Veselam
Ārstēšana

Ar ko atšķiras aspirīni?0

Foto – Shutterstock

“Televīzijā reklamē īpašu aspirīnu sirdsslimniekiem. Ar ko atšķiras parastais aspirīns no tā, ko lieto sirdsslimnieki?” Antonija Valkā

 

“Parastais aspirīns jeb acetilsalicilskābe, kas ir aspirīna farmaceitiskais nosaukums, ir tas pats aspirīns, ko lieto sirdsslimnieki,” atbild “Capital Clinic Riga” kardioloģe Ilze Zandarte. “Varbūt farmācijas firmas izgatavo īpašus preparātus, kas pasargā kuņģi, bet speciālu aspirīnu sirdsslimniekam nav. Parasti lieto 100 mg dienā.”

Sertificēta farmaceite Mila Makovejenko norāda, ka atšķirība gan pastāv, proti, devās. “Aspirīnā, ko lielākoties lieto pret sāpēm un drudzi, deva ir 325 mg acetilsalicilskābes, piemēram, Ukrainā ražotajā, vai 500 mg acetilsalicilskābes, piemēram, Vācijā ražotajā. Šis aspirīns nav paredzēts trombu novēršanai. Lai novērstu trombozes, infarkta un insulta risku, sirdsslimnieki aspirīnu lieto mazākās devās, taču ik dienu un parasti ilgstoši, ja ne pastāvīgi. Sirdsslimnieki lieto 50 mg, 75 mg, 100 mg vai 150 mg acetilsalicilskābi saturošas tabletes. Aptiekā šādas zāles ir pieejamas bez receptes, tomēr pirms to iegādes ir jākonsultējas ar ārstu, saskaņojot devu un lietošanu.”

LA.lv