Veselam
Bērni

9. septembrī Rīgā bērni varēs pārbaudīt savas velobraukšanas prasmes 0

Tēva dienas festivālā 9.septembrī no plkst. 12.00 līdz 16.30 Vērmanes dārza teritorijā bērniem līdz 12 gadu vecumam būs iespēja pārbaudīt un uzlabot savas velobraukšanas prasmes. To jau otro gadu piedāvās ERGO veloskola, kurā īpaši veidotā trasē katram bērnam būs iespēja veikt praktiskās braukšanas vingrinājumus un pārvarēt dažādus šķēršļus. Bērniem šī trase būs interesants piedzīvojums un izaicinājums, bet vecākiem ļaus labāk saprast, cik prasmīgi velobraucēji ir viņu bērni un kādas iemaņas varbūt vēl vajadzētu apgūt papildus.

Par sekmīgi izpildītiem velobraucēju praktiskās braukšanas pārbaudījumiem bērni saņems arī apliecību.

“Pārvietošanās ar velosipēdu kļūst populārāka, un arvien vairāk bērnu ar velosipēdu brauc ne tikai vasaras mēnešos, bet izmanto to arī kā ikdienas pārvietošanās līdzekli, dodoties uz mācību iestādēm septembrī. Velosezonas laikā bērni gūst traumas, braucot ar velosipēdu. Situācijas, ar kurām sastopamies ikdienā, uzskatāmi parāda, ka šādu traumu skaitu ir iespējams mazināt, pieradinot bērnus ikdienā ievērot elementārus drošības pasākumus. Ir svarīgi, lai bērni pārzina nozīmīgākos drošības principus dažādās situācijās, it īpaši pārvietojoties pilsētās. Pērn ERGO veloskolu dažādu pasākumu ietvaros apmeklēja 1500 bērnu. Šogad, turpinot tradīciju un organizējot ERGO veloskolu dažādu pasākumu ietvaros Latvijas pilsētās, redzam, ka bērnu un vecāku interese ir ļoti liela – jau gandrīz 1000 bērnu dažādās Latvijas pilsētās, tai skaitā Talsos, Valmierā, Ventspilī, Rīgā un Preiļos, ir apguvuši svarīgākās ceļa zīmes un drošas braukšanas prasmes. Bērni ar lielu interesi piedalās šajās praktiskajās mācībās un cenšas iegaumēt visas instruktoru norādes,” stāsta Ingrīda Ķirse, ERGO valdes locekle Baltijā. Biežākās traumas, ko bērni parasti gūst, ir dažādi sasitumi, ceļgalu traumas, smadzeņu satricinājumi. Tāpēc vecākiem būtu vērts regulāri pārliecināties ne tikai par bērna velosipēda tehnisko stāvokli, bet arī pārbaudīt, vai, piemēram, ķiveres, ceļu un elkoņu aizsargi ir lietošanas kārtībā un nav bojāti.

Ar Ceļu satiksmes likumu braukt ar velosipēdu ceļu satiksmē patstāvīgi atļauts no 10 gadu vecuma, un velobraucējam jābūt velosipēdista apliecībai. Drošībai velosipēdistam jālieto ķivere un, pārvietojoties diennakts tumšajā laikā, – atstarojoša veste.

LA.lv
36,6 °C
Veselam
Kā sagatavoties medicīniskajām analīzēm
12 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Kuri ir pieprasītākie bērnu ārsti reģionos. Aicina atbalstīt bezmaksas vizītes
1 diena
DE
DELFI
Veselam
Pazīmes, kas liecina – tevi uzaudzināja īstens narciss
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Ulme ticis pie kārotās 8247 eiro kompensācijas pēc divu mēnešu darba Saeimā 1
1 stunda
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO. Iemirdzas tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga”!
1 stunda
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 2
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Avārijā uz Ventspils šosejas gājis bojā autovadītājs
3 stundas
LE
LETA
Sports
Kitijai Laksai līdzīga trauma kā Porziņģim – sezona noslēgusies
1 stunda