Veselam
Dzīvesveids

Kam kājas un vēders apaļš, skriešana neder. Aptaukošanās tipiem piemērota tievēšana0

Foto – pixabay.com

Dažādu aptaukošanās tipu gadījumā ir piemērota atšķirīga tievēšana, stāsta skaistumkopšanas un medicīnas centra Wellslim centrs ķermeņa estētikas speciāliste Ramona Bergfelde.

Daiļā dzimuma pārstāvēm var būt sievišķais tips, kad liekā ķermeņa masa vairāk koncentrēta uz vēdera un kājām, vīrišķais – kad ķermeņa augšdaļā (svars krājas uz pleciem, krūtīm, arī uz vēdera) un jauktais – liekie tauki ir izkliedēti pa visu ķermeni. Kungiem ir vīrišķais un jauktais tips. Artkarībā no tā, kurš no tiem tiek noteikts ar šo diagnostiku, programma piemeklēs gan atbilstīgu diētu, gan fiziskās aktivitātes, kā arī ķermeņa kopšanas procedūras.

“Ja runājam par fiziskajām aktivitātēm, kas īpaši svarīgas, lai ķermenis ātrāk atgūtu vēlamo formu, šai diagnostikai ir būtiska nozīme,” norāda Ramona Bergfelde. “Piemēram, sievišķajam tipam problēmas parasti saistītas ar kājām, un daiļā dzimuma pārstāve spriež: es tagad sākšu skriet, un situācija uzlabosies. Tieši otrādi – šai sievietei ir jāizvairās no augstas intensitātes slodzes: skriešanas, lēkšanas. Viņai drīzāk piemērota ir peldēšana un mierīgi sporta veidi – parasti divas trīs reizes nedēļā. Vīrišķajam tipam savukārt vajadzētu jāt ar zirgu, jo, sēžot tā mugurā, vairāk tiek izvingrināta tieši ķermeņa augšdaļa.”

Izdrukā, ko persona saņem pēc diagnostikas, uzrādītas visas ieteicamās fiziskās aktivitātes un vingrojumi. Parasti speciālists iesaka klientam ar izdruku doties uz sporta zāli pie trenera. No sākuma var darboties kopā ar treneri, pēc tam katrs var sportot pats. Ja sporta zāle ir par dārgu, pēc izstrādātās programmas var vingrot arī mājās.

Padomi attiecībā uz fiziskajām aktivitātēm aptver gan piemērotākos sporta veidus un regularitāti, ar kādu tie jāveic, gan atsevišķu pārskatu par katru muskuli, proti, kā tas jānodarbina. Iespējams, programma ieteiks nepārspīlēt ar slodzi konkrētiem muskuļiem, toties būs jāveic stiepšanās vingrinājumi.

Liekais svars var veidoties nevis tauku, bet muskuļu un pārliekas nepiemērotas fiziskās aktivitātes dēļ. Tādā gadījumā programma nozīmēs intensīvu fizisku slodzi aizstāt ar jogu vai pilatēm.

Kādi šajā gadījumā rezultāti? “Būtībā nav jāgaida pusgads vai ilgāk,” uzsver ķermeņa estētikas speciāliste. “Ja persona strikti ievēro un izpilda visu programmā noteikto, jau pēc diviem trim mēnešiem ir jūtams uzlabojums. Kad cilvēks sāk pareizi ēst un aktīvi kustēties, svars samazinās diezgan ātri – to var pamanīt jau pirmajās dienās.”

 

Raksts no žurnāla “36,6°C” speciālizlaiduma “Gudras tievēšanas ceļvedis”

 

LA.lv