Veselam
Psiholoģija

Sešas satraucošas pazīmes, ka jūsu mīlestība mirst0

Foto – Shutterstock.com

Diez vai kāds gribētu dzirdēt šādu diagnozi par savām attiecībām… Lai gan, iespējams, tu vēlies beidzot pārliecināties, ka nevajadzētu tērēt laiku un ir pienācis laiks doties tālāk …

1. Apvainojumi un nicinājums

Attiecības ir apdraudētas, ja partneri sāk vainot viens otru par katru kļūdu vai problēmu. Viņi rāda ar pirkstu uz otru, pieprasot atvainoties. Jebkurš sīkums kļūst par konflikta cēloni.

Izskan aizskarošas frāzes, piemēram: “Tu jau trešo nakti guli uz dīvāna. Atzīsties – tu izvairies no manis.” “Tu runa tā, it kā būtu šīs jomas eksperts. Pa kuru laiku paspēji kļūt par tādu?”

2. Cietsirdība

Kad attiecībās pazūd intimitāte, tuvība, kas saistīja divus cilvēkus, vietā nāk cinisms, rūgtums un pesimisms, kuri piespiež cilvēku pastāvīgi aizstāvēties.

Var izskanēt apvainojumi: “Es vairs nebūšu atklāta pret tevi, lai tu nevarētu mani sāpināt!” “Es tevī neklausos! Tu esi idiots un vienmēr tāds paliksi!”

3. Neatrisināti konflikti

Tas ir normāli – nepiekrist otram. Bet veselīgās attiecībās cilvēki uztver šos brīžus kā veidu, kā labāk saprast vienam otru, uzlabot attiecības. Pāri krīzes apstākļos vai nu nezina, kā atrisināt savas domstarpības vai arī vairāk ieinteresēti “uzvarēt”, nevis mēģināt saprast partneri.

Lūk, kā tas varētu izskatīties: “Tu vienkārši skaties uz to no cita skatupunkta.” “Tu uzvarēji Tagad esi laimīga?”

4. Dominēšana un kontrole

Kad pāris pārtrauc censties, parādās naids un cīņa par varu. Sākas kliegšana, cietsirdība, skandāli.

Dzirdamas sekojošas frāzes: “Kurš tev atļāva pieņemt tādu lēmumu?” “Es zinu, ka man ir taisnība, un tu nepārliecināsi mani par pretējo.” “Vai tu domā, ka es tev atkal ļaušu visu sabojāt? Tu jau vienreiz izgāzies.”

5. Neuzticēšanās

Krāpšana, nodevība un neizpildīti solījumi iznīcina uzticību.

Izskan frāzes: “Es gribēju tev pateikt, bet nevarēju izvēlēties piemērotu laiku.” “Es zinu, ka brīvdienās apsolīju būt mājās, bet es taču nevaru iebilst savam priekšniekam.” “Vai man katru dienu jāsaka, ka es tevi mīlu?” “Laiks pieaugt.”

6. Hroniskas sūdzības

Ja jūsu attiecībās gandrīz vairs nav mīlestības, jūs neatbalstāt viens otru. Viss kaitina un apbēdina. Pastāvīgas sūdzības nepalīdzēs. Partnera uzvedība no tā nemainīsies, gluži pretēji, tas radīs starp jums vēl lielāku sienu. Jūsu mīlestība ir apglabāta zem dusmu un sevis žēlošanas kalna.

Jūs runājat šādi: “Es teicu, lai to neaiztiec – nu tas ir galīgi sabojāts.” “Tev jāmācās no savām kļūdām, lai neatkārtotu vienas un tās pašas muļķības.”

Attiecību saglabāšana ir iespējama tikai tad, ja abi partneri apņēmušies papūlēties. Tad vēl ir cerība.

 

Avots: creu.ru

 

LA.lv