Veselam
Ārstēšana

Ar jaunu iekārtu Onkoloģijas centrā tagad ārstē smagākus pacientus, agrāk sūtīja uz Igauniju0

RAKUS publicitātes attēls

Ceturtdien, 14.martā, Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā stacionārā „Latvijas Onkoloģijas centrs” ārstēšanu ar otro jaunākās paaudzes staru terapijas iekārtu saņēma pirmais pacients.

Kā informē RAKUS, aizvadītāja gadā, pateicoties valsts finansējumam, tika iegādāti kopumā trīs lineārie paātrinātāji, kas pakāpeniski tiek uzstādīti. To kopējā iegādes summa ir 6,1 miljons eiro.

Slimnīcas vadība izsaka vislielāko pateicību Staru terapijas klīnikas kolektīvam, kuram šis modernizācijas laiks, kas sākās jau aizvadītā gada vasarā, ir ļoti saspringts un prasa strādāt paaugstinātas intensitātes apstākļos.

Lai saglabātu pacientu plūsmu un nodrošinātu terapiju visiem, kam tā ir nepieciešama, darbs klīnikā tiek organizēts vairākās maiņās – speciālisti strādā no agra rīta līdz dziļai naktij, dažreiz vēl pat ilgāk.

Pirmā procedūra ar jauno iekārtu tika veikta šodien sievietei ar dzemdes kakla vēzi. Šī otrā staru terapijas iekārta ir īpaša ar to, ka ir piemērota cilvēkiem ar lielu ķermeņa masu – līdzšinējo slimnīcas rīcībā esošo iekārtu galdu celtspēja ir līdz 130 kilogramiem, tāpēc iepriekš pacientus, kas svēra vairāk, nācās nosūtīt manipulāciju saņemšanai uz Igauniju. Jaunās iekārtas galda celtspēja ir līdz 200 kilogramiem.

Staru terapija Latvijas Onkoloģijas centrā tiek izmantota gan kā vienīgā ārstēšanas metode agrīni atklātu audzēju gadījumā un kā viena no terapijas sastāvdaļām kombinācijā ar ķirurģiju un/ vai ķīmijterapiju, gan kā sāpes un citus simptomus mazinoša terapija pacientiem ar ielaistiem audzējiem.

Ražotāja un Starptautiskās atomenerģētikas aģentūras ieteiktais lineāro paātrinātāju ekspluatācijas laiks ir 8 – 10 gadi. Iepriekšējie lineārie paātrinātāji ir kalpojuši jau vairāk nekā 10 gadus, vecākais pat 18.

Kopš vasaras Staru terapijas klīnikā Latvijas Onkoloģijas centrā ir noritējuši un vēl turpinās modernizācijas darbi, lai nomainītu nokalpojušās iekārtas un pakāpeniski uzstādītu trīs jaunākās paaudzes lineāros paātrinātājus.  

RAKUS publicitātes attēls

Modernās iekārtas ļauj novirzīt lielu starojuma devu tieši uz audzēju, maksimāli saudzējot veselos audus, un mazināt staru terapijas izraisītās komplikācijas.

Turklāt viena no terapijas iekārtām – „True Beam” – ļauj veikt visjaunāko neinvazīvo ārstēšanu vēža pacientiem. Tā ir aprīkota ar radioķirurģijas funkciju, kas ļauj bez skalpeļa, tikai ar staru kūli, pilnībā likvidēt pat vismazākā izmēra audzēju, tādējādi būtiski pagarinot pacienta dzīvildzi un uzlabojot dzīves kvalitāti.

Saistītie raksti

Līdz ar to Latvijas Onkoloģijas centrs ir vienīgā vieta Latvijā, kur pieejama radioķiruģija visām vēža lokalizācijām, ievērojot stingras klīniskās vadlīnijas – galvas smadzeņu, plaušu, aknu, prostatas, kaulu un metastātiskiem audzējiem, kā arī pacientiem ar neonkoloģiskajām slimībām, kā labdabīgiem galvas smadzeņu veidojumiem, ar asinsvadu saslimšanām un ar funkcionāliem nervu sistēmas traucējumiem.

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīca ir valsts vadošā iestāde onkoloģisko pacientu ārstēšanā. Staru terapijas klīnika uzņem turpat 75% no visiem onkoloģiskajiem pacientiem. Pašlaik pacientu ārstēšanā šeit tiek izmantoti kopumā 4 lineārie paātrinātāji, tuvāko mēnešu laikā, plānots, darbu sāks arī piektais.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
PL
Praktiskais Latvietis
Veselam
Pētnieki atklāj, kāpēc smarža izraisa atmiņas
1 diena
RO
Regīna Olševska
Veselam
Apčī! Atkal šī alerģija…Lietot medikamentus vai dabas līdzekļus? Tereško un citu speciālistu padomi
2 dienas
VE
Veselam.lv
Veselam
Tas apdraudēs dzīvības! Ārsti pauž bažas par Veselības ministrijas plāniem
2 dienas

Lasītākie

LA
LA.LV
Latvijā
Kazinovski uzslavēja un piemānīja. “Saskaņa” ņem palīgā Staļinu. “LA” nedēļas apskats.
1 stunda
ML
Māra Libeka
Latvijā
Tūkstoši Kremļa ruporiem un konkursa noteikumu apiešana – mediji cīnās par valsts naudu
44 minūtes
LE
LETA
Dabā
Saule lutinās. Cik silts būs pirmdien?
16 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Turēja kurtuvē un vainoja cilvēka pazušanā. Kā beigsies lieta par divu policistu cietsirdību?
5 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Pasaulē
FOTO. Šausmas, ko atklāj fotogrāfi. Kādas izskatās protestu un grautiņu plosītās ASV pilsētas 2
11 stundas