Veselam
Bērni

6 mēnešos slimnīcās jaunizveidotos pediatru kabinetus apmeklējuši vairāk nekā 640 pacienti0

Publicitātes foto

Sešu mēnešu laikā, kopš vairākās Latvijas slimnīcās darbojas pediatru kabineti, kopumā tos ir apmeklējuši vairāk nekā 640 pacienti, aģentūru LETA informēja Nacionālais veselības dienests (NVD).

Lai nodrošinātu savlaicīgu medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējas bērniem, kuriem ir akūtas saslimšanas, no šī gada aprīļa sešās Latvijas slimnīcās – Daugavpilī, Rēzeknē, Cēsīs, Ogrē, Liepājā un Ventspilī – darbojas pediatru kabineti, norāda NVD. Bērni kopā ar vecākiem šajos kabinetos varot vērsties gadījumos, kad bērns slimo ar drudzi, vēdera sāpēm un citām saslimšanām, kā arī saņemt pediatru konsultāciju.

NVD informē, ka sešu mēnešu laikā, kopš pediatru kabinetu ieviešanas, lielākais pediatru kabinetu apmeklējums ir Ziemeļkurzemes slimnīcā Ventspilī, kur to apmeklējuši vairāk nekā 200 pacienti. Mazāks apmeklētāju skaits ir Liepājas slimnīcā, kur pediatru kabinetu apmeklējuši 30 cilvēki.

Saistītie raksti

Lai uzlabotu valsts apmaksātu ārstniecības pakalpojumu kvalitāti bērniem, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) speciālisti pilotprojekta ietvaros no šodienas līdz 31.decembrim ģimenes ārstiem un reģionālo slimnīcu speciālistiem nodrošinās konsultācijas, kuru ietvaros ārstiem būs iespējams konsultēties par nepieciešamajiem izmeklējumiem un ārstēšanu sarežģītākos gadījumos, informē NVD.

Vienlaikus BKUS speciālisti pilotprojekta ietvaros plāno nodrošināt tiešās pieejamības pediatra konsultācijas arī pacientiem, kuri izrakstīti no BKUS Neatliekamās medicīniskās palīdzības un observācijas nodaļas, un kuriem tuvāko dienu laikā nepieciešama atkārtota pediatra apskate, norāda NVD.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.