Veselam
Psiholoģija

6. oktobrī sākas Psiholoģijas dienas. Lekcijas un pasākumi lielākoties bez maksas0

Foto – Shutterstock.com

Oktobra sākumā – no 6. līdz 14. oktobrim – norisināsies ikgadējās, nu jau piektās Psiholoģijas dienas Latvijā. Konferences, semināri, konsultācijas, izzinoši kino vakari, kā arī citi interesanti pasākumi plānoti Rīgā un citās Latvijas pilsētās! Pasākumi ir brīvi pieejami visiem un lielākā daļa no tiem – bez maksas.

Psiholoģijas dienu programma aptver dažāda veida aktivitātes – lekcijas, seminārus, konsultācijas, kinovakarus – un dažādas tēmas, piemēram, bērnu audzināšanu, ikdienas stresa pārvarēšanu, intelektuālo produktivitāti, apzinātību, jaunu paradumu veidošana u.c. tēmas. Kopā iecerēti vairāk nekā 40 pasākumi.

“Psiholoģijas dienas ir psihologu profesionālās kopienas ieguldījums Latvijas sabiedrības garīgajā veselībā, resurss, ko psihologi dāvina Latvijas iedzīvotājiem. Ceram, ka plašajā programmā var atrast to, par ko iespējams sen domāts, piemēram, kā apgūt stresa mazināšanas paņēmienus. Pozitīvā pieredze Psiholoģijas dienās var kļūt par pirmo soli uz labāku dzīves kvalitāti,” rosina šī gada psiholoģijas dienu koordinatore Jeļena Koļesņikova, Rīgas Stradiņa universitātes docente.

Psiholoģijas dienas notiks Rīgā un citās Latvijas pilsētās – Ogrē, Valmierā, Daugavpilī, Krāslavā un citviet. Plašāka informācija par pasākumiem, norises vietām un tēmām ir pieejama mājaslapā www.psihologijasdienas.lv, kurā var arī reģistrēties un saņemt jaunumus, kā arī Facebook lapā “Psiholoģijas dienas 2017”.

Vairākas augstskolas pieteikušas atvērtās lekcijas un diskusijas, piemēram, Latvijas Universitāte 9.oktobrī aicina uz semināru par ikdienā pielietojamiem apzinātības paņēmieniem, savukārt Rīgas Stradiņa universitāte 13.oktobrī – uz lekciju par organisma funkciju regulāciju un veselību.

Viena no aktivitātēm notiek virtuālajā vidē; pievienojoties sociālā tīkla Facebook domubiedru grupai “Mindfit Maratons 2017”, var izmēģināt veidot jaunus, lietderīgus ikdienas paradumus.

Ceturto gadu tiek organizēts jauno zinātnieku konkurss, kurā psiholoģijas studenti var piedalīties ar pašu veiktajiem pētījumiem.

Lai ikdienas mācību process būtu veiksmīgs, svarīga ir pedagogu, skolēnu un vecāku savstarpējā sadarbība. Aktualizējot tās nozīmību, Psiholoģijas dienu ietvaros visās Latvijas izglītības iestādēs, kurās strādā psihologs, vecāki un citi interesenti īpaši tiek aicināti uz konsultācijām un sarunām.

Psiholoģijas dienu mērķis ir sekmēt atvērtu, radošu vidi profesionālai diskusijai, kā arī informēt sabiedrību un nozares speciālistus par aktualitātēm nozarē. Psiholoģijas dienas Latvijā norisinās kopš 2013. gada, no 2014. gada tās koordinē Latvijas Psihologu biedrība.

LA.lv