Veselam
Dzīvesveids

Ap 30 vietu, kur vingrot uz nebēdu un saņemt konsultācijas Fizioterapijas dienā, 8. septembrī0

Publicitātes foto

Šā gada 8. septembrī jau devīto gadu Latvijā tiks atzīmēta Vispasaules Fizioterapijas diena “Fiziski aktīvs mūža garumā”. Aicinām ikvienu nodarboties ar fiziskām aktivitātēm no dzimšanas līdz sirmam vecumam

Fizioterapeits ir ārstniecības persona, funkcionālais speciālists, kas attīsta, uztur un atjauno cilvēka spēju kustēties, kas var būt traucēta vecuma, savainojumu, slimību, vides un citu faktoru ietekmē. Fizioterapeits palīdz uzlabot dzīves kvalitāti no fiziskās, psiholoģiskās, emocionālās un sociālās labklājības puses.
Latvijas Fizioterapeitu asociācija šogad aicinājusi fizioterapeitus visā Latvijā organizēt aktivitātes pilsētās, novados, dzīvojamos masīvos, parkos un citviet, parādot iedzīvotājiem iespējas kustēties, būt fiziski un sociāli aktīviem neatkarīgi no vecuma, veselības stāvokļa, sociālās piederības, finansiālajām vai citām iespējām.
Mērķis šādām aktivitātēm ir atgriezt dzīvību māju pagalmos un parkos, parādīt bērniem un jauniešiem, ka bez datora un viedierīču lietošanas vai sēdēšanas autobusa galapunktā ir iespējams kvalitatīvi un aktīvi pavadīt brīvo laiku, kā arī iedrošināt seniorus izjust kustību prieku un uzņemties aktīvu dalību savas fiziskās labsajūtas saglabāšanā.

Ikdienā fizioterapeiti strādā ar individuāliem pacientiem, taču nereti fizisko aktivitāšu rekomendācijas netiek izpildītas ārējo faktoru ietekmē- trūkst kompānijas, līdzcilvēku izpratnes vai finansiālo resursu. Tādēļ fizioterapijas dienas aktivitātes Latvijā ir vērstas uz to, lai kustību prieku gūtu arī tie, kas, iespējams, par to nav aizdomājušies un fiziskā aktivitāte kā neatņemama ikdienas sastāvdaļa kļūtu par sabiedrības normu.

Par iespējām iesaistīties fizioterapijas dienas aktivitātēs meklē informāciju savā pašvaldībā var lasīt šeit.

LA.lv