Veselam
Ārstēšana

Alkoholiķis tikai no alus? 0

Foto – LETA

Lasītāja jautā: “Mans pieaugušais dēls nav dzērājs, iedzer tikai svētkos. Taču esmu pamanījusi, ka viņš katru dienu izdzer vismaz pāris skārdenes alus, katrā laikam ir puslitrs. Vai tā nav pazīme, ka var sākties alkoholisms? Ko darīt?”

Atbild narkoloģe Lilita Petermane: “Pirmkārt, alus ir alkoholisks produkts, un, ja katru dienu izdzer apmēram pāris skārdenes, tas nozīmē, ka alkoholu lieto sistemātiski. Tas ir viens no atkarības (alkoholisma) norises veidiem. Otrs biežākais veids ir periodiska tā dēvētā plostveida dzeršana.

Otrkārt, būtiski zināt atbildes uz vairākiem jautājumiem. Cik ilgi tā notiek? Ko pats dēls saka par lietošanu, tās iemesliem? Kas notiek visās pārējās vīrieša dzīves jomās? Noskaidrot šos un vēl daudzus citus jautājumus, lai rastu atbildi par saslimšanas iespēju, var tikai konsultācijā pie narkologa.

Taču jums jāzina, ka, sākot sarunu ar dēlu par alkohola lietošanu, jūs sastapsieties ar noliegumu. Visticamāk, viņš teiks – nē, man nav nekādu problēmu! Bet tā ir gana nopietna pazīme, ka uztraukumam ir pamats.

Piebildīšu: ja dzerošais cilvēks pagaidām atsakās doties uz konsultāciju pie narkologa, to var darīt arī kāds no ģimenes.”

logo-36

LA.lv