Veselam
Dzīvesveids

8 produkti un dzērieni, kuri bojā zobus vairāk par konfektēm. Pat veselīgie!0

Foto – Shutterstock

Zināms, ka no konfektēm ātrāk bojājas zobi. Tā jums teica bērnībā, vai ne? Tomēr pārsteidzoši, bet cukurs nav galvenais kariesa iemesls. Kad jūs lietojat cukuru, baktērijas, kuras dzīvo mutē, arī uzņem šo cukuru. Savukārt baktēriju atkritumvielas rada skābes un tās rada zobu problēmas, jo zobu emalja tiek dekalcinēta un deminarilēta, tiek izjaukta to struktūra.

Lūk, 8 produkti, kas ļoti bojā zobus.

Sāļie krekeri

Krekeri ar sāli ir vēl lielāks ļaunums zobiem nekā konfektes. Tie nav nekas cits kā fermentēta un apstrādāta ciete. Tie būtiski paaugstina glikēmisko indeksu, tādējādi produkts ir kalorijām bagāts.

Mazi cepumiņi – zivtiņas

Vai esiet kādreiz pamanījuši, kā sāļie krekeri vai mazie cepumiņi zivtiņas mutē kļūst lipīgi? Šī lipīgā masa starp zobiem un baktērijas var tur būt vēl ilgi, bojājot zobus.

Žāvēti augļi

Kad žāvē augļus, viss šķidrums aiziet prom un dēļ cukura tie kļūst ļoti koncentrēti, tādēļ mutē žāvēti augļi veido lipīgu, karamelei līdzīgu masu. Tā pielīp arī pie zobiem, veidojot labvēlīgu vidi vairoties baktērijām.

Pretklepus sūkājamās konfektes un vienkārši “ledenes”

Labākie saldumi ir tie, kurus jūs notiesājat uzreiz. Sūkājot ledenes, cukurs un skābes turas mutē ilgāk nekā, teiksim, apēdot kūkas gabaliņu.

Greipfrūti

Cilvēki domā, ka greipfrūti ir lieliskas brokastis, bet patiesībā tie ir ļoti skābi, tādēļ bojā zobu emalju.

Kafija

Foto-Shutterstock

Skābes, kas ir kafijā, var kaitēt vairāk nekā konfektes. Tās bojā zobu emalju. Jo ilgāk kafija paliek mutē, jo sliktāks efekts, tāpēc izvairieties no daudzām kafijas pauzēm.

Diētiskā kola

Diētiskajā kolā ir pat vairāk skābju nekā parastā kolā! Šim dzērienam pievieno fosforskābi, kura kaitē kalcijam.

Citronu sula pudelē

Ir tāds citronu sulas, kuras pH ir 2,97, kas ir tāds, kā karotītei etiķa.

 

Avots: fullpicture.ru

LA.lv