Veselam
Ārstēšana

Aicina iedzīvotājiem izteikt viedokli par Austrumu slimnīcā notiekošajiem remontdarbiem0

Foto: LETA/Zane Bitere

Vairākās Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas klīnikās, stacionāros un nodaļās turpinās remontdarbi. Pacientu, mediķu, apmeklētāju viedokļu uzklausīšanai ir ieviests e-pasts: saimnieciba@aslimnica.lv, kur ikviens var rakstiski sniegt racionālus priekšlikumus, novērojumus vai arī sūdzības par remontdarbu norises gaitu.

Minētā informācija tiks apkopota un izvērtēta.

Būvniecības projektu vadītāji organizē būvniecības un remontdarbu norisi tā, lai pārvietošanās būtu droša. Tiek izvietotas informatīvas zīmes un uzlīmes, kas palīdz apmeklētājiem, pacientiem un viņu tuviniekiem vieglāk orientēties. Savukārt veicot remontdarbus nodaļās, preventīvi tiek ņemts vērā ārstu un aprūpes darbinieku viedoklis par dažādu ārstniecības iekārtu izvietojumu, kā arī palātu iekārtojumu – lai pacienti pēc operācijām varētu atlabt komfortablos apstākļos.

Imants Paeglītis, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs: “Mūsdienu prasībām atbilstoša, sakārtota darba vide ir nepieciešamība, nevis greznība! Esmu pārliecināts, ka tas ir un būs svarīgs motivējošs faktors, lai profesionāļi izvēlētos strādāt mūsu slimnīcā. Protams, svarīgs ir atalgojums un profesionālie izaicinājumi – iespēja tos realizēt. Mūsu slimnīcā tiek veiktas unikālas pasaules līmeņa operācijas.

Imants Paeglītis
Foto – Karīna Miezāja

Mēs palīdzam pacientiem ļoti kritiskos dzīvības apdraudējuma brīžos. Mūsu slimnīcā ārstējas lielākā daļa onkoloģisko pacientu. Absolūtajos skaitļos mūsu slimnīcā ir lielākā gan ambulatoro, gan stacionāro pacientu plūsma. Kādās telpās tiks veikti izmeklējumi un kādās operāciju zālēs strādās ārsti? Kā jutīsies pacients veicot izmeklējumus vai atlabstot pēc operācijas? Patīkama un funkcionāla vide vienmēr būs svarīgs faktors, lai pacients pie mums justos labāk un veseļotos ātrāk. Savukārt ar mūsdienīgu aprīkojumu un sakārtotu darba vidi ceram piesaistīt medicīnas jomas profesionāļus, lai tie izvēlētos strādāt mūsu slimnīcā.”

Teritorijas labiekārtošanas darbi

Kaspars Plūme, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes loceklis: “Šobrīd īstenojam, organizējam un uzraugām pāri par 20 būvniecības projektiem. Starp tiem ir ļoti vērienīgi projekti, kas prasa ne tikai zināšanas, bet arī pieredzi lielu projektu vadīšanā. Līdztekus un paralēli tiek īstenoti ļoti komplicēti un sarežģīti projekti – gan tāpēc, ka daudzas ēkas/telpas bija nokalpojušas līdz kritiskam stāvoklim un būvniecības darbus nevarēja vairs atlikt. Gan arī tāpēc, ka būvējot, remontējot slimnīcu ir jāņem vērā ne tikai visi drošības aspekti, bet arī specifiskas vajadzības un prasības.

Nemainīgi: šeit strādās vadošie ārsti un ārstēsies lielākais pacientu skaits Latvijā. Mūsu mērķis ir uzlabot darba apstākļus un vidi. Būvniecības un remontdarbu norisi sarežģī tas, ka ambulatorajās nodaļās un stacionāros faktiski visu diennakti ir kustība – pacientu, apmeklētāju plūsma mazinās un pierimst tikai nakts stundās. Dienā šī apmeklētāju plūsma daudzkārt pieaug. Gādājam par drošu pārvietošanos un pieejamību, proti, lai arī pacienti ar īpašām vajadzībām varētu apmeklēt ārstus un veikt izmeklējumus. Ja iespējams, plānojam remontdarbus vakara stundās, lai radītu mazākas neērtības.

Cenšamies prognozēt remontdarbu sekas, (piemēram, troksnis, putekļi) un jau laikus meklējam risinājumus, lai ja ne gluži novērstu, tad vismaz mazinātu ietekmi.

Jāpateicas gan mūsu slimnīcas personālam – ārstiem, māsiņām, farmaceitiem, gan apmeklētājiem un pacientiem – par izpratni. Pateicoties šai sapratnei un atbalstam ar katru dienu esam soli tuvāk mūsdienīgas slimnīcas veidolam. Lai jau pavisam tuvā nākotnē ārsti varētu strādāt mūsdienīgās un labi aprīkotās telpās. Un savukārt pacienti, nonākot mūsu slimnīcā, uzturētos ērtās un gaišās palātās.”

Lai sakārtotu teritoriju starp Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas lielākajiem stacionāriem – Gaiļezeru un Latvijas Onkoloģijas centru tiek asfaltētas ietves un ceļi, lai apmeklētājiem un pacientiem, kā arī darbiniekiem un apkalpojušiem dienestiem būtu ērtāk un drošāk pārvietoties.

Tāpat jau ir noasfaltēti teritorijā ar automašīnu iebraucamie divi centrālie ceļi. Līdztekus tam Hipokrāta ielas pieguļošajās teritorijās (laukumos) ir izveidotas vairākas jaunas stāvvietas un veikti uzlabojumi esošajās. Augusta vidū ir noslēdzies iepirkums par būvprojekta izstrādi tuneļa pārbūvei, kas atrodas zem Latvijas Onkoloģijas centra ēkas. Būvniecības darbus iecerēts uzsākt 2020. gadā.

Stacionārs Gaiļezers

I. korpuss
Stacionāra Gaiļezers I. korpusa ēkā jau nobeigumam tuvojas starpsienu, apmetuma, elektroinstalācijas un inženierkomunikāciju demontēšanas darbi, kas diemžēl rada būvniecības putekļu piesārņojumu. Lai gan celtniecības atkritumi tiek savākti atsevišķos maisos un transportēti pa noslēgtu reni tikai pēc plkst.17.00., diemžēl, jārēķinās, ka šie putekļi tomēr nonāk apkārtējā vidē. Šobrīd I. korpusa ēka no 3. līdz 11. stāvam ir slēgta. Taču veicot tik vērienīgus demontāžas darbus, diemžēl minētais putekļu piesārņojums ir neizbēgams.

Foto: Ieva Čīka/LETA

Projekta nosacījumi paredz, ka sākumā tiks izbūvēta PARAUGPALĀTA. Edgars Pudzis Būvniecības daļas vadītājs: “Strādājam ciešā sadarbībā ar ārstiem un slimnieku ārstniecības un aprūpes procesā iesaistītajiem profesionāļiem. Ņemam vērā vēlmes, objektīvos apstākļus un cenšamies rast risinājumu dažādiem problēmjautājumiem, kas rodas pārbūves un remontdarbu laikā. Piemēram, palātu aprīkojums vai mēbeļu izvietojums palātās. Tāpat arī dažādu medicīnas iekārtu izvietojums. Tie ir būtiski jautājumi – kā jutīsies renovētajās telpās ārsti, kas operēs, izmeklēs pacientus.

Māsiņas, kas pēc operācijas veiks dažādas medicīniskas manipulācijas pacientiem, cik ērti viņām būs to darīt ik dienas? Šie ir centrālie jautājumi. Lai visiem remontdarbu noslēgumā būtu gandarījuma sajūta.
Šo projektu paredzēts īstenot 3 posmos. Lai darbi netiktu iekavēti, iespēju robežās tie tiks darīti vienlaikus. Šobrīd notiek ārstniecības nodaļu atjaunošanas darbi. Uzsākta inženierkomunikāciju nomaiņa ārstniecības nodaļās, bēniņos un pagrabstāvā. Jau tuvākajā laikā tiks uzsākti apdares darbi. Tam sekos izremontēto telpu aprīkošana ar tehnoloģiskām, iebūvējamām iekārtām un mēbelēm. Minētos remontdarbus ir paredzēts pabeigt līdz 2020. gada jūlija beigām.

Pirmajā korpusā iepriekš atradās deviņas nodaļas. Lielākā daļa šobrīd ir izvietotas pretējā ēkas pusē, proti, 9. korpusā. Tomēr vietas trūkuma dēļ trīs nodaļas – Endokrinoloģijas, Pulmonoloģijas un Iekšķīgo slimību nodaļa – ir pārcelta uz Latvijas Onkoloģijas centa 8. stāvu. Savukārt Paliatīvās aprūpes nodaļa tika pārcelta uz Biķernieku stacionāru.

Aicinām pacientus un apmeklētājus jau laikus slimnīcas mājaslapā www.aslimnica.lv noskaidrot nodaļas atrašanās vietu. Bet, ierodoties stacionārā Gaiļezers, aicinām būt vērīgiem un sekot izvietotajām norādēm.

Lifti

Ir pabeigta astoņu modernu liftu ierīkošana (pārbūve). Jaunie lifti ne tikai nodrošina ārstniecības personālam iespēju ātri pārvietoties neatliekamās situācijās stacionārā Gaiļezers, bet arī pacienti un apmeklētāji var ātrāk un ērtāk nokļūt pie ārstiem, veikt izmeklējumus vai apciemot savus tuviniekus.

Ilustratīvs attēls
Foto: PantherMedia/Scanpix/LETA

Tie ir ievērojami ātrāki par iepriekšējiem, tajos var braukt lielāks skaits cilvēku, un tie ir aprīkoti ar vienotu vadības sistēmu, proti, nospiežot izsaukšanas pogu pie jebkura lifta, atbrauks tas lifts, kurš attiecīgajā stāvā var nonākt visātrāk. Katrā no stacionāra Gaiļezers korpusiem ir 4 jauni lifti – divi pasažieriem, divi guļošo un ratiņkrēslos esošo pacientu pārvadāšanai. Katrā korpusā tehniski atjaunoti arī divi saimnieciskie lifti, ko ikdienā izmanto slimnīcas personāls.

Diagnostiskās radioloģijas nodaļā šobrīd tiek veikti gaiteņa renovācijas darbi. Paredzams, ka septembra beigās tie būs pabeigti un pacienti pirms izmeklējumiem uzturēsies patīkamā vidē. Arī 9. korpusa 8. stāvā visu nodaļu gaiteņos ir nomainīts grīdas segums.

Analīžu punkts

Lai pacientiem būtu ērtāk, proti, turpmāk analīzes nodot vienuviet, šobrīd tiek remontētas un pielāgotas telpas Gaiļezera administratīvajā ēkā. Pacientiem šis vienotais analīžu nodošanas punkts būs vieglāk atrodams. Turklāt ir padomāts par pacientu plūsmas apkalpošanas kapacitāti – lai rinda virzītos ātrāk, šajā analīžu nodošanas punktā strādās vairāk darbinieku un tiks ierīkotas 4 atsevišķas klientu apkalpošanas telpas. Paredzams, ka jau novembrī pacienti varēs apmeklēt jauno analīžu punktu un izmantot tā pakalpojumus.

Latvijas Onkoloģijas centrs

Patreiz notiek Latvijas Onkoloģijas centra (LOC) uzņemšanas telpu remonts. Agrāk onkoloģiskie pacienti šeit ieradās, lai iestātos ārstēšanai stacionārā. Šobrīd pacientu uzņemšana notiek pielāgotā reģistratūrā. Lai iestātos ārstēšanai stacionārā, pacientiem jāizmanto Latvijas Onkoloģijas centra galvenā ieeja un tālāk jāseko norādēm. Cilvēkiem ar kustību traucējumiem piekļūšana pagaidu uzņemšanas telpām pašlaik tiek nodrošināta pa stacionāra LOC centrālajām durvīm.

Plānots ierīkot mūsdienīgas un ērtas klientu reģistrācijas/pieņemšanas telpas ar vairākām atsevišķām kabīnēm.

Pacienti jutīsies ne tikai komfortablāk, bet arī diskrētāk. Pēc remontdarbu pabeigšanas LOC uzņemšanas telpās varēs apkalpot vairāk pacientus vienlaikus, tādējādi samazinot gaidīšanas laiku rindās. Tāpat plānots paplašināt uzgaidāmo telpu, radot vairāk ērtu sēdvietu pacientiem, gaidot reģistrāciju uzņemšanai stacionārā. Remonta un telpu pārbūves gaitā paredzēts izveidot papildus divas jaunas apskates telpas, kurās būs arī sanitārās telpas, kas pēc pacientu reģistrācijas ļaus ātrāk sagatavot pacientus pārvešanai uz nodaļām. Plānots, ka pacientu uzņemšana līdzšinējā vietā, bet jau izremontētajās telpās varētu atsākties septembra sākumā.

Foto – Valdis Semjonovs

Drīzumā sāksies telpu pielāgošanas darbi jauniegādāto mamogrāfijas iekārtu izvietošanai. Vienlaikus tiks pārbūvēti un pielāgoti arī ārstu kabineti. Paredzams, ka darbus varētu sākt septembrī. Tādējādi, pēc projekta realizēšanas, gan pacienti, gan ārsti uzturēsies telpās, kas atbilst mūsdienu prasībām.

Tiek veikti avārijas stāvoklī esošās LOC ūdensapgādes sistēmas atjaunošanas darbi. Veicamo darbu apjoms ir liels: kritiskā stāvoklī esošo cauruļvadu posmu pārbūve, esošo cauruļvadu stiprinājumu papildināšana, visa ūdens ievada mezgla pārbūve, kā arī siltummezgla atjaunošanas darbi un citi remontdarbi. Kritiskākie inženiertīkli tiks atjaunoti jau šogad – decembrī. Prognozēts, ka ūdensvada un kanalizācijas sistēmas, kā arī siltummezgla atjaunošanas darbi varētu būt pilnībā pabeigti tuvāko divu gadu laikā. Ņemot vērā šī projekta nozīmību, ir cerība, ka šim mērķim tiks piešķirts finansējums.

Stacionārs Biķernieki

Paliatīvās nodaļas pacientu vajadzībām ir pielāgotas telpas, veicot remontdarbus otrā korpusa 2. stāva telpās. Šobrīd notiek renovācijas projekta sagatavošana stacionāra Biķernieki galvenā korpusa ēkas energoefektivitātes uzlabošanai. Ir izsludināts iepirkums būvprojektēšanas pakalpojumam un tiek plānots, ka pēc tā noslēguma tiks uzsākti būvprojektēšanas darbi.

Šī gada jūlijā ir veikta bojāto cauruļvadu nomaiņa un oktobrī plānots nomainīt gāzes apkures katlu, tādējādi sakārtojot apkures sistēmu. Tāpat rudenī ir plānots nomainīt grīdas segumu ( linoleju) Sterilizācijas nodaļas un Funkcionālās diagnostikas nodaļas gaiteņos. Šī gada beigās tiks uzsākta grīdas seguma maiņa Biķernieku stacionāra ieejas zonā un reģistratūras telpās.

Stacionārs Tuberkulozes un plaušu slimību centrs

Stacionārā Tuberkulozes un plaušu slimību centrs 2019.gadā galvenokārt apzinot pašu rīcībā esošus resursus ir veikti sekojoši remontdarbi:

– ir izremontētas 4 palātas (6. nodaļā), sanitārā telpa un gaitenis. Remontdarbus veica divi remontstrādnieki. Kopumā tika izremontēti 216,6 m2.

Saistītie raksti

– Rehabilitācijas nodaļas pacientu vajadzībām ir izremontēta vingrošanas zāle un 4 palātas, kurās izbūvētas no jauna dušas telpas un tualetes, kas attiecīgi aprīkotas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.
Šī gada jūlija mēnesī (saskaņā ar iepirkumu: cenu aptauja par stacionāra TPSC jumta seguma remontu) ir veikts trīsstāvu korpusa un katlu mājas jumta remonts – 640 m2 platībā.

Aicina Austrumu slimnīcas apmeklētājus, darbiniekus, pacientus jautāt ar būvniecības darbiem saistītos jautājumus, sniegt priekšlikumus, sūdzības u.c., nosūtot uz e-pastu: saimniecība@aslimnica.lv Jūsu e-pastā minētā informācija tiks izskatīta, vērtēta un, iespēju robežās, būvniecības darbu norises gaita tiks uzlabota.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
AN
Annika Niedrīte
Veselam
Sieviešu un vīriešu greizsirdība atšķiras! Kā izprast šo emociju?
2 stundas
KB
Kristīna Blaua
Veselam
Plaušu vēzis ir klusais slepkava! Pacienti dalās pieredzē un aicina balsot par inovatīvām zālēm
2 stundas
LE
LETA
Veselam
SPKC: Saņemot sūtījumus no Ķīnas, inficēšanās ar koronavīrusu nav iespējama
18 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Veselam
Inficēto skaits varētu sasniegt par 100 tūkstošus cilvēku? Vīruss, kas baida pasauli
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Vācijā un Kanadā apstiprināti pirmie Ķīnas koronavīrusa gadījumi
1 stunda
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Raimondam jāturpina pa sporta līniju, ne zemāk par prezidenta krēslu!
55 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Sports
VIDEO: Porziņģim sezonas 13. “double double” un uzvara pār “Thunder”
43 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Otrdien Latvijā apmācies laiks un vietām nedaudz līs
1 stunda