Veselam
Netradicionāli

Kā pagatavo aizsardzības rīku – raganu pudeli. Skaidro zinšu krājējs 0

Foto – Shutterstock

Aizsardzības talismanu veidošana allaž aizņēmusi stabilu vietu maģijā, tāpēc ir ļoti daudz ar šādu maģisku priekšmetu saistīto rituālu. Piedāvājam iepazīties ar vienu no tiem. Tā ir savulaik par varenu maģisku talismanu uzskatītā raganu pudele. Konsultē seno zinšu krājējs, grāmatas Zintnieku senie rituāli autors Māris Pelēkais.

Raganu pudeles uzdevums sākotnēji bija uzņemt sevī negatīvo enerģiju un jebkuru maģisku uzbrukumu, kas vērsts pret pudeles īpašnieku. Un – pretēji tam, ko varētu secināt pēc nosaukuma, – šīs pudeles gatavoja tie, kas centās aizsargāties no raganām, nevis pašas raganas. Mūsdienās raganu pudeles uzdevumu loks ir paplašinājies – tās tiek gatavotas mīlestības piesaukšanai, naudas un veiksmes piesaistīšanai un citu mūžam aktuālu vajadzību apmierināšanai.

Mazliet no vēstures

Daži avoti vēsta, ka raganu pudele ir britu izgudrojums, bet šāda vissenākā zināmā pudele uzieta Vācijā. Domājams, ka tā izgatavota 13. gadsimtā. Tajā atrastas visas klasiskās sastāvdaļas, aizsargājamā cilvēka urīnu ieskaitot.

Karalienes Elizabetes I laika Anglijā bija raganu pudeļu ziedu laiki.

Īpašnieka urīnu līdz ar matiem un nagiem raganu pudelēs lika līdz pat 17. gadsimtam, kad to nomainīja etiķis vai sarkanvīns (tas glabāšanas laikā tik un tā pārvērtās par etiķi) un sāls.

Laikā no 15. līdz 17. gadsimtam pudelēs sāka likt arī asus un griezīgus priekšmetus: naglas, kniepadatas, stikla lauskas.

Derīguma termiņš

Dažādi meistari min atšķirīgus laika posmus: ir avoti, kas min pat 10 gadus (arī mūsu konsultants Māris Pelēkais apgalvo to pašu), dažviet minēti septiņi gadi. Protams, tas viss ar nosacījumu, ka pudele izgatavota un noglabāta pareizi, – par to lasiet tālāk.

Kas nepieciešams raganu pudeles izgatavošanai

1. Pudele

Ja gribat ievērot tradīciju, talismans jāveido no zaļa vai zila stikla. Vēsturnieki atraduši arī māla pudeles, tā dēvētos belarminus.

Pudeles izmēram nav izšķirīgas nozīmes, taču ērtāk būs darboties ar neliela izmēra pudelīti, kuru iespējams cieši aizkorķēt. Tā varētu būt, piemēram, tukša nagu lakas vai aromātiskās eļļas pudelīte.

Pudeles krāsu var izvēlēties atbilstīgi mērķim: enerģiju labāk atstaros nekrāsots stikls, savukārt uzsūks un izkliedēs – tumšs.

2. Pildījums

 • Etiķis vai sarkanvīns (Māris Pelēkais iesaka etiķi, jo tā ir agresīvāka viela).
 • Stikla lauskas.
 • Kniepadatas.
 • Naglas (avotos minēts, ka vislabāk der no dēļiem izvilktas sarūsējušas naglas). Piemērots skaits būtu 13.
 • Sāls.
 • Citi sīki priekšmetiņi ar asām malām (gliemežvāki, olu čaumalas).
 • Monētas, pelni (tas gan vairāk attiecas uz citiem nolūkiem, nevis aizsardzībai paredzētām pudelēm (sk. receptes).
 • Dažādas zālītes – visbiežāk ticis lietots rozmarīns, taču minētas arī kumelītes, kliņģerītes.
 • Pēc izvēles – aizsargājamā cilvēka mati, nagi, urīns. Senāk šīs sastāvdaļas izmantoja, lai akcentētu talismana saikni ar saimnieka enerģētiku, bet mūsdienās magi, viņu vidū arī mūsu konsultants, šīs sastāvdaļas neizmanto. Acīmredzot tāpēc, ka baidās atstāt klienta ķermeņa daļas pārāk tuvu nelabvēlīgajām ietekmēm.

3. Palīgrīki

 • Svece. Neatņemama rituālu pavadone. Aizsardzības pudelei piemērota melna vai sarkana svece, taču krāsai nav lielas nozīmes.
 • Svārstiņš – ja protat ar to rīkoties, varēsiet pārbaudīt, vai izdevies iedarbīgs talismans.
 • Zīmoglaka vai vasks pudeles aizzīmogošanai. Var izmantot vasku no rituālā izmantotās sveces. Gluži labi noderēs arī karstās līmes pistole.
 • Sērkociņi.

4. Darba vide

Pudele jāgatavo vienatnē, vietā, kur neviens nevar nejauši iztraucēt.

Rituāls jāveic labā garastāvoklī, lai blakusdomas un spēcīgas emocijas nenovirzītu no mērķa.

Kārtīgs meistars vispirms izveidos maģisko apli un darbosies šādā maģiskās aizsardzības zonā.

5. Laiks

Jāatzīst, ka nav vienprātības par vispiemērotāko brīdi pudeles veidošanai. Minēts, ka aizsardzības talismani veidojami dilstošā vai jaunā

Mēnesī, bet pudeles naudas vai mīlestības pievilināšanai – augošā vai pilnā Mēnesī.

6. Rituāls

Vislabāk derēs svaigi iegādāti ingredienti (izņemot, protams, naglas). Daži meistari cietās sastāvdaļas iesaka vispirms attīrīt sālsūdenī vai mēnessgaismā. (Mūsu konsultants piekrīt, ka attīrīt vajag, bet nav tik būtiski, vai tieši mēnessgaismā vai ar kādu citu paņēmienu, kuru pagatavotājs uzskata par pietiekami efektīvu.)

Sagatavo darba vietu un aizdedz sveci.

Vispirms pudelē saber visus sausos ingredientus, tad pievieno izvēlēto šķidrumu.

Uzrunā vārdojumu.

Pudeli kārtīgi aizskrūvē un korķīti aizzīmogo.

Ja ir svārstiņš, ar to var pārbaudīt, vai viss izdevies labi.

Kad viss gatavs, pudeli noglabā drošā vietā – ietin tumšā drānā un noslēpj pagrabā vai ierok netālu no mājas 30–40 cm dziļumā. Tā obligāti jānovieto ar korķi uz leju! Citos avotos minēts variants – nogremdēt tekošā ūdenī, taču tas nav tik droši (sk. lietošanas instrukciju).

7. Uzruna (vārdojums)

Nekāda standarta vārdojuma nav – tas jāizveido pašam, konkrēti norādot, kādam nolūkam pudele domāta, ko un pret ko tā sargās. Tomēr labāk, ja tas, ko gribēsiet teikt, būs iepriekš uzrakstīts, jo jārunā nosvērtā, drošā tonī – tā ir pavēle, nevis lūgums!

Vārdojums jānoskaita trīs reizes (taču arī 5, 7 vai 9 nenāks par skādi).

Lietošanas instrukcija

Pudeles darbības princips ir šāds: tūlīt pēc aizzīmogošanas tā sāk uzsūkt negatīvo, kas vērsts pret īpašnieku, ļaunums simboliski saduras uz asumiem un noslīkst.

Ja ir ļoti daudz ienaidnieku, var uztaisīt vairākas pudeles un ierakt tās aizsargaplī ap visu īpašumu.

Pudele spēj pasargāt savu īpašnieku, kamēr tā ir noslēgta, tāpēc jāpiesargās, lai neviens neredz, kur tā tiek noglabāta. Ja gadās tādu nejauši uziet, nekādā gadījumā nevajag atkorķēt, jo tā pats var uzņemt talismanā uzkrāto negatīvo spēku.

Kad pudele savu laiku nokalpojusi, ārā rakt to nevajag, vienkārši jāpagatavo jauna.

Ja pudele ierakta pie mājas, bet nākas pārcelties uz citu dzīvesvietu, nevajag uztraukties – tā tik un tā darbosies.

Meistari brīdina – ja starp jūsu draugiem bijis slepens ienaidnieks, pēc talismana izveidošanas viņš aizies no jūsu dzīves, iespējams – ar skandālu.

Receptes

Jaunākos laikos raganu pudeles sāka gatavot arī citiem, ne tika agresīviem mērķiem, sastāvs līdz ar to kļuva dekoratīvāks. Uztveriet to kā radošu procesu, tā teikt – maģisku meditāciju, un pamēģiniet! Lūk, pāris recepšu iedvesmai.

Mīlas pudele

NB! Tā domāta mīlestības pievilināšanai, nevis konkrēta cilvēka pieburšanai!

Šeit derēs sārts stikls, sarkana vai rozā svece. Pildījumam – priekšmeti, kas asociējas ar mīlestību, visi pāra skaitā. Papildiniet pudeli ar rožu ziedlapiņām un citiem augiem, kas saistās ar kvēlu mīlestību (jasmīnu, lavandu, ingveru, kanēli). Šķidrumam izmantojiet medu vai sarkanvīnu.

Šādu pudeli var noglabāt guļamistabā, bet tikai tā, lai neviens neatrod!

Naudas pudele

Šeit derēs zaļa vai zeltīta svece, zaļa stikla pudelīte un dažādi priekšmeti (pa pieciem no katra) – monētas, kanēļa standziņas, lauru lapas, graudi, krustnagliņas. Šķidrumam – dārgs alkohols (mēs taču negribam skopoties, pievilinot naudas enerģiju!).
Šāda pudele jāglabā mājās vai darbavietā.

logo-36

LA.lv