Veselam
Psiholoģija

7 lieliskas filmas par reāliem mīlas stāstiem. Kādi tie bija filmā un dzīvē0

Ir tāds teiciens: “Mīlestība kā filmā”. Bet dažreiz reāls mīlestības stāts ir vislabākais iedvesmas avots filmu veidotājiem. Dzīve pati spēj radīt neticamus mīlas stāstus, kurus gribēdams neizdomāsi. Pēc tam tie kļūst par brīnišķīgu filmu sižets, kuras tiek skatītas un pārskatītas, jo tā ir īstenība.

“Ēd, lūdzies, mīli”

Nosaukums oriģinālā “Eat Pray Love”, 2010

Filmā: Veiksmīga rakstniece Elizabete pēkšņi saprot, ka dzīvo ne tā, kā gribētu. Sieviete nolemj visu pamest un doties ceļojumā apkārt pasaulei, lai atrastu sevi. Itālijā viņa nododas gastronomijas baudām, Indijā cenšas nostāties uz garīgā ceļa un visbeidzot Bali viņa satiek patiesu mīlestību.

Dzīvē: Filmas pamatā ir Elizabetes Gilbertas autobiogrāfisks romāns. Darbs ir ļoti personisks, Elizabetes un Žozē (filmā viņa vārds ir Felipe) romāns filmā attēlots tieši tāds, kāds tas attīstījās dzīvē. Tiesa, filmas finālā mīlētāji nolēma nekad nesaistīt sevi ar laulības saitēm, bet dzīvē pāris tomēr apprecējās. Viņi bija spiesti to darīt: pārlidojuma laikā Žozē uz robežas aizturēja un izraidīja no ASV.

Tagad Elizabete un Žozē dzīvo Ņūdžersijā, viņiem ir savs veikals “Divas pogas”, kur viņi pārdod suvenīrus no Āzijas. Elizabete turpina rakstīt grāmatas.

“Kārtējais pirmais randiņš”

Nosaukums oriģinālā “50 First Dates”, 2004

Filmā: Galvenie varoņi – apburošā blondīne Lūsija un siržu lauzējs Henrijs. Viņam apnikušas meitenes, ar kurām jau otrajā randiņā ir garlaicīgi. Tieši tāpēc viņu piesaista Lūsija, ar kuru katrs randiņš ir kā pirmais. Meitene nokļuvusi nelaimes gadījumā un cieš no amnēzijas – katru rītu viņa ir aizmirsusi visu, kas iepriekš noticis. Henrijs nav gatavs padoties – viņš fiksē viņu dzīves galvenos momentus un katru rītu Lūsija sāk ar abu kopīgās vēstures izpēti.

Dzīvē: Lūsijas prototips – amerikāniete Mišela Filpotsa, kura cieš no retas amnēzijas: pēc vairākiem negadījumiem laiks viņai ir apstājies un jau vairāk nekā divdesmit gadus viņa dzīvo 1994. gadā. Mīļotais vīrs katru rītu pierāda, ka viņi ir precējušies, apstiprinot savus vārdus ar attēliem no ģimenes albuma, un atgādinājumiem par svarīgākajiem notikumiem viņu dzīvē. Atšķirība ar filmu ir tajā, ka dzīvē pāris bija pazīstami pirms negadījuma un vismaz vīram nav katru dienu jāiekaro sievas mīlestība no jauna.

Vīrs piestiprina ledusskapim zīmītes ar svarīgiem notikumiem, kas ar viņiem notikuši kopš 1994. gada. Katru dienu Mišela izdzīvo šo savas dzīves daļu.

“Baltā masajiete”

Nosaukums oriģinālā “Die Weisse Massai”, 2005

Filmā: Atvaļinājumā Kenijā skaistule Karola iemīlas tumšādainajā Lemaliānā. Viņa nolemj atteikties no rāmās Eiropas dzīves un ar mīļoto apmesties Kenijas tuksnesī. Sievietei nav viegli sadzīvot ar aborigēniem, kuru tikumi viņai šķiet mežonīgi. Karolai piedzimst bērniņš, taču pat tas nevar viņu noturēt blakus vīram. Pēc daudziem gadiem, greizsirdības un mežonīgās dzīves nomocīta, viņa tomēr nolemj atgriezties dzimtenē.

Dzīvē: Filmas pamatā ir Korinnas Hofmanes stāsts no tāda paša nosaukuma grāmatas. Savu Kenijas mīlestību Korinna satika 1986.gadā, ceļojot pa Keniju kopā ar draugu. Sieviete pameta līgavaini, pārdeva savu Šveices biznesu un 1988.gadā apprecējās ar tumšādaino mīļāko. Viņai bija jāpārvar daudzas problēmas: bīstamu slimību pārslimošana, atrast kopīgu valodu ar vīru kavēja kultūru atšķirība. Vīrs bija greizsirdīgs un bieži deva mājienus, ka šaubās par paternitāti. Sieviete ļoti mīlēja vīru, bet pēc vairākiem mokošiem gadiem pieņēma lēmumu atgriezties dzimtenē.

“Jūtu impērija”

Nosaukums oriģinālā “Ai no korîda”, 1976

Filmā: Dziļa un šokējoša filma stāsta par visaptverošu kaislību, kas nepakļaujas kontrolei. Bagātnieks un viņa kalpone dziļāk un dziļāk grimst kaisles bezdibenī – viņi pārtrauc dzert un ēst, aizmirst par ģimenēm. Meklējot arvien jaunas saplūšanas un baudas formas, sieviete žņaudz savu mīļāko. Bet stāsta beigas ir traģiskas abiem mīlētājiem: sieviete sajūk prātā, vīrietim tiek vēl vairāk.

Dzīvē: Lai cik dīvains nešķistu sižets, tas gandrīz pilnībā norakstīts no dzīves. Sadu Abe traģiskais stāsts Japānā izskanēja plaši, par to runāja un rakstīja. 1936. gadā viņa, lai nebūtu “jādala mīļotais ar citām sievietēm”, patiešām izdarīja noziegumu, par kura upuri krita mīļotais cilvēks. Viņu pirmā tikšanās ievilkās uz četrām dienām, kuru laikā pāris neatstāja gultu. Sadu Abe tika notiesāta uz sešiem gadiem cietumā.

“Naktstauriņi”

Nosaukums oriģinālā “Мотыльки”, 2013

Filmā: Skolnieces Ali un karavīra Pašas mīlas stāsts risinās 1986. gada pavasarī uz Černobiļas atomelektrostacijas avārijas fona. Viņi iemīlas viens otrā no pirmā acu uzmetiena un nolemj būt kopā neatkarīgi no tā, kā pavērsīsies dzīve. Bet avārijas likvidēšanas darbos Pāvels saņem nopietnu apstarojuma devu. Jaunietis aizbēg no slimnīcas, lai satiktu savu mīļoto, un abi visu dienu pavada pamestā pilsētā, kā apreibuši no savām jūtām. Viņi lido viens otram pretī kā naktstauriņi, neievērojot visapkārt valdošo nāvi.

Dzīvē: Ali un Pašas varoņi ir izdomāti – režisors izmantoja vairākus mīlas stāstus, kurus pārtrauca Černobiļas traģēdija. Galvenā sižeta līnija ir traģisks stāsts par ugunsdzēsēju Vasīliju Ignatenko un viņa sievu Ludmilu. Vasīlijs strādāja, lai likvidētu katastrofas sekas un saņēma lielu radiācijas devu. Viņa sieva riskēja ar savu dzīvību un rūpējās par nāvei nolemto mīļoto līdz pēdējam, neskatoties uz to, ka ārsti kategoriski viņai aizliedza pat tuvoties viņam.

“Ziemas ķirši”

Nosaukums oriģinālā “Зимняя вишня”, 1985

Filmā: Piemīlīgā un inteliģentā Olga viena audzina dēlu. Viņa ir mīlēta, bet problēma tā, ka viņas vīrietis ir precējies ar citu un nespēj saņemties un šķirt laulību. Viņa mēģina kaut kā sakārtot dzīvi, burtiski piespiež sevi pieņemt nodrošināta pielūdzēja piedāvājumu un kopā ar viņu aizbrauc uz Maskavu. Šajā laikā viņas mīlestība Vadims saprot, ko zaudējis, dodas pie Olgas un atved atpakaļ. Bet pat tad nekas nemainās – viņš joprojām nespēj izdarīt izšķirošo soli.

Dzīvē: Vadima un Olgas prototipi ir filmas scenārija autors Vladimirs Valuckis un aktrise Nadežda Repina. Viņu slepenais romāns ilga 14 gadus. Mīlnieki iepazinās Jaltā, abi tajā laikā bija precējušies. Repina izšķīrās, bet Valuckis neatstāja ģimeni. Viņš apsolīja laulību šķirt, kad Nadeždai uzradās pielūdzējs itālis, taču neturēja vārdu.

“Zvērests”

Nosaukums oriģinālā “The Vow”, 2012

Filmā: Peidža un Leo svin ceturto laulības gadadienu. Pāris cieš auto negadījumā, un sieviete iekrīt komā. Viņas atgriešanos dzīvē aptumšo zaudējums – viņa neatpazīst mīļoto un neatceras viņu attiecības. Un tad Leo nolemj iekarot Peidžas sirdi no jauna.

Dzīvē: Peidžas un Leo prototipi – Krikita un Kims Karpenteri. Amnēzija pēc negadījuma izdzēsa pēdējo pusotru gadu no Krikitas dzīves – tieši to laiku, kad viņi satikās un apprecējās. Kims nepadevās un bija blakus mīļotajai, pat ja viņas acīs neredzēja to siltumu, ko izjuta pats. Pēc kāda laika sieviete patiešām iemīlēja savu vīru no jauna. Vēlāk Kims uzrakstīja grāmatu “Zvērests”, pēc kuras motīviem uzņemta filma.

Tas, protams, nav pilnīgs labu filmu par mīlestību, kuras pamatā ir reāli stāsti, saraksts. Pievienojiet savus komentārus.

 

Avots: adme.ru

LA.lv