Veselam
Ārstēšana

Pieniņš, tonis, micerālais ūdens… Ar ko tīrīt sejas ādu?0

Foto – Shutterstock

Lasītāja jautā: “Ko labāk izvēlēties, lai notīrītu seju vakarā: attīrošo pieniņu, toniku vai micelāro ūdeni? Man ir 32 gadi, esmu jaunā māmiņa.”

“Tas, vai izvēlēties pieniņu un toniku vai micelāro ūdeni, atkarīgs no ikdienas ieraduma. Pieļauju, ka jaunajai māmiņai patlaban nav laika un vēlmes ikdienā lietot dekoratīvo kosmētiku, piemēram, tonālo krēmu, pūderi, vaigu sārtumu. Tad ādas tīrībai labi derēs micelārais ūdens,” iesaka skaistumkopšanas speciāliste un Starptautiskās kosmetoloģijas koledžas lektore Zane Paidere. Sejas ādas attīrīšanai noteikti vajadzētu izvēlēties produktu, kas atbilst ādas tipam un tās stāvoklim. Pieniņš derēs, ja āda ir normāla vai sausa, dehidratēta. Ar pieniņu labi noņemt dekoratīvo kosmētiku, kā arī putekļus un citus netīrumus, kas dienas laika nosēžas uz sejas ādas. Pieniņu parasti nomazgā ar ūdeni vai notīra ar vates plāksnītēm. Pieniņš vienmēr ir komplektā ar toniku. Pēc ādas saskares ar ūdeni noteikti jāizmanto toniks – tas notīrīs atlikušo kosmētiku, atjaunos ādas pH līmeni un notīrīs ūdens nogulsnes uz ādas. Micelāro ūdeni parasti izvēlas, ja ikdienā netiek lietota dekoratīvā kosmētika. To ieteicams izvēlēties normālas/sausas sejas ādas tipam, dehidratētam/jutīgam ādas stāvoklim. Tas der arī pusaudža ādai, sākot no 12–14 gadiem.Micelārais ūdens lietojams atsevišķi, neņemot talkā citu attīrošo līdzekli (pieniņš, toniks, gels), jo tam ir divkārša iedarbība – gan attīra ādu no netīrumiem, gan tonizē un atjauno ādas pH līmeni pēc saskares ar ūdeni.

Kā rīkoties ar micelāro ūdeni? Samitrina vates plāksnīti un attīra ādu, virzoties no sejas centra uz sāniem. Nepieciešamības gadījumā procesu atkārto, kamēr uz vatītes vairs nepaliek netīrumi.

Pēc šādas attīrīšanas, ja ir vēlme, seju var noskalot ar ūdeni, tad vates plāksnīti atkārtoti samitrina ar šo līdzekli un notīra vēlreiz – šajā gadījumā micelārais ūdens darbojas kā toniks.Svarīga piebilde – ādu attīra divreiz dienā, noteikti vakarā, jo dienas laikā āda tiek pakļauta vides kaitīgajai ietekmei, kā arī no rīta, jo nakts laikā uz ādas nosēžas putekļi un izstrādājas sebums.

 

 

LA.lv