Veselam
Ārstēšana

Ar marles saiti uz Līgo svētkiem. Farmaceites ieteikumi0


Visvairāk skatītais ieraksts IYL kontā, sasniedzot teju pusmiljonu auditoriju, bija īss video par latviešu Jāņu tradīcijām.
Visvairāk skatītais ieraksts IYL kontā, sasniedzot teju pusmiljonu auditoriju, bija īss video par latviešu Jāņu tradīcijām.
Foto: LETA

Sagatavot mazo līdzpaņemamo aptieciņu pirms Jāņiem nav nedz grūti, nedz dārgi vai sarežģīti, bet, ja nu gadās kāda ķibele, ieguvums vajadzīgā brīdī būs gan pašam, gan citiem līgotājiem, ar kuriem kopā svētkus svinam.

Iesaka Ieva Virza, „Mēness aptieka” farmaceite, aptiekas vadītāja.

Līgo svētku aptieciņa
• Marles saite un dažāda lieluma plāksteri
• Aizkuņģa fermentus saturošs līdzeklis
• Aktivētā ogle vai līdzeklis, kas satur baltos mālus
• Pantenolu saturošs krēms dažāda veida apdegumiem
• Antiseptisks līdzeklis brūču skalošanai
• Bezrecepšu pretsāpju medikaments
• Individuālie, regulāri lietojamie medikamenti

Ja gadās kāds nobrāzums vai brūce

Ja izveidojies nobrāzums vai brūce, labāk to apstrādāt nevis ar ūdeņraža pārskābi, bet gan ar kādu jaunākās paaudzes brūču skalošanas līdzekli (Prontosan, Octenesept) – tie nekož, labi savelk brūci. Pēc tam var lietot dažādas smēres un gēlus, kas pastiprina ādas saaugšanu. Ja brūce būs mitra, tā dzīs labāk.

Uzmanīgi ar apdegumiem!

Svarīgi atcerēties – uz apdeguma vietas nedrīkst lietot eļļu, sviestu, krējumu! Apdegumu apslaka ar vēsu, tīru, tekošu ūdeni, apstrādāt ar antiseptiskas iedarbības līdzekli, dekspantenolu saturošām putām, krēmu vai ziedi, uzliek sterilu pārsēju vai aptiekās nopērkamu apdegumiem piemērotu plāksteri. Sāpju gadījumā vai profilaksei var lietot bezrecepšu pretsāpju līdzekli. Ja apdegums ir dziļš, jāmeklē mediķu palīdzība.

Ja nomāc gremošanas traucējumi

Tie var rasties no nepiemērotos apstākļos uzglabātas vai nepareizi pagatavotas pārtikas, vai no pārēšanās. Vasarā ir izplatīti arī enterovīrusi, kas izraisa caureju, sliktu dūšu, kuņģa darbības traucējumus. Tiesa, slikta dūša var būt arī, piemēram, pārkaršanas rezultātā. Arī tad, ja diagnoze nav precizēta, bet lietoti gremošanas fermenti, dabīgais absorbents, kumelīšu tēja vai kāds sāļu līmeni organismā atjaunojošs līdzeklis, tie organismam ļaunumu nenodarīs.

Svarīgi!

Pa rokai vienmēr vajadzētu būt tīram dzeramajam ūdenim. Tas var noderēt brūču skalošanai, arī pārkaršanas, caurejas, vemšanas vai saindēšanās gadījumos. Esot dabā, jārūpējas par personīgo higiēnu. Ieteicams iegādāties mitrās salvetes, ko lietot pēc tualetes, pirms ēšanas vai jebkurā citā brīdī.

LA.lv