Veselam
Dzīvesveids

Radīta ādas diagnostikas bezmaksas aplikācija0

Publicitātes foto

Lai diagnosticētu ādas vēzi agrīnā stadijā, samazinot katastrofālos saslimstības un mirstības rādītājus, kā arī lai padarītu ādas izmeklējumus pieejamākus, īpaši cilvēkiem, kuri kaut kādu iemeslu dēļ nevar uzreiz vērsties pie ārsta, ir izstrādāta bezmaksas mobilā aplikācija We care, Be Aware, ar kuru var veikt dzimumzīmju pārbaudi, melanomas testu, un saņemt rezultātu trīs dienu laikā.

Ādas vēzis jau vairākus gadus ierindojas pirmajā vietā starp visiem onkoloģiskās saslimšanas veidiem. Slimību profilakses un kontroles centra dati liecina, ka 2015. gadā no melanomas Latvijā miruši 86 cilvēki. Mirstību iespējams samazināt, tikai agrīni diagnosticējot ādas vēzi. Tomēr, kā uzsver “Derma Clinic Riga” vadītājs Raimonds Karls, lai gan pacientiem ir pieejamas ne tikai dermatologa, bet arī onkologa konsultācijas, iedzīvotāji sniegtās iespējas nereti neizmanto un pret problēmu attiecas nevērīgi – sak, ja es problēmu ignorēju, tā neeksistē.

– Nereti arī mūsu klīnikā saņemam zvanus no pacientiem, kuriem jau ir strutojoši veidojumi. Taču tā vietā, lai pierakstītos pie ārsta, viņi jautā, vai pēc gada ir plānota bezmaksas ādas pārbaude, un pie speciālista nonāk stipri novēloti. Mobilais skrīnings ļaus ikvienam pārbaudīt ādas veidojumus ne tikai sev, bet arī tuviniekiem – vecvecākiem, vecākiem, draugiem un radiem, kuri paši tos neredz grūti aizsniedzamās vietās, – informē “Derma Clinic Riga: vadītājs Raimonds Karls.

Šogad melanomas kampaņas ietvaros netiks veikts ādas veidojumu bezmaksas skrīnings, bet tiek piedāvāta jauna mobilā lietotne We Care, Be Aware, kas ļaus viedtelefona lietotājam bez ierobežojumiem veikt melanomas bezmaksas skrīninga testu attālināti, ātri, jebkurā laikā un vietā, kur pieejams internets. Saņemtos attēlus izvērtēs ārsti speciālisti un diagnostikas rezultātus nosūtīs uz lietotāja norādīto e-pastu trīs dienu laikā.

“Derma Clinic Riga” ārsti dermatologi, onkologi un imunologi iesaistās saņemto attēlu diagnostikā, analizējot, vai redzamie ādas veidojumi ir pilnīgi nekaitīgi vai arī ierindojami bīstamo vidū un pacientam nekavējoties jāapmeklē ārsts.

Visi ievadītie personas dati ir konfidenciāli, un tos var izmantot tikai konkrēto datu norādītājs. We Care, Be Aware aplikācija ir bez maksas un ir pieejama Apple AppStore un Google Play no 10. maija.

Aplikāciju We Care, Be Aware ir izstrādājis Starptautiskais viroterapijas centrs.

LA.lv