Veselam
Psiholoģija

“Ak, tu esi “tikai māsiņa”…” Medmāsas dvēseles kliedziens 0

Foto – Fotolia/WavebreakMediaMicro

12. maijs ir Starptautiskā māsu diena – novērtējot viņu īpašo darbu, publicējam medmāsas Keitlīnas Bresingones aizkustinošās pārdomas “Ak, tu esi “tikai medmāsiņa”. 

Ārsta profesija, protams, ir sarežģīta un vieš cieņu. Tomēr bieži vien mēs aizmirstam, ka par mūsu dzīvību un veselību cīnās ne tikai ārsti, bet arī medmāsas. Tieši viņas ir “ārstējošā ārsta acis, ausis un rokas”, viņas veic procedūras, liek šuves un sniedz neatliekamo palīdzību.

Keitlīna Bresingtone (Caitlin Brassington), medmāsa no ASV, savā facebook kontā ierakstīja dvēseles kliedzienu – vārdus par sajūtām, strādājot savā profesijā un saņemot aizskarošus vārdus. Šīs pārdomas jau izlasījuši 26 000 cilvēku.

“Tikai medmāsiņa…”

– Es tikko kā atgriezos mājās no darba, vēl tērpusies darba apģērbā. Pa ceļam iegāju veikalā pēc piena un satiku paziņu. Viņa agrāk nekad mani nebija redzējusi darba tērpā un teica, ka viņai nebija ne jausmas, ka “esmu tikai medmāsiņa”. Oho! 18 darba gados es šo frāzi esmu dzirdējusi daudzas reizes, bet šodien tā mani ļoti “aizķēra”. Vai patiešām es esmu “vienkārši medmāsiņa”?

– Es palīdzēju jaundzimušajiem ienākt pasaulē, no kuriem daudziem vajadzēja palīdzēt izdarīt pirmo ieelpu, kaut arī esmu “tikai māsiņa”.

– Es turēju padzīvojušu cilvēku roku, palīdzot viņiem aiziet no šīs pasaules cieņpilni, kaut arī esmu “tikai māsiņa”.

– Es mierināju sērojošos vecākus, kas zaudēja bērnu, kaut arī esmu “tikai māsiņa”.

– Es sniedzu pirmo palīdzību pacientiem un atgriezu viņus dzīvē, kaut arī esmu “tikai māsiņa”.

– Es esmu ārsta acis, ausis un rokas, kuras palīdz izārstēt jūsu slimības, kaut arī esmu “tikai māsiņa”.

– Es izklausīju jaundzimušā plaušas, lai saprastu, kurā apvidū trūkst skābekļa, kaut arī esmu “tikai māsiņa”.

– Es varu apmācīt pacientus, sanitārus un jaunākās medmāsas, kaut arī esmu “tikai māsiņa”.

– Es aizstāvu pacientus strīdos ar apdrošināšanas kompānijām, kuras ne vienmēr uzskata viņu veselību par savu prioritāti, kaut arī esmu “tikai māsiņa”.

– Es palaižu garām Ziemassvētkus, savu bērnu dzimšanas dienas un uzstāšanos skolas pasākumos, lai rūpētos par jūsu tuviniekiem, kaut arī esmu “tikai māsiņa”.

– Es varu izglābt cilvēku infarkta laikā, vienalga – zīdaini, bērnu vai pieaugušo -, kaut arī esmu “tikai māsiņa”.

– Atbilstoši bērna svaram varu noteikt, cik daudz adrenalīna vai amiodarona viņam nepieciešamajā brīdī jādod, lai atgrieztu jūsu atvasi dzīvē, kaut arī esmu “tikai māsiņa”.

– Man ir zināšanas un pieredze glābt cilvēku dzīves.

– Un, ja es joprojām esmu “tikai māsiņa”, es ar to bezgalīgi lepojos!

 

 

 

 

 

 

Avots: Facebook un mirkrasoty.life

LA.lv