Veselam
Bērni

Aicina uz labdarības koncertu Rīgas Katoļu ģimnāzijas īpašo audzēkņu atbalstam0

Foto: Evija Trifanova/LETA

Ceturtdien, 5. decembrī, plkst. 19.00 Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē notiks labdarības koncerts “Mana dziesma tev”, kurā piedalīsies sabiedrībā zināmi dziedātāji un mūziķi.Ieeja koncertā par ziedojumiem.

Šo Ziemassvētku pasākumu rīko labdarības fonds “BeOpen” sadarbībā ar Rīgas Katoļu ģimnāziju, un tā mērķis ir savākt līdzekļus lifta ierīkošanai ģimnāzijā,

lai atvieglotu ikdienu bērniem ar kustību traucējumiem, tostarp tiem, kas pārvietojas ratiņkrēslā vai izmanto citus palīglīdzekļus.

Pirms koncerta notiks Svētā Mise, un dievkalpojumu vadīs arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs. Tāpat ikvienas var palīdzēt, līdz 10. decembrim piezvanot uz programmas “Zaļā lampa” labdarības tālruni 90006384 (maksa par zvanu 1,42 eiro). Šis tālrunis piesaistīts fonda “BeOpen” ziedojumu kontam. Rīgas Katoļu ģimnāzijā mācās vairāki bērni ar kustību traucējumiem.

Arī mācībspēku vidū ir skolotāja ar kustību traucējumiem. Patlaban skolā esošo liftu nevar izmantot. Skolā valda ģimeniska gaisotne, tāpēc tā ir piemērota bērniem ar īpašām vajadzībām.Skola labprāt uzņemtu vairāk audzēkņu ar invaliditāti. Taču, lai šie bērni varētu pārvietoties pa skolas telpām, ir jāierīko jauns lifts.

Šis koncerts ir brīnišķīga iespēja, apvienojot spēkus, palīdzēt tiem, kam tas nepieciešams. Labdarības koncerts 5. decembrī ieskandēs ziedojumu vākšanu lifta uzstādīšanai. Koncertu vadīs aktieris Normunds Bērzs.

Izmaiņas Izglītības likumā ļauj no 2020. gada 1. septembra iekļaut klasē līdz četriem bērniem ar īpašām vajadzībām.
Katoļu ģimnāzija var kļūt par skolu, kas dos iespēju mācīties daudziem bērniem ar kustību traucējumiem.

Kad bērni ar īpašām vajadzībām mācās kopā ar veseliem bērniem, viņiem rodas papildu motivācija. Viņi gūst panākumus un nereti parāda labāku akadēmisko sniegumu nekā viņu vienaudži.

Saistītie raksti

Tikpat svarīgi atcerēties, ka katrs īpašais audzēknis kļūst par labāko “skolotāju” visai klasei, katram skolasbiedram. Vairāku gadu garumā šiem bērniem veidojas sirds jūtīgums, empātija, līdzjūtība un vajadzīgā izpratne, ko mēs sagaidām no visas sabiedrības kopumā.

Iekļaušana nav šo bērnu žēlošana. Ir svarīgi, lai cilvēks ar invaliditāti nebūtu nekas pārsteidzošs, bet tiktu uztverts kā līdzvērtīgs sabiedrības loceklis. Katoļu ģimnāzijas pieredze rāda, ka bērni ar invaliditāti nav jāžē

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.