Veselam
Ārstēšana

77% vīriešu Latvijā ārstu apmeklē tikai nopietnas saslimšanas gadījumā0

Foto: Kuchina/SHUTTERSTOCK

Lielākā daļa jeb 77% vīriešu Latvijā ārstu apmeklē nopietnas saslimšanas gadījumā, liecina Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūta sadarbībā ar vadošo pētījumu kompāniju “Kantar” veiktais pētījums par Latvijas vīriešu pāragras nāves cēloņiem un paradumiem, kas negatīvi ietekmē kopējo iedzīvotāju dzīves ilgumu.

Aptaujas dati parāda, ka gandrīz puse jeb 40% vīriešu gaida, kad slimība pati pāries.

“Latvijā salīdzinājumā ar citām Eiropas Savienības valstīm ir viens no zemākajiem iedzīvotāju dzīves ilgumiem. Turklāt vīriešu vidējais dzīves ilgums Latvijā ir par desmit gadiem mazāks nekā sievietēm. Tas maina ne vien sociālo un emocionālo sabiedrības līdzsvaru nākamajām paaudzēm, bet arī ietekmē ekonomisko attīstību valstī.

Cēloņi šai problēmai ir jāskata kompleksi – tas saistīts gan procesiem sabiedrībā, gan arī ar vīriešu paradumiem un attieksmi pret savu veselību,” norāda Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūta vadītāja Dace Helmane.

Dati parāda, ka vīrieši izglītības sistēmu Latvijā pamet daudz agrāk nekā sievietes. Augstākā izglītība ir 24,8% nodarbināto vīriešu, savukārt sievietes ar augstāko izglītību ir 45,3% no nodarbināto sieviešu skaita. Vairāk nekā puse iedzīvotāju Latvijā jeb 57% respondentu to skaidro ar vīriešu vēlmi ātrāk kļūt finansiāli pastāvīgiem, 38% norādīja, ka tā ir vīriešu pārliecība, ka izglītības iegūšana nenodrošina labklājību.

Vienlaikus sabiedrībā pastāv spiediens vīrietim būt atbildīgam par ģimenes finansiālo stabilitāti.

Gandrīz puse jeb 46% sieviešu uzskata, ka vīrietis par to atbildīgs, savukārt pašas lomu redz tikai 1% sieviešu. Vienlaikus 50% sieviešu uzskata, ka sieviete un vīrietis ir vienlīdzatbildīgi par ģimenes budžetu.

Saistītie raksti

“Gandrīz puse jeb 40% vīriešu uzskata, ka īsts vīrietis neraud. Vienlaikus mēs redzam, ka 80% no visām pašnāvībām ir izdarījuši tieši vīrieši. Līdz ar to daudz plašāk sabiedrībā ir jārunā par sieviešu un vīriešu lomām un uzspiestiem stereotipiem, kas rada negatīvu ietekmi,” skaidro Dace Helmane.

Katrs trešais vīrietis Latvijā jeb 32% respondentu norādīja, ka lieto alkoholu, lai atslābinātos. Vienlaikus nāves gadījumu skaits alkohola lietošanas dēļ vīriešiem ir piecas reizes augstāks nekā sievietēm.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
PL
Praktiskais Latvietis
Veselam
Pētnieki atklāj, kāpēc smarža izraisa atmiņas
2 dienas
RO
Regīna Olševska
Veselam
Apčī! Atkal šī alerģija…Lietot medikamentus vai dabas līdzekļus? Tereško un citu speciālistu padomi
2 dienas
VE
Veselam.lv
Veselam
Tas apdraudēs dzīvības! Ārsti pauž bažas par Veselības ministrijas plāniem
2 dienas

Lasītākie

LA
LA.LV
Latvijā
Kazinovski uzslavēja un piemānīja. “Saskaņa” ņem palīgā Staļinu. “LA” nedēļas apskats.
2 stundas
ML
Māra Libeka
Latvijā
Tūkstoši Kremļa ruporiem un konkursa noteikumu apiešana – mediji cīnās par valsts naudu
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Saule lutinās. Cik silts būs pirmdien?
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Turēja kurtuvē un vainoja cilvēka pazušanā. Kā beigsies lieta par divu policistu cietsirdību?
1 stunda
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
“Nav taisnības, nav miera!” Vairākās ASV pilsētās izsludināta komandantstunda
22 minūtes