēma: Sieviete Dieviete.

Norises vieta: “Ūdensrozes”, Kazdangas pag, Aizputes nov., Kazdanga

Vairāk informācijas: facebook.com

GRŪTNIECĒM, MĀMIŅĀM, TĒTIEM. “Labsajūtas dienas mammām ar bērniem”, 29. jūnijs – 1. jūlijs

Piedalīties aicinātas māmiņas ar bērniem no 4-7 gadiem.

Aicinām sanākt kopā māmiņas ar pirmsskolas vecuma bērniem, lai gūtu jaunas idejas kā veidot cieņpilnas, mīļas un abpusēji patīkamas attiecības un veicinātu savstarpējo komunikāciju ar savu bērnu.

Māmiņas iegūs daudz vērtīgas informācijas, izbaudīs relaksējošas masāžas un iemācīsies tās izmantot rūpējoties par bērna labsajūtu. Sievietēm būs iespēja atpūsties, atjaunot savus resursus, salāgojot laiku, ko veltīsiet sev un ko kvatitatīvi pavadīsiet ar bērnu. Bērni gūs jaunu pieredzi, aktīvi pavadīs laiku ar pedagogu, kā arī kopā ar mammu mācīsies jaunas nodarbes un abi apgūsiet kā parūpēties vienam par otru, atklāti runāt par savām sajūtām un atbalstīt vienam otru ikdienā.

Semināra laikā attīstīsiet radošumu caur biodejām, dziedāšanu un dziedinošo dabas un jūras tuvumu.

Sievietēm šī ir lieliska iespēja atpūsties no ikdienas skrējiena, rūpēm par mājas soli un patiesi ieklausīties savās un sava bērna vajadzībās.

Īpašs ieguvums mums būs katra no dalībniecēm ar savu pieredzi un redzējumu.

Pasākumu vadīs Ilze Veske un Dita Kukule ar Ramonu Ļisovu. Rīko “Elpas Telpa”.

Norises vieta: brīvdienu mājā “Jaunbodnieki” Mērsragā.

Vairāk informācijas: Facebook

Radoši relaksējošā nometne jaunajām māmiņām ar mazuļiem/bērniem, 24.-26. jūlijs

Dzīve ar mazuli vai maziem bērniem māmiņai prasa pastāvīgu “došanu”, un tāpēc šķiet tik svarīgi, ka periodiski varam veltīt laiku spēku atgūšanai un sevis palutināšanai, lai iegūtu atkal jaunus resursus, ar kuriem dalīties, vai vienkārši uzturēt sevī līdzsvaru, lai šo periodu, kamēr bērni ir mazi, varētu pavadīt pēc iespējas harmoniskāk. Priecīga māmiņa ir priecīgs mazulis!

Radošas nodarbes (deja, dziedāšana, zīmēšana), joga, meditācija un citas relaksējošas un atjaunojošas aktivitātes ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā atkal un atkal atgūt saikni ar sevi un atrast iekšējo balansu, arī atlaist ikdienā uzkrāto spriedzi. Un cik labi, ja to varam darīt kopā ar saviem mazajiem draugiem, dodot iespēju arī viņiem piedalīties radošajā dzīvē.

Nometne paredzēta mammām kopā ar saviem bērniem (bez vecuma ierobežojuma) – tā ir iespēja pabūt jaukā atmosfērā; radošās ķermeni, garu, prātu relaksējošās, atbrīvojošās un iepriecinošās nodarbēs; satikt domu biedrenes un dalīties ar dzīvē aktuālo, justies saprastām un atbalstītām; baudīt lauku svaigo gaisu, arī bērniem tā ir iespēja satikt vienaudžus.

Viens no nometnes svarīgiem mērķiem ir spēt mums kopīgi apvienot rūpes par bērniem ar māmiņas pašas radošo dzīvi un vajadzību sevi iepriecināt.

(Nometne ir laipni atvērta arī māmiņām gaidībās ar piebildi, ka būs dažas nodarbības, kuras priekš grūtnieces, iespējams būs par aktīvu.)

Nodarbības vadīs:

Dana Indāne, brīvās balss improvizācijas māksliniece un dabiskās balss atbrīvošanas meistarklašu vadītāja ) piedāvās brīvās balss improvizācijas nodarbības “Māmiņas balss”; Madara Garklāva, ilggadēja jogas, meditācijas un deju improvizācijas praktizētāja un vadītāja, māmiņa 1,8 mēnešu vecam dēliņam) piedāvās “Radošo deju”, “Gaga iedvesmoto sesiju”, “Izdejo papīru”, un “Dabas deju”; Aivija Stugle-Govore, praktizējoša dūla apmācībā, Kundalini jogas praktizētāja, Rebozo lakatu relaksācijas un Baha ziedu pārzinātāja, māmiņas 4,5gadus vecam dēliņam un 10mēnešus vecai meitiņai) piedāvās “Kundalini joga harmoniskai dienai”, “Baha ziedi ģimenei”, “Aktīvā meditācija prāta mieram”, “Rebozo lakatu maģiskā relaksācija”; Rasa Laube (ex Vītola), dainu zinātāja un dziedātāja, māmiņa 4 gadus vecai meitiņai, Ilze Ulmane-Rudakova, psiholoģe un dūla apmācībā, dainu zinātāja un dziedošas balss īpašniece, māmiņa 5 gadus
un 1, 4 gadus veciem dēliņiem) piedāvās dainu apli māmiņām ar bērniem; Vēsma Keire, mūzikas terapeite, postfolkloras grupas “Daba San” vadītāja, flautiste un dziedātāja, māmiņa 5,5 gadus un 1,10 mēneši veciem dēliņiem) piedāvās mūzikas terapijas nodarbību mammām un bērniem; Līga Kandere, māksliniece, grafiskā dizainere, dziedošas balss īpašniece, māmiņa 1,10 mēneši vecai meitiņai) piedāvās viesmīlību, uzdevumus no vizuālās mākslas terapijas sekcijas, kā arī savu balsi.

Norises vieta: Amatas novadā

Vairāk informācijas: facebook.com/events


Vasaras seminārs “Piedzimt par drošu mammu”, 3.-5. augusts

Foto – Shutterstock.com

Ieelposim dabas spēku un drošības sajūtu dzemdībām un mammas lomai.

Dažreiz kļūšana par mammu var nākt kā liels pārsteigums – vai tiešām viss ir tā kā es iedomājos?

Aicinam sanākt kopā topošās māmiņas, lai gatavotos bērniņa piedzimšanai, parūpētos par savu fizisko un emocionālo labsajūtu grūtniecības laikā un uzzinātu daudz noderīga pēcdzemdību laikam.

Gatavojoties dzemdībām apskatīsim dzemdību plāna veidošanu, apgūsim elpošanas tehnikas un izzinās iemeslus, kas kavē un veicina dzemdības. Apzināsimies, ka patiesībā ikvienai sievietei ir bailīgi pirms dzemdībām – meklēsim resursus un iedrošinājumu.

Svinēsim savu sievišķību, savienosimies ar spēku un drosmi, sniegsim un saņemsim mīlošu atbalstu un sapratni šajā īpašajā dzīves posmā caur deju, kustību, mūziku un cilvēcisku mijiedarbību grupā.

Māmiņas, kurām līdzi būs pavisam mazi bērniņi, varēs saņemt rebozo lakatu masāžu, kā arī baudīt citu mammu sabiedrību kopā ar bērniņu mierīgā, jaukā un patīkamā gaisotnē pie dabas.

Kopīgi uzzināsim par bērniņa attīstību pirmajā gadā, par komunikācijas un vides ietekmi uz attīstības tempu, pareiza hendlinga pamatprincipiem. Izrunāsim bērniņu raudāšanas iemeslus, kā no tiem censties izvairīties un kā mierināt zīdainīti. Runāsim par sievietes sajūtām pēcdzemdību laikā un pirtīžām.

Pasākums paredzēts grūtniecēm un māmiņām ar zīdaiņiem līdz 6 mēnešiem.

Norises vieta: Viesu nams “Jaunbodnieki” Mērsragā

Vairāk informācijas: elpastelpa.lv

„Vīru skola” – nometne puišiem, var piedalīties tēti, vectēvi… 22.-29. jūlijs; 12.-19. augusts

Nometnē „Vīru skola” zināšanu apguve sākas ar teoriju. Vīrišķība, atbildība, izturība, iniciatīva, gudrība, spēks un drosme – tās ir īpašības, kuras raksturo krietnu vīrieti. Šīs prasmes ir apgūstamas jau no mazotnes.

Sen senos laikos puiši pirmo iesvētītību īstu vīru kārtā piedzīvoja jau pusaudžu gados. Tiem bija jāmācās izprast kas ir vīrieša sūtība šajā pasaulē, jo vīri bija savas dzimtas aizsargi un balsts. Tagad puiši varonīgus cīnītājus, aizstāvjus un īstus vīrus biežāk redz datorspēlēs vai filmās. Kā būtu, ja mēs varētu iemiesoties šajos varoņos jau šovasar un pamēģinātu kā ir būt ĪSTAM VĪRAM?

To visu iepazīt aicina nu jau trešā puišu vasaras nometne ” Vīru skola “.

No 22. līdz 29. jūlijam uz ” Vīru skolu ” aicinām puišus no 10 līdz 13 gadu vecumam.

Savukārt no 12. līdz 19. Augustan – puišus no 14 līdz 18 gadu vecumam.

Nometne ” Vīru skola ” atver durvis arī pieaugušajiem! Tas nozīmē, ka nometnes ikdienā drīkst piedalīties arī puišu uzticības personas un vīrišķības paraugi – tēvi, patēvi, vectēvi, krusttēvi.

Topošiem vīriešiem ir daudz apgūstamu prasmju – uzņemties atbildību par saviem vārdiem, rīcību un darbiem, būt drosmīgam gan aizstāvot vājākos, gan savas idejas, pārvarēt kūtrumu un vēlmi padoties, uzņemties iniciatīvu un rīkoties, apzināties savu spēku un kontrolēt tā lietošanu, gudri izmantot iegūtās zināšanas, iepazīt savas bailes un tās pārvaldīt.

Nometne tiek organizēta kā āra nometne, kuras laikā dalībniekiem būs iespēja ne tikai gulēt mīkstā gultiņā, bet arī nakšņot teltīs un pat pašu veidotās meža mājās.

Ko mēs darīsim? Mazliet līdzīgas lietas, kuras tika darītas jau pirmajās nometnē, bet būs zināmas izmaiņas – nebūs tik liels uzsvars uz militārām lietām. Darbība vairāk norisināsies dabā un mežā un šogad arī pie JŪRAS. Apgūsim aktīvā tūrisma pamatus, izdzīvošanas prasmes dabā, būvēsim reālas meža mājiņas, meklēsim dārgumus, nodarbosimies ar geokešingu, pārvarēsim slinkumu, bailes, negribēšanu. Protams, kā arī iepriekš, katrs dalībnieks saņems gan „Vīru skolas” sertifikātu, gan arī identifikācijas žetonu ar savu vārdu un uzvārdu.

Runāsim arī par vīrietim svarīgām īpašībām un prasmēm mūsu tradicionālajās Ugunskura sarunās, uz kurām uzaicināsim arī kādu Īstu Vīru.

Katra nometnes diena noslēgsies ar sirsnīgām Ugunskura sarunām.

Norises vieta: atpūtas kompleksā „Albatross“ Engures pagastā

Vairāk informācijas: raktuves.lv

“Retrīts māmiņām ar bērniem”, 1. – 3. augusts

Augusta sākumā tiksimies retrītā, kas paredzēts māmiņām ar pirmsskolas vecuma bērniņiem (3-6 gadiņi). Paredzēta plaša programma, kurā iekļautas nodarbības gan mammām un bērniem atsevišķi, kā arī kopīgas nodarbības māmiņām ar mazajiem!

Būs plaša radošo nodarbību izvēle – gleznošana, zīmēšana, veidošana, ķermeni un garu attīstošas aktivitātes – cigun, yogas nodarbības, rīta rosme, dejošana, kā arī nodarbības/lekcijas, kurās smelties prakstisku un ikdienā izmantojamu informāciju un, protams, iedvesmu veselīgāka un priecīgāka dzīvesveida veidošanā un nostiprināšanā.

Maksimālais māmiņu skaits retrītā, ko uzņemsim ir 12!

Retrītā darbosies arī Mazulīšu Stūrītis, kur būs nodarbes bērniņiem līdz 2 gadu vecumam.

Pasniedzēji retrītā:

Sarmīte Makarova – Mandalu Pasaules radītāja, vada lekcijas sevis izzināšanai, meditācijas, konsultē individuāli (dziedniecība, ekstrasensorika), mamma 5 gadus vecam dēliņam.

Ilze Elīza Palma – Mandalu Pasaulē vadījusi Mandalu dejas, meditācijas, lekcijas garīgajai attīstībai Prāta noslēpumi u.c., jogas un cigun pasniedzēja, mamma 5 gadus vecam dēliņam un gadu vecai meitiņai.

Anete Puga – Mandalu Pasaulē vada Meditatīvās gleznošanas nodarbības, Mandalu gleznošanu, meditācijas, kā arī radošās nodarbībās bērniem, krustmāmiņa 6 gadus vecam puisītim.

Linda Jamonte – jogas pasniedzēja.

Lelde Nesaule – skolotāja Mazulīšu Stūrītī.

Norises vieta: viesu nams “Pļavnas”, Cēsu raj., Drusti

Vairāk informācijas: mandalupasaule.lv

PSIHOLOĢISKIE. Vasaras seminārs „Kāpt debesīs un brīvam būt”, 5.–9. jūlijs

Seminārs Usmā – par brīvību būt, tāds kā esi. Par izpausmi. Par klātbūtni, un atļauju sev kāpt debesīs!

Katram savas debesis. Bez tām dzīve nav iedomājama. Debesis ne tikai ir, tās veicina mūs augt, lidot, pieredzēt un būt bagātākiem. Dažnedažādākos veidos tām pretī varam tiekties. Daudzās tautās ir pasaka par brīnumu pupu, kura izaug tik gara, ka vari pa to uzkāpt debesīs. Un debesīs tu satiec viedu vecu vīru, kurš lūdz tev paveikt dažādus uzdevumus. Kā esi tos paveicis, tā saņem savu algu – savas pelnītās bagātības.

Paceļoties no putna lidojuma, daudz citādāk varam lūkoties uz dzīvi kopumā un situācijām, kuras skaidri nesaprotam kā risināt. Dzīve kļūst interesanta, saskatot tās dotos uzdevumus. Šogad seminārā ieskatīsimies, ieklausīsimies, izjutīsim sevi, lai ieraudzītu savu “pupu, savas debesis, veco vīru, uzdevumus un bagātības”.

Būs sarunas, praktiski uzdevumi, meditācijas, kustības, kā arī daudz deju un klusēšanas!

Caur visu to: Apzināsimies savu četrus dabas spēkus /zeme, ūdens, gaiss, uguns/ un harmonizēsim tos.  Vērīgāk ieskatīsimies, ieklausīsimies, izjutīsim un satiksim sevi. Būsim klāt esoši dabai un bagātināsim sevi caur to.
Būsim klāt sev un citiem, un ļausimies brīvi sevi izpaust dodot, ņemot un bagātinoties.

Vadītāji: Antra Sloka-Jakovļeva, Mg. psiholoģijā, eksistenciālā psihoterapeite, biodanza skolotāja, semināra vadītāja, darbs grupās. Igors Jakovļevs, meditācijas rīts un darbs ar akmeņiem, Linda Rotberga – rīta hatha joga.

Uguns dienā būs – aktivitāte, attīrīšanās, gaisma, enerģija, drosme, spēks …

Būs labirinta veidošana un iešana (Antra, Igors, Linda). Darbs grupā, kas ietver sevī individuālus un kopīgus grupas uzdevumus, sarunas, kustības un dejas. Zemes dienas tēmas – stabilitāte, mājas, radīšana, drošiba, pieņemšana …
Sarunas par un ar akmeņiem. (Igors) Kopīgās mandalas veidošana. (Antra)

Ūdens dienas tēmas – plūsma, zemapziņa, intuīcija, attiecības, emocijas, dzīvība…

Protams, arī peldes, meditācija, vingrošana, joga, pirts.

Gaisa dienā tēma – apziņa, skaidrība, vieglums, jūtīgums, prieks…

Norises vieta: Usmas Kristīgā Tautas skola

Vairāk informācijas: antrasprakse.lv

Retrīts „Māksla būt kopā”, 7.-9. jūlijs

Trīs dienas Baltijas jūras krastā, skaistā, sakoptā vidē ar patiesām rūpēm par savu labsajūtu. Laiks sev ar iespēju pabūt vienatnē, saplūstot ar dabu un smelties tās spēku. Laiks attiecībām ar sevi un vērīgai mijiedarbībai ar apkārtējiem.

Pasākumu var izbaudīt ierodoties gan vienatnē, gan arī pārī.

Retrīta programmā: dienas saplānotas tā, lai būtu iespēja gan pabūt ar sevi, dabā un apgūstot apzinātību, piedzīvot klusēšanas prakses dziļo pieredzi, gan nosvinēt dzīvi ar mūziku un dejām. Klusumā un apzinātībā atrastās sajūtas apskausim rebozo lakatos, iešūposim, maigi iemasēsim un izdejosim tango ritmos.

Vadītās pastaigās un meditācijās dabā, atjaunosim saikni ar visiem dabas pirmelementiem. Dabā piedzīvoto, atklāto un salasīto nostiprināsim sevī dziedinošā pirtiņā. Labirintam ļausim mūs vest līdz savam centram, lai sastaptos ar vērtībām un vēlmēm. Tad atgriežoties no tā, saglabāt sevī šo ceļa sajūtu, ritējumu un paļaušanos. Izkopsim mākslu ceļot savā iekšējā telpā, lai rastu spēka un iedvesmas avotus sevī pašā.

Iepazīstot labāk sevi, pilnveidosim mākslu būt kopā ar sev tuviem un mīļiem cilvēkiem, iepazīsim sarunas mākslu jaunā veidā.

Īpašs ieguvums šīs brīvdienas ir partnerattiecību atjaunošanai, pilnveidošanai un izkopšanai. Tiks pielietotas dažādas ķermeņa terapijas metodes, masāžas, meditācijas. Iepazīsim savas zemapziņas valodas dažādību, veidosim sapratni un saskaņu sevī, lai apzināti veidotu sev patīkamas attiecības ar apkārtējiem. Daļa prakses notiks kopējā grupā, bet būs prakses atsevišķi pāriem.

Pasniedzēji:

Liene Vēsmiņa. Starptautiski sertificēta EUROTAS transpersonālā* psihoterapeite. Specializējusies ķermeņa psihoterapijā, mākslas, kustību, tango un aromterapijā. Studējusi B.Helingera sistēmfenomenoloģisko pieeju, neiroveģetoterapiju un psihoorganisko analīzi. Lienes bagātīgā izglītība un darba pieredze, kā arī plašais skatījums uz cilvēka kopveselumu, ļauj viegli plūst, piemeklējot katrai situācijai vispiemērotāko tehniku. Retrītā izmanto dažādas ķermeņa terapijas metodes, masāžas, meditācijas.

Agris Vanags. Vedējs – meža dzīļu staigātājs (stalkeris), kurš ved iekšēji ārējā ceļojumā. Pārzin Vēdu un Dainu filosofisko bāzi. Vagars cīņas jogas treniņos un mīļš tētis saviem bērniem.

Baltijas jūras krasts, priežu meži ir spēka vieta, kurā gribas atgriezties. Retrīta laikā dabu izmantosim kā spēka avotu, kas palīdz atgriezties pie sevis, veldzē un kopā ar pieredzes bagāto Vedēju dosimies ceļojumā…ārēji iekšējā un vienam pie otra.

Ilze Veske. Dūla – Ikdienā atbalsta ģimenes mazuļa gaidībās, radībās un pēcdzemdību laikā, tādēļ pārzin dažādas maigas atbalsta metodes, kas palīdz atgūt gan fizisku labsajūtu, gan emocionālu līdzsvaru. Retrītā apgūsiet rebozo lakatu masāžu, ko varēs izmantot arī turpmāk, lutinot savus tuviniekus. Rebozo piedzīvojums sāksies ar elpošanas vingrinājumiem, vizualizāciju, tad saņemsiet maigu lakata apskāvienu, ko pavadīs mūzika. Dziļš atslābums un māksla sniegt un saņemt rūpes.

*Transpersonālā psiholoģija ir humānistiskās psiholoģijas virziens ar pētījumiem par garīgumu, ķermeņa un prāta attiecībām, transformāciju un izmainītiem apziņas stāvokļiem.

Norises vieta: Nīcas novads, viesu nams ”Šķilas”

Vairāk informācijas: facebook.com/events

Seminārs Evas Raihas izveidotajā metodē „Maigā Bio-Enerģētika”, 18.-25.jūlijs

Semināru vadīs: Ričards Overlijs, Maigās Bio-Enerģētikas (MBE) institūta direktors ASV, Maigās Bio-Enerģētikas terapeits, pasniedzējs un supervizors; MBE un Polaritāšu terapijas mācību materiālu autors, Polaritāšu terapijas praktizētājs un pasniedzējs. Mācījies pie Evas Raihas, strādājis kā viņas asistents, šobrīd vada MBE seminārus dažādās pasaules valstīs.

Valoda: angļu ar tulkojumu uz latviešu.

Mērķauditorija: Visi, kam ir interese seminārā apgūto izmantot pašizaugsmei, ģimenēs, profesionālajā darbībā u.c.

Semināra saturs:

Teorija par MBE stūrakmeņiem – Dzīvības Enerģiju (esence, kas uztur mūs dzīvus), Traumu (jebkurš notikums dzīvē, kas ietekmē šo dabisko enerģijas plūsmu), Bruņām (mūsu aizsardzības sistēmas, kas noenkurojas ķermenī), to savstarpējo mijiedarbību un ietekmi uz mūsu veselību, dzīves scenārijiem un to, kā mēs izdarām savas izvēles dzīvē.

Pamata likumi darbam ar MBE tehnikām: ļoti maigs pieskāriens, respektējam klienta tiesības uz pašregulāciju (ja klients saka „nē” vai „stop”), nekādu interpretāciju (mūsu pašu ideju) par to, kas notiek ar otru cilvēku, strādāt tikai ar to, kas nāk no cilvēka paša (katra trauma un bruņas ir individuālas); kāda ir mūsu, kā tehniku izmantotāja loma attiecībās ar otru cilvēku (100% klātesamība; tehniku veikšana, bet mēs neesam tie, kas „nes” dziedināšanu – to nes Visuma enerģija); dziļa cieņa un pietāte pret cilvēka bruņošanās sistēmām un dzīves stāstiem. Tehnikas izvēlamies atbilstoši Dzīves Traumu līnijai (tehnika, kas palīdz atrast „saknes” tam, kāpēc mēs dzīvojam tā, kā šobrīd dzīvojam un izdarām tādas, ne savādākas izvēles.

Visu MBE tehniku mērķis ir atjaunot dabiskās enerģijas plūsmu un pulsāciju ķermenī, kausējot bruņas, kas iegūtas visas dzīves laikā, atbrīvojot bruņās saslēgtās pieredzes, strādājot un atlaižot tās, apgūstot jaunus veidus kā tikt galā ar dažādām situācijām. Emocijas ir enerģijas plūsma. Līdz ar to mācīsimies atļaut sev sajust un piedzīvot arī līdz ar atjaunoto enerģijas plūsmu paceltās emocijas. Teorija un prakse kā strādāt ar emocijām, kas paceļas sesiju laikā.
Tā kā seminārs būs intensīvs, jārēķinās, ka darbs var skart ļoti dziļas un arī sāpīgas lietas.

Teorētiski un praktiski tiks apgūtas vairāk kā 30 MBE metodes, tai skaitā:

Tauriņu pieskāriena masāža (primāra tehnika visiem, kam bisušas traumas preverbālaja periodā – no ienemšanas līdz 2 gadu vecumam). Izmantojoma sākot no grūtniecības laika līdz pat paleatīvajai aprūpei. Palīdz enerģijas laukam atkal izplesties.

Dzīves Traumu līnija (informācijas ievakšana par visa veida traumām cilvēka dzīvē. Tā ir primārā tehnika, pēc kuras izvēlamies tālākās tehnikas.)

Maigās Bio-Enerģētikas Balanss (pēc operācijām, kaulu lūzumiem, ja nav sajūtu ķermenī, vai ir atdalītības sajūta no ķermeņa, maz bērnības atmiņu, ķermeņa asimetrija u.c.)

Dzimšanas psihodrāma (visiem, kam ir dzemdību laika traumas)

Darbs ar emocijām, savstarpējām attiecībām (kā mūs ietekmē emociju apspiešana un kā palīdzēt bērniem un pieaugušajiem izlādēt emocijas droša veidā)

Brazīļu pirkstu masāža (līdzsvaro enerģiju, labi strādā sāpju atvieglošanai pēc operācijām)

Psihofonā elpošana (ļoti ieteicama metode grūtniecēm)

Orgona sega, Baha ziedu esences, spļaušanas terapija

Un daudzas citas tehnikas

Visas tehnikas būs iespēja apgūt esot gan “terapeita”, gan “klienta” lomā.

Norises vieta: Viesu nams „Vālodzes”, Siguldā

Vairāk informācijas: maigabioenergetika.lv

Psihodrāmas nometne „Atklātā jūra 2017”, 29.-30. jūlijs

Nometne “Atklātā jūra”! notiks Kurzemes jūrmalā – Bernātos, un ir pulcējusi profesionāļus, kuri ir gatavi dalīties ar
saviem dārgumiem:

Psihodrāmas darbnīca “Satikšanās ar mājdzīvnieku” – Satikšanās ir tik dažādas. Katrai ir savs aizsākums, stāsts, arī stāsta beigas un jauna stāsta sākums. Darbnīcā būs iespēja pētīt savu satikšanos ar kādu sev svarīgu mājdzīvnieku un atklāt iespējams negaidīto. Darbnīcu vada: Gita Paspārne, sertificēta psihoterapeite, sistēmiskā supervizore

Psihodrāmas darbnīca “Satikšanās ar robežu” – Brīvība un robežas cilvēka dzīvē iedod sapratni par pasaules kārtību. Tā ir pieņemta vai noraidīta, kā satikšanās laikā un telpā ar sevi un citiem, starp “gribu”, bet “nevaru”, vai negribu, bet varu. Nodarbībā pētīsim savas robežas ar laiku, vietu un cilvēkiem. Mana dzimšanas dienas gadskārtas robeža? Kāda ir robežas jēga, iedomātās vai reālās? Darbnīcu vada: Gunta Dance, sertificēta psihoterapeite.

Psihodrāmas darbnīca “Pērļu Meklējumi Apziņas Dzīlēs”. Šoreiz darbnīcas laikā sēdīsimies psihodrāmas laivā un dosimies savas apziņas dzelmē pērļu meklējumos! Mums katram ir sava šodiena, sava vakardiena un cerība par savu rītdienu. Kāda tā būs? Atbildi meklēsim savas apziņas dziļumos; dzelmē, kur, gliemežnīcā iesprostota, guļ pērle, un, iespējams, ka izdosies to atrast un atbrīvot, lai, tai mirdzot, ļautu dziedināties pagātnē gūtās rētas, izgaismotos rītdiena un raisītos prieks par šodienu! Darbnīcu vada: Gundega Kozlova, Mag. Psych., Mag. Paed., sertificēta psihodrāmas, sociometrijas, grupu psihoterapijas līdere.

Psihodrāmas darbnīca “Nomoda spogulis” – Skaistums glābšot pasauli. Es ticu, ka arī sapņi glābs pasauli. Un tāpēc es saku – sapņosim! Sapņosim katrs savu sapni un sapņosim pasaules sapni! Darbnīcas laiks būs par satikšanos (jo psihodrāma ir satikšanās), par satikšanos ar sapņiem, par iespēju satikt savu sapni uz skatuves. Uz skatuves psihodrāmā. Darbnīcu vada: Liene Atholde – psiholoģe, psihodrāmas psihoterapeite, biznesa partneris personāla vadībā. Moreno Institūtā Latvijā apguvusi Līdera kvalifikāciju Psihodrāmas, sociometrijas un grupu psihoterapijā.

Psihodrāmas darbnīca “Spogulīt, spogulīt…” – Psihodrāma ir ielūgums uz satikšanos spēlē. Bet satikšanās, vai tā ir nejauša iepazīšanās, mīlestība vai strīds, nozīmē pieskaršanos esībai. (J.L.Moreno) Darbnīcas ietvaros būs iespēja satiksimies ar sevi, pieskarsimies savai esībai un iepazīt to tuvāk, izmantojot psihodrāmas metodes. Darbnīcu vadīs: Jolanta Baltiņa, Mg pschy, psihodrāmas speciāliste.

Psihodrāmas darbnīca “Maģiskās metamorfozes” – Pārvērtības, piedzīvošana, pārdzīvošana, mainība un “viļņošanās” dzīves jūrā. Darbnīcu vada: Margita Roste, Psihodrāmas asistente.

Playback darbnīca “Playback teātra maģija” – Playback teātris ir grupu terapijas virziens, kas savieno improvizācijas teātri un psihodrāmu. Tā ir interaktīva teātra forma, kurā cilvēki no auditorijas dalās savos dzīves stāstos un redz tos attēlotus uz skatuves. Būs iespēja dalīties ar savu stāstu un redzēt savas emocijas iedzīvinātas uz skatuves, kā arī iejusties aktiera, mūziķa lomā. Darbnīcu vada Aiga Alksne un Uldis Karlovs – Karlovskis, Psihodrāmas asistenti, Playback praktiķi.

Norises vieta: Bernāti

Vairāk informācijas: facebook.com/events/

Vasaras nometne “Trejādība”, 17.-19. augusts

Aicinām pieaugušus cilvēkus ceļojumā uz savas pasaules centru – savu iekšējo kosmosu – piedalīties intensīvā transformējošā trīsdienu nometnē, kur, savstarpēji sadarbojoties, modināsim savas sajūtas, emocijas un snaudošos spēkus.

TREJĀDĪBA – trīs dienas, kurās, ciešā un drošā kontaktā ar savu redzēšanu, dzirdēšanu un jušanu caur radošām, telpiskām, šamaniskām un meditatīvām praksēm: būsim tiešā kontaktā ar uguni, ūdeni un meža gariem; piedalīsimies vairākos intensīvos transformējošos procesos; modināsim savus talantus un ieskaņosim tos savas dvēseles skaņās; radīsim caur krāsu, skaņu, smaržu un iekšējo aicinājumu; iziesim apakšzemes, viduszemes un augšzemes ceļus; ar dabas spēku palīdzību ieraudzīsim sevi jaunām acīm; gūsim pagātnes, tagadnes un nākotnes pieredzi.

Būs pirts vakars iekšējai pārdzimšanai un ārējai relaksācijai!

Nometnes vadītājas – Indra Markova , Marija Blūma-Kauliņa, Sanita Aišpure-Dronka un Laima Pastore – gādās par procesu efektivitāti un labsajūtu, daloties katra savā labākajā pieredzē, piesaistot dabas spēkus un atraisot katra dalībnieka iekšējās enerģijas.

Nometnes rīkotājs – Sistēmfenomenoloģijas biedrība.

Nākamās dienas, līdz svētdienas vakaram, paies savstarpēji saistītās praksēs – gan kolektīvās, gan individuālās; gan nomoda, gan miega laikā; gan telpās, gan brīvā dabā.

Vakarā iepazīsimies, noskaņosimies, un atklāsim sev apzinātos sapņus.

18.augusts – pagātnes diena. Klusais rīts. Iepazīšanās ar iekšējo ceļojumu metodēm. Ceļojumi dzimtas pagātnē. Ceļojumi dvēseles vēsturē. Transformācijas process caur uguns stihiju.

19.augusts – tagadnes diena. Spēka rīts. Iekšējo resursu atrašana un pieņemšana. Savas dzīves pārradīšanas procesi.
Sadarbība ar dabas spēkiem. Pirts vakars. Slotu siešana.

20.augusts – nākotnes diena. Skaņu rīts. Saullēkta sagaidīšana. Balss rituāls. Savu spēka simbolu radīšana. Savas vietas ielikšana pasaulē. Noslēgums. Uguns rituāls.

Norises vieta: Sprīdīši, Ogresgals

Vairāk informācijas: facebook.com/events

Jauno Psiholoģiju centra nometne „Tu vari!”, 21.- 24. augusts

Aktivizē radošumu, atklāj sevī jauno un pilnveido sevi…

Goda viesis: Klīniskais psihologs, ģimenes sistēmu psihoterapeits Andrejs Vasiļjevs ar semināru „Seksualitāte”.

Nometne ietver sevī nedēļas pirmo pusi brīvā dabā, kopā ar domubiedriem, ģimenēm, ar jau esošiem draugiem un jauniegūtiem.

Dienas paies, klausoties dažādas interesantas tēmas, ko piedāvā Jauno psiholoģiju centra pasniedzēji, darbojamies praktiskās nodarbībās, kur katrs varam iegūt kādu labu padomu, ko aizvest mājās, paralēli iespējamas individuālas konsultācijas pie mūsu pasniedzējiem, atpūšamies, peldamies, spēlējam spēles. Rītus iesāksim ar Cigun vingrošanu!

Pasniedzēji: Dace Rolava, Inta Zaļkalna, Evita Sarma u.c.

Semināri: “Veseli un laimīgi!”, “Atrodi sevī prieku”, “Harismas skola”, “Mākslinieks vienas dienas laikā!”, “Radošuma aktivizācija ar eļļas krāsām”, “Gongu un Tibetas skanošo trauku meditācijas”, “Šamanisms” u.c.

Aktivitātes: Cigun rīta vingrošana, pirtošanās, peldēšanās, radošās nodarbības bērniem un pieaugušajiem, ugunskura tēmas, gongu meditācijas, dažādas spēles, izbraucieni ar katamarānu.

Norises vieta: Ānes muižā, Ozolnieku novadā

Vairāk informācijas: nlp.lv

FESTIVĀLI. Šamanisko deju un mūzikas festivāls, 22.-25. jūnijs

No Himalaju stepēm līdz Gvatemalas džungļiem, šamanisms ir rituāla ticības sistēma, kas tiek praktizēta jau vairāk nekā 27000 gadu. Šamanisms ir sena dziedināšanas tradīcija un dzīvesveids. Tā mācība balstās uz mūsu saistību ar dabu un visu radību. Kopš seniem laikiem šamanisma rituāli ir kalpojuši, lai mūs atkal apvienotu ar Māti Dabu, Māti Zemi un to dziedināšajām enerģijām.

Jau otru reizi tiekamies Latvijas mežos, Umuros, Ķeguma novadā pie skaistās Daugavas krastiem, lai piedalītos šamanisko prakšu, deju un mūzikas festivālā!

Šī gada festivāls būs veltīts Mātes Dabas stihijām. Festivāla četrās dienās caur mūziku, dejām, šamaniskām praksēm un rituāliem, mēs iepazīsim četras stihijas.

Būsim kopā ar festivāla galveno viesi, mūziķi, šamani un citu apziņas sfēru pētnieku – Riši no Vācijas! Šamaņi un draugi no visām Baltijas valstīm pievienosies kopējam ceļojumam! Transa deja, rituāli, Uguns pastaiga, Šamaniskā pirtiņa, Vīziju kvests, Bungu apļi, Spēka dzīvnieks un vēl daudz kas cits!

Festivāls ir atvērts individuāliem meklētājiem, kā arī ģimenēm ar bērniem. Visu festivāla laiku darbosies kreatīvās darbnīcas, sevišķi sievietēm notiks Šamanisko Tribal deju nodarbības, kā arī rīta šamansikās prakses visiem agrajiem putniņiem un vakara koncerti!
Tiekamies kopā ar Māti Zemi – mūzikā, dejā un priekā!!!

Norises vieta: “Umuri un Ievas Līcis”, Tomes pagastā

Vairāk informācijasgaravasara.com/events/


IV Starptautiskais festivāls „Veselokase 2017”, 7.-9.jūlijā

Šī projekta mērķis: tuvināt Cilvēku Dabai, vienot veselīgā dzīvesveida entuziastus, seno tradīciju un mūsdienu metodoloģiju piekritējus, dažādu atveseļošanās koncepciju, virzienu un skolu pārstāvjus: dziedniecībā, reiki, filosofijā, jogā, mākslas terapijā, cigun, ekoloģijā u.c.

Rīko „World Professional Healers and Psychics League” (WPHPL), un Dziedniecības centrs ,,Akvilona”.

Ielūdzam mūsu pulkā ikvienu: profesionāļi lai dalās savā unikālajā dzīves pieredzē un prasmēs, bet visiem interesentiem tiks dota praktiska iespēja ne tikai ar to visu iepazīties, bet arī reāli izbaudīt un apgūt. Un kopsummā katrs dalībnieks ar savu būtisko artavu palīdzēs mums visiem izveidot vienotu „Veselokasi”!

Šeit atradīsies vieta katram, kurš zina un/vai vēlas uzzināt, kā var atjaunot, uzturēt un vairot pašu galveno bagātību – mūsu sabiedrības un tās biedru Veselību

Pasākuma laikā pie mūsu Meistariem Jums būs pieejamas arī individuālas konsultācijas un procedūras.

Atrodoties pie Dabas krūts, mēs trīs dienas: dziedināsim un dziedāsim; meditēsim un zīmēsim; mācīsimies siet pirtsslotas un pārvērst pirti par dziedinātavu; klausīsimies Tibetas gongus un sapņosim; jogosim un dziedināsimies; iepazīsim Sevi un Citus; izzināsim ārstniecības augus un to vākšanas noslēpumus; savas personīgās „Veselokases” krātuvītē ievietosim visgudrākos un visveselīgākos padomus; iepazīsimies ar īstajiem šamaņiem u.c.

Darba valodas: latviešu, krievu.

Norises vieta: Atpūtas komplekss “Sonāte”, Vecstāmeriena

Vairāk informācijas: akvilona.lv


Nūjošanas festivāls, 22. jūlijs

Foto no nujosanasfestivals.lv

Ventspilī norisināsies 8.Vislatvijas nūjošanas festivāls, aģentūru LETA informēja Ventspils Sporta pārvaldes metodiķis Kārlis Gubāts.

Nūjošanas sacensības notiks 5,3 kilometru un 10,55 kilometru distancēs. Festivāls moto šogad ir “Nūjojam ziedošā Ventspilī”.

Pirms starta, kas paredzēts plkst.12, notiks modes skate, kuras motīvs šogad ir ziedi. Dalībnieki tiks gaidīti interesantos, ziedošos sporta tērpos, kuru demonstrācija notiks 20 minūtes pirms starta. Tērpus vērtēs žūrijas komisija, piešķirot simpātiju balvas.

Pieteikšanās nūjošanas festivālam sāksies 1.jūlijā festivāla mājas lapā. Festivālam var pieteikt arī nūjotāju komandas. Skaitliski lielākās komandas tiks pie pārsteiguma balvām.

Pirms pasākuma būs iespējams iznomāt nūjošanas nūjas un apgūt nūjošanas tehniku. Darbosies veselības aleja, kur varēs uzzināt par veselības uzlabošanu un nostiprināšanu.

Norises vieta: Ventspils

Vairāk informācijas: nujosanasfestivals.lv

„Saules Festivāls 2017”, 28.– 30.jūlijs

Nu jau festivāls ir kļuvis par ikgadēju pasākumu, kurš vieno apmēram 100 apmeklētājus un 50 organizatorus un māksliniekus. Tajā iespējams baudīt pirtis, jogu, cigun, meditācijas, ugunsrituālus, fotosesijas, darbnīcas, lekcijas, dejas, mūziku, veģetāro virtuvi un citas sirdij derīgas nodarbes.

Arī šogad tiksimies 28.-30. jūlijā vietā, kur rāmi plūst vikingu sāgās apcerētā Daugava un saule rotājas simtgadīgo priežu mežu galotnēs, lai pavadītu nedēļas nogali kopā, uzkrājot enerģiju un dzīvesprieku.

Festivāla organizatori un mākslinieki.
Viesturs Luka-Indāns – pirtnieks, emociju un piedzīvojumu meklētājs. “Pirts ir mana neatņemama dzīves sastāvdaļa jau daudzus gadus. Tā ir manas dvēseles duša. Redzēt cilvēku apgarotību, vieglumu un mieru pēc pirts rituāla – tas ir mans lielākais prieks.”

Vēdiskās kultūras centrs ATMA ir saikne – starp zināšanu meklētājiem un zinātājiem, prakses alkstošajiem un praktizējošajiem, jogot gribētājiem un jogotājiem.

Radošās darbnīcas vadīs Ilze Dātava.

Deju meistarklases vadīs Premal Madina – dejotāja, pedagogs un horeogrāfs ar starptautisku pieredzi, ko guvusi 7 gadus dzīvojot un mācoties Indijā, uzstājoties dažādos Indijas festivālos, konferencēs, un koncertos. Madīna, savienojot psiholoģiju, personības un ķermeņa attīstību ar indiešu klasiskajām dejām, izveidojusi savu metodiku „Sievišķības atklāšana caur indiešu klasisko deju”.

Astitva Ginters iepazīstinās ar ARUN Apzināto pieskārienu. Asti 7 gadus nodzīvoja Indijā, meditējot, iepazīstot sevi, atbrīvojoties no pieņemtajām identitātēm un maskām. Pa to laiku iemācījās un iemīlēja darbu ar enerģijām, meditāciju, meditatīvās terapijas un visbeidzot arī darbu ar ķermeni – masāžas. Ar visām šīm praksēm Asti dalās arī Latvijā.

Zita Siliņā iesauks cigun pasaulē. “Ciguns ir kā dinamiska meditācija, kuras laikā kustamies, vingrinam ķermeni, līdzsvarojam emocijas un mierinam prātu.Tas ir darbs ar dziedinošo Visuma enerģiju, kas sniedz labsajūtu, prieku caur plūstošu kustību un dziļu, harmonizējošu elpošanu.Mana dzīve ir mainījusies, pateicoties Cigunam, tāpēc labprāt dalos ar savu pieredzi un zināšanām.”

Kaspars Vilks radīs iespēju iegūt zināšanas un praktiskas iemaņas ledus un kalnu kāpšanas sportā, kas ļaus izprast šī sporta burvību un degsmi, kāpēc sportisti nodarbojas ar šadu izaicinājumu. Apskatīsim trīs sporta pamatprincipus: treniņi, atpūta, uzturs. Klinšu kāpšana attīsta koordināciju, plastiku, fizisko un psiholoģisko sagatavotību.Klinšu kāpēji: Kaspars Vilks un Santa Grigorjeva.

Būs vēl daudz aizraujošu norišu.

Norises vieta: Atpūtas komplekss “Ievu līcis”, Tomes pagasts, Ķeguma novads

Vairāk informācijassaulesfestivals.lv


“Latvju pirts un veselības festivāls 2017”, 28.-30.jūlijā

Vienuviet satiekami talantīgi pirtnieki, masieri, SPA meistari, dabiskās veselības un labsajūtas meistari no visas Latvijas.
Visu festivāla laiku būs: latvju pirts un veselības zinības; lekcijas, meistarklases un demonstrējumi; pērieni ar smaržīgām pirsslotām; lutinošas masāžas brīvā dabā; laiska atpūta kopā ar bērniem; amatnieku un mājražotāju tirdziņš; koncerts un skanīga zaļumballe kopā ar Raimondu Ozolu un draugiem.

Norises vieta: Jelgavas novada Glūdas pagasta Nākotnes ciems

Vairāk informācijas: facebook.com/pirtsfestivals/

Brīvdabas festivāls “Laika rata pietura “Evertos””, 12.-13. augusts

Jau trešo gadu mēs atkal būsim priecīgi satikt draugus, paziņas, dvēseles cilvēkus, kā arī iepazīt pilnīgi jaunus, interesantus cilvēkus, lai atkal un atkal piedzīvotu vēl nebijušas vai galīgi aizmirstas sajūtas, zināšanas un mijiedarbību.

Šī gada atslēgas vārds: Dialogs. Caur Visumu pie sevis.

Festivāla mērķis: Divu dienu sanākšana ļaudīm, kam interesē, kas notiek apkārt un sevī. Katrs mēs esam unikāli un neatkārtojami savā Dvēseles ceļā un Dievs ir radījis iespēju nebūt vientuļiem savās gaitās,ļaujot baudīt savu esību mijiedarbībā ar citiem cilvēkiem un ne tikai. Mēs – cilvēki viens otra dzīvē esam gan skolotāji, gan draugi,mīļākie un ienaidnieki, priekšnieki un nolemtie, mātes- meitas, bet tās ir tikai lomas,ko spēlējam viens otra dzīvē. Saglabāt savu vienreizīgumu pasaules kārtībā, bet dalīties savos atklājumos, piedzīvojumos, zināšanās un pieredzēs, lai savā tālākā ceļā paņemt mazu kripatiņu kopā būšanas vibrācijas. Festivāla laikā vienlaicīgi vairākās runātavās norisināsies sarunas, meditācijas,lekcijas, praktiskās nodarbības, joga, skaņu peldes, uguns rituāli, naksnīgs kino zem klajas debess un rītausmas sagaidīšanas mistērija, pirts un vēl daudz neapjaustu norišu.

Būs, piemēram, Juris Batņa ar stāstījumu “Latviskās dzīves ziņas garīgie aspekti”, Agrita Jēruma – “Augu enerģija ēteriskajās eļļās”, Elita Moiseja “Eneagrammas tipi saistībā ar mūsu iekšējo bērnu”, dažādas praktiskas nodarbības – Sanita Siliņa Māra Brante “Joga ar Dainām”, Kristiāna Kalniņas Biodeja, Sigitas Povilaitis Elpošanas terapija, Līga Reitere –
Zāļu sievas padomi u.c.

Norises vieta: Bārbeles pag. ”Evertos”

Vairāk informācijas: everti.lv

„Vegānfestivāls 2017”, 26. augusts

Latvijas pirmais Vegānfestivāls notiks 26. augustā. Festivāla apmeklētājus gaidīs izglītojoši pasākumi, gardi ēdieni un lieliska mūzika.

Tajā būs gan aizraujošas lekcijas par vegānismu, vidi un dzīvnieku tiesībām, gan iedvesmojošas meistarklases, radošas darbnīcas un aktivitātes, gan pašmāju mūziķu koncerts.

Norises vieta: Rīga

Vairāk informācijas: facebook.com/VeganfestLV

TEMATISKI. Rīgas Lutera draudzes Vasaras nometne “Apokalipse”, 30. jūnijs – 2. jūlijs

Kad būs pasaules gals? Kas tieši notiks? Vai pirms tam būs lielais karš? Ko nozīmē “zvēra zīme” pie cilvēku pieres un labās rokas? Kāda ir skaitļa “666” jēga? Kas mūs sagaida tuvākā un tālākā nākotnē?

Bībeles noslēdzošā grāmata – Jāņa Apokalipses vai Atklāsmes grāmata – visos laikmetos ir saistījusi cilvēku uzmanību. Katra paaudze ir ticējusi, ka šī grāmata attiecas tieši uz viņu. Arī mūsdienās daudzi kristieši runā par drīzo pasaules galu un redz tā pazīmes. Eiropas Savienība kā Apokalipsē aprakstītais zvērs?! Pāvests kā Antikrists?! “Zvēra zīme” kā pierē iešūts mikročips?! Kādas tik visādas muļķības nav dzirdētas!

Bet, ja nopietni, kas ir šīs neparastās grāmatas vēstījums? Kā to godīgi izlasīt? Ko tā mums atklāj par mūsu īstajiem garīgajiem uzdevumiem – šajā laikmetā, piecus gadsimtus pēc Reformācijas, un nākotnē? Lekcijās, Bībeles studijās, interešu grupās, diskusijās un teātra mistērijās mēģināsim jaunām acīm ieraudzīt Apokalipse tekstu un Bībeles mācību par pasaules mērķi jeb piepildījumu kopumā.

Nometne paredzēta ikvienam garīgās izaugsmes meklētājam – lai piedalītos, nav nepieciešama piederība Rīgas Lutera vai citai draudzei.

Norises vieta: Ķeči, Raiskums

Vairāk informācijas: facebook.com/events/


„Cīņas māksla un iekšējā spēka atklāšana sevī”, 6.-9.jūlijs

Šīs nometnes galvenie stūrakmeņi ir fiziskā un garīgā sevis iepazīšana un attīstīšana. Caur rīta rosmēm un savu spēku robežu pārvarēšanām dažādos treniņos, kā arī cīņas elementu apguvi- gan pašaizsardzībai, gan fiziskai slodzei- attīstīsim sevi fiziski, taču ķermeniskais ir tikai monētas viena puse. Šajā nometnē mācīsimies par meditāciju- kā palielināt ne tikai savu fizisko, bet arī radošo, emocionālo un sirds potenciālu, izmantojot meditēšanas praksi. Un praktizēsim to katru vakaru!

Organizē „Topi vesels” un Anna Ance Šternberga.

Programmā. Spēka un izturības treniņi. Modīsimies ar enerģisku rīta rosmi un iesim gulēt ar sajūtu, ka šodien esam kļuvuši spēcīgāki kā vakar! Šīs nometnes galvenais varonis būs Jānis Ziediņš, Warrior Workout treniņu vadītājs, cīņas sporta veidu treneris, darītājs un eksperts – kas nodrošinās jaudīgus treniņus visas nometnes garumā. Dienā plānojas 2-3 treniņi.

Rīta rosmes laikā atmodīsimies ar skrējienu dabā (un, kas zina, varbūt atveldzējošu peldi?) un dažādiem vingrinājumiem muskuļu iesildīšanai visai dienai. Vakarā savukārt, pārbaudīsim savu izveicību, reakciju un spēku vienlaikus – tas nozīmē, ka šajās dienās slinkot nesanāks! 🙂

Cīņas treniņi. 2017.gads man ir atnesis jaunu aizraušanos- interesi par cīņas mākslu. Reti kad izdodas ar pirmo mēģinājumu sastapt treneri, mentoru, skolotāju – sauc kā gribi – kādu, kas Tevi uzreiz pārliecina, ka vēlies šo interesi attīstīt, kādu, kas neliek Tev justies neveiklam vai nepareizajā vietā. Taču man tika dota tā laime ar pirmo mēģinājumu satikt Jāni – treneri, kas ikvienam iesācējam dos pozitīvu impulsu jau pirmajā treniņā.

Nometnes dienas treniņā Jānis mācīs dažādus cīņas elementus no boksa, kikboksa, pašaizsardzības – gan fiziskās izturības palielināšanai, gan pašaizsardzības nolūkiem.

Meditācijas – izziņa un prakse. Veselīgam balansam nometnē viesosies vēl kāds īpašs cilvēks – Valdis Svirskis. Valdis ir filosofijas zinātņu un reliģisko ideju vēstures pasniedzējs vairākās mācību iestādēs. Kopš 1994.gada apgūst un praktizē Šri Činmoja meditācijas jogu, brīvajā laikā interesējas par garīgu mūziku, dzeju, mākslu, mīl doties skriet. Interesi par iekšēju un ārēju pilnveidošanos ar padziļinātu meditāciju praksi viņa dzīvē sekmēja arī sakaršanās ar cigun un cīņu mākslām – ušu/kungfu ( siņji cjuaņ), aikido un taekvondo.

Šajā nometnē Valdis dalīsies zināšanās par to, kā meditācija var palīdzēt ikdienas dzīvē – stiprināt saikni ar iekšējo būtību, skaidrāk apzināties reālās vajadzības un sasniegt mērķus, strādāt produktīvāk, mazināt stresu, vairot tīrību/skaidrību, spēku un enerģiju, lai mēs varētu savu dzīvi nodzīvot pēc iespējas pilnīgāk, nosvērtāk un atvērtākām sirdīm. Tā kā šajā nometnē būsim fiziski īpaši aktīvi, Valdis dalīsies arī dažādos meditācijas vingrinājumos, kurus varam veikt ikdienā, lai attīstītu sevī līdzsvaru un apzinātību, kas mazina traumas un pārpratumus ikdienā un treniņu procesā, kā arī, lai vairotu savu kvalitatīvu, savaldīgu spēku.

Uztura lekcijas – kā ēst, lai sasniegtu savu potenciālu. “Es taču tik daudz sportoju, ka varu ēst draņķus – treniņos to visu izsvīstu.”Vai tiešām?V ai maz sportisti un aktīva dzīvesveida piekritēji apzinās savu reālo potenciālu, ko viņi var sasniegt smagiem treniņiem pievienojot tīru, kvalitatīvu ēdienu, kas ne tikai pabaros baudas centrus, bet arī sniegs visu nepieciešamo, lai ķermenis kļūtu spēcīgāks, ātrāks, jaudīgāks un ar daudz lielāku spēju atjaunoties?

Šajā nometnē aizvadīsim vairākas izzinošas lekcijas par uzturu, uztura kvalitātes nozīmi veselībā un fiziskajā sniegumā, kā arī detalizēti runāsim par dažādām uztura piedevām, augiem un citiem labumiem, kas var vairot enerģiju, mazināt nogurumu, uzlabot kopējo pašsajūtu un sniegumu sportā.

Iņ joga – obligāta prakse sportistiem, vēlama visiem pārējiem! “Jo vairāk cilvēka dzīvē ir stresa, jo savilktāks un spazmātiskāks kļūst cilvēka ķermenis. Un otrādi – jo savilktāks kļūst un vairs dabiski atslābt nespēj cilvēka ķermenis, jo uzvilktāks vai kā citādi emocionāli neharmoniski jūtas cilvēks.” YIN (Iņ) prakse ir pasīva fasciju (muskulāro saistaudu) stimulācija, kas ļoti labi papildina dažādas intensīvas, uz ķermeņa attīstīšanu un būvēšanu vērstas nodarbības. Pati ar Iņ jogu iepazinos pirms dažiem gadiem, izejot Iņ jogas bāzes kursu pie Tijas Kazākas. Kopš tā laika manu ikdienu regulāri papildina šī pasīvā fasciju joga. Tā ne vien padara kustīgāku un elastīgāku ķermeni, samazinot traumas un sastiepumus treniņu laikā, bet arī palīdz stiprināt nervu sistēmu un nomierina to.

Iņ jogas laikā pozas tiek noturētas vismaz 3 minūtes (visbiežāk 4-6 minūtes), kuru laikā tiek pasīvi stimulēts fasciju ķermenis, šādā veidā piekļūstot dziļākajiem saistaudiem- tos attīrot, stiprinot un atveseļojot.

Fascijas, kuras cilvēka fizioloģijas un funkcionēšanas kopsakarību pētījumos vēl nesen netika nopietni ņemtas vērā, nu ir kļuvušas gluži vai par svarīgāko apspriešanas objektu ārstu, fizioterapeitu, masieru, veselības vingrošanas un jogas pasniedzēju vidū. Jo izrādās, arī fascijas, gluži kā atsevišķs, dzīvs organisms reaģē uz katru cilvēka emocionālo pārdzīvojumu un stresu, savelkoties un saspringstot. – Tija Kazāka, plašāks info šeit.

Nogurdinošiem treniņiem pretī liksim Iņ jogu – lai atjaunotos un relaksētos.

Norises vieta: mājas “Zvaigžņu kalni”(35 km no Rīgas)

Vairāk informācijas: topivesels.lv

Intensīva meistarklasei „Zemes spēks tavai seksualitātei”, 8.-9. jūlijs

Šajā izbraukuma intensīvā Tu: baudīsi dažādas meditācijas un prakses pie dabas, lai atjaunotu un uzpildītu sevi ar dzīvības sulu un seksuālo jaudu; atklāsi seksa virtuozitātes noslēpumus; apgūsi tehnikas, knifus un trikus, kā sasniegt augstāko pilotāžu seksā; iegūsi idejas dažādiem baudas rituāliem, kas padarīs Tavu seksa dzīvi bagātu, interesantu un rotaļīgu; saņemsi sakrālas zināšanas un prasmes, lai Tu kļūtu par sava vīrīeša vienīgo, izredzēto un mūžam iekārojamo…

Meistarklase notiks krievu valodā (iepriekš piesakot iespējams nodrošināt tulkojumu)

Norises vieta: tiks precizēta.

Vairāk informācijas: lifeartacademy.org

„Figūras draugu” vasaras nometne, 17.-21. jūlijs

Uzdāvini sev neaizmirstamus mirkļus skaistajā Piejūras namā, kas atrodas 5 minūšu gājienā no jūras un 65 km no Rīgas, Ķesterciema jūrmalā. Piecu dienu laikā būs iespēja uzlabot veselību, notievēt un izbaudīt labāko, ko dzīve var sniegt – šeit un tagad!

Būs dejas zumbas ritmos, lekcijas „Jaunā Komforta zonas programma. Tās prakstiskais pielietojums”, jogas vingrojumu “Sveiciens saulei” un “Sveiciens mēnesim” filozofija un tehnika (vada Inga Pūce), sapņu ķēraju darināšana (vada Inga Millere), saulrietu vērošana, lekcija – meditācija „Karmiskās attiecības – ieguvumi un uzdevumi (vada Daiga Konošonoka/Sananda – Daya yoga), divu pārgājiens: Roja – Mazirbe.
Dabīgo sveču gatavošanas meistarklase (vada Kristīne Caune no mākslas darbnīcas ”Traki radoši”). Spontānā gleznošanas māksla tiem, kuri neprot zīmēt!

Apgūsim vēdera deju. (Ilze Zariņa no eksotisko deju centra „Alegria”).

Paraugdemonstrējums. Kā pareizi izvēlēties sev piemērota krāsas un stila apģērbu. (Ineta Zariņa, tēla dizainere un stiliste).
Rituāls. Dzemdes enerģētiskā attīrīšana caur deju. (Mistiķe Evija Saminska)

Norises vieta: Ķesterciems, Engures pagasts

Vairāk informācijasfigurasdraugi.lv

Biodanzas nometne „Dzīves aplis – no instinktiem līdz mīlestībai”, 21. – 23. jūlijā

Baltijas Biodanza skola aicina pievienoties 8.vasaras nometnei Latvijas dabā, kuras vadītāji būs abi skolas vadītāji dr.psych. Alehandra Villegas (Argentīna, Spānija) un dr.psych. Marcus Stueck (Vācija)

Mēs izdejosim savu dzīves apli caur visiem četriem gadalaikiem: pavasari, vasaru, rudeni un ziemu. Atmodināsim sevī dziedinošas zināšanas, kuras mums sniedz daba un izmantosim senas dziedinošas šamaņu tradīcijas. Izdzīvosim savu dzīves ceļu līdz mīlestībai un patiesām attiecībām.

Norises vieta: Jelgavas rajonā

Vairāk informācijas: biodanzalatvia.lv

Seminārs “Enerģijas lādiņš rudenim”, 25.-27. augusts

Piedalīties aicināts ikviens, kas vēlas pacilātā noskaņā pavadīt trīs radošas dienas.

Semināra mērķis ir dalībniekiem sniegt zināšanas, iedvesmu un enerģiju, sagaidot rudeni. Šajās trīs dienās kopā dejosim biodejas, ar mēŗki uzlabot cilvēku dzīvi caur atgriešanos pie savas patiesās būtības. Ar biodejas palīdzību radīsim sev pozitīvu emocionālu līdzsvara izjūtu.

Dosimies Mērsraga ūdeņos supot, kas ir lieliska kardiovaskulārā aktivitāte, tādejādi tās nodarbinās visu mūsu ķermeni – muguru, rokas, kājas, pat pēdas un kāju pirkstus. Tie, kas ar ūdeni ir uz Jūs, vaŗes izbauidīt veselīgu un aktīvu pastaigu gar jūru.

Ārsta – kardiologa Vitas Vestmanes pavadībā noskaidrosim, kādam cilvēka fenotipoloģijas tipam pēc antroposofās medicīnas skatījuma mēs katrs piederam un kā sevi pasargāt no sirds asinsvadu slimībām.

Pirtniece un aromaspeciāliste Baiba Lasmane Marahovska pastāstīs par aromaeļļām un katrs sev pagatavosim veselīgās smaržiņas. Pirms pašpēršanās pirts rituāla savām rokām siesim pirtsslotas, izvēloties tieši tās zālītes, kuras šobrīd mums katram veselībai nepieciešamas.

Kopā ar bioloģi un dabas entuziasti Sandru Zeltiņu mācīsimies gatavot dažādus uzlējumus, kas noderēs rudens un ziemas aukstajos mēnešos.

Pasākums piemērots ikvienam vecumam un jebkādam fiziskās sagatavotības līmenim.

Semināra eksperti:

Vita Vestmane – ārste, interniste, kardioloģe, apguvusi antroposofās medicīnas kursu.

Baiba Lasmane-Marahovsa – Šobrīd esmu izziņā un meklējumos. Par sevi, par citiem, par pasauli… Esmu mācījusies pedagoģiju un medicīnu, sapratusi ka tradicionālais ceļš šajās jomās nav mans ceļš, tāpēc tas aizvedis pie augu izzināšanas, aromterapijas, pirtslietām, Baha ziedu terapijas. Strādāju medicīnas iestādē – ginekoloģijas privātpraksē un meklēju ceļus kā savienot tradicionālo ar netradicionālo.

Sandra Zeltiņa – biologs – botāniķis, senlatviešu zālīšu recepšu pārzinātāja. Liela dzīves pieredze veselīgu dabas produktu gatavošanā un lietošanā

Dita Kukule – Mg.Paed. (Vizuālā māksla), Biodanza skolotāja, Klīniskā biodanza skolotāja (apmācībā), Aura-Soma krāsu praktiķis

Elīna Bandēna – Biodanza skolotāja, liela pieredze dažādās meditāciju praksēs

Norises vieta: Viesu nams “Jaunbodnieki” Mērsragā

Vairāk informācijas: elpastelpa.lv

Jums zināma vēl kāda nometne, retrīts, vairākdienu seminārs?

Ja jums zināma vēl kāda nometne, retrīts vai vairākdienu seminārs ar nakšņošanu pieaugušajiem, rakstiet un mēs izskatīsim iespēju to (bezmaksas) publicēt:  [email protected]

LA.lv