Veselam
Bērni

FOTO. Ar labdarības pasākumu noslēdzas vīriešu veselības mēnesis0

Foto: Raivo Sarelainens

30. novembrī “Valmieras Boxing Club” telpās ar grandiozu labdarības pasākumu fonds “Movember Latvija” noslēdza vīriešu veselības mēnesi.

Pasākuma laikā ikvienam bija iespēja saņemt vērtīgu informāciju no urologa, uzzināt, kas ir fonds “Movember Latvija”, kā arī iesaistīties dažādās aktivitātēs.

Novembrī fonds “Movember Latvija” organizēja virkni publisku pasākumu, lai ne tikai savāktu ziedojumus prostatas vēža pacientu atbalstam, bet arī atgādinātu, ka ar vienkāršu asins analīzi (PSA) var savlaicīgi diagnosticēt prostatas vēzi jau tā sākuma stadijās, kad tas ir veiksmīgi ārstējams.

Pasākuma galvenais mērķis bija informēt vīriešus par prostatas vēža diagnostikas un ārstēšanās iespējām,

kā arī vākt ziedojumus prostatas vēža pacientu atbalstam. Apmeklētājiem bija iespēja par ziedojumiem tikt pie pirmklasīga matu griezuma no fonda lieldrauga, vīriešu frizētavas Royal Dandy, kā arī nogaršot jauno Ze Movember Lager alu, kas tapis tieši šogad.

Fonda "Movember Latvija" labdarības pasākums vīrieša veselībai

Boksa cīņu paraugdemonstrējumus sniedza “Valmieras Boxing club” audzēkņi.Tāpat ikviens interesents varēja piedalīties dažādos fizisko sagatavotību pārbaudošos konkursos un klausīties grupas “RR band” priekšnesumu.

No prostatas vēža mūsdienās nav jāmirst, un, laicīgi atklājot, tas ir veiksmīgi ārstējams. Diemžēl pēc SPKC datiem 10 gadu laikā, posmā no 2008. līdz 2018. gadam, no šīs ārstējamās slimības ir miruši 4274 vīrieši. Prostatas vēzis Latvijā ir visizplatītākais nāves cēlonis vīriešiem, un vēl arvien, atšķirībā no sievietēm, vīriešiem slimības atklāj daudz vēlākās stadijās.

Saistītie raksti

Sākot no 45 gadu vecuma vīriešiem ieteicams regulāri veikt prostatas vēža diagnostikai paredzētas asins analīzes (PSA). Dažreiz prostatas vēzis nav pat jāoperē, vienīgi jānovēro un attiecīgajā brīdī, ja nepieciešams, jāsāk ārstēšana.

Tāpat svarīgi atcerēties, ka no urologa apmeklējuma nav jābaidās – viss sāksies ar sarunu un analīžu nozīmēšanu. Iet pie urologa nav apkaunojums, tas ir pierādījums, ka vīrietim rūp sava veselība!
Uzzini vairāk par prostatas vēža pārbaudi – virutests.lv.

LA.lv
IA
Ieva Apiņa
Veselam
Kā cīnīties ar nepatīkamu aromātu no plaukstām?
4 stundas
IA
Ieva Apiņa
Veselam
Jaudīgā sārtā oga dzērvene! Tereško par to, kā tā nomāc sēnītes, mikrobus un vīrusus
5 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Latvijā nodrošinās pilnu biomateriālu attīstības ciklu. Būs pieejamāki mūsdienīgi medicīnas pakalpojumi
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Laukos
No grāmatām un preses līdz zivīm un olām. Kam samazināt PVN?
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
“Moneyval” uzlabojusi Latvijas novērtējumu
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Šorīt Krāslavas novadā līdz nāvei sabraukta pusaudze 1
2 stundas
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Aparjodam uzvarētāja mentalitāte: Man interesē tikai pjedestāls!
16 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
ASV plāno paplašināt ieceļošanas aizlieguma sarakstu
1 stunda